Jump to content
NeBiAnd

Çin malı Chery QQ- Euroncap çarpışma testi

Tavsiye Edilen Mesajlar

Burak

Bunu zaten hep söyledik Avrupa araçlarına bir torpil var diye ama yukarıda paylaştığım ANCAP çünkü EURO NCAP de Chery testi henüz yok :)

Eskiden çok da önem vermiyorlarmış gerçekten de ne yıldızlara ne de test sonuçlarına. Son zamanlarda çok önem kazandı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest Coriolis

Bunu zaten hep söyledik Avrupa araçlarına bir torpil var diye ama yukarıda paylaştığım ANCAP çünkü EURO NCAP de Chery testi henüz yok :)

Eskiden çok da önem vermiyorlarmış gerçekten de ne yıldızlara ne de test sonuçlarına. Son zamanlarda çok önem kazandı.

ya aynen, az önce verdiğim Opel ve Alfa ve BMW ve Mercedes' e bakın...2. elde hala tutulan alınan araçlar...

o BMW veya C serisine siz binmez misiniz? emniyetsiz bu der misiniz?

ben Ncap' in hiçbir vversiyonuna çok itibar etmiyorum...ki, bu chery' ler (tiggo ve kimo) o kadar da kötü gözükmüyor yılın 2011 olmasını göz önünde tutmazsak :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak

Ama yıl 2011 olmasını göz ardı edemeyiz. Her tarafta, her reklamda NCAP diye bağırıldığı düşünülürse bu görüntüler varken 2011 de bu aracaı alır mısın diye sorarsan almam derim :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest Coriolis

Ama yıl 2011 olmasını göz ardı edemeyiz. Her tarafta, her reklamda NCAP diye bağırıldığı düşünülürse bu görüntüler varken 2011 de bu aracaı alır mısın diye sorarsan almam derim :)

özellikle mmler getirirken  ;D ;D ;D ;D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak

Valla şaka bir yana bu araçları gözümüze gözümüze soktular :D İDO özelleşmeden deniz otobüslerinde sürekli 24 TV izletilirdi. Orada da sürekli reklamı dönerdi Chery'nin :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest edarguner

98 -2001 Arası 2-3 Yıldız almış avrupa araca bineceğime, 2010-11 3 Yıldız Chery, Geely gibi araçlara binmeyi yeğlerim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emregc

Bu tarihlerde 1,5 tan 2 alıp geçer not alıyorduk bu da öyle bişey mi  :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak

Bu tarihlerde 1,5 tan 2 alıp geçer not alıyorduk bu da öyle bişey mi  :D

Sanırım :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Selman

Burada önemli bir başka nokta var, birçok yere yazdım, o yıldızlar sadece kendi sınıfı için geçerli, yani kendi sınıfından araçla çarpışırsa geçerli, çünkü her araç veya her sınıf için farklı ağırlıkla çarpıştırılıyor test araçları...

Bu bakımdan D sınıfında 2 yıldız almış 1800 kg.lık araç, A sınıfı 700 kg ama 5 yıldızlı araçla çarpışırsa ne olur bilinmez...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest edarguner

Burada önemli bir başka nokta var, birçok yere yazdım, o yıldızlar sadece kendi sınıfı için geçerli, yani kendi sınıfından araçla çarpışırsa geçerli, çünkü her araç veya her sınıf için farklı ağırlıkla çarpıştırılıyor test araçları...

Bu bakımdan D sınıfında 2 yıldız almış 1800 kg.lık araç, A sınıfı 700 kg ama 5 yıldızlı araçla çarpışırsa ne olur bilinmez...

Bu Görüşe kısmen katılmakla beraber , her araç kendi sınıfı içerisindeki bir araçla çarpıştığındaki durumu için yıldız almıyor görüşündeyim Abi, Yani Mazda 3 , Astra ile çarpışırsa 5 ama Mazda 6 ile çarpışırsa 4 yıldız diye bir kavram yok bence. Altta ilginç bir örnek var.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Selman

Bu Görüşe kısmen katılmakla beraber , her araç kendi sınıfı içerisindeki bir araçla çarpıştığındaki durumu için yıldız almıyor görüşündeyim Abi, Yani Mazda 3 , Astra ile çarpışırsa 5 ama Mazda 6 ile çarpışırsa 4 yıldız diye bir kavram yok bence. Altta ilginç bir örnek var.

Hayır yanlış anlamışsın, aracın aldığı yıldız değişmiyor, 5 yıldızsa 5 yıldız, ama o yıldızı kendi ağırlığına eşit bir ağırlıkla çarpışarak alıyor, ben onu söylemek istedim, yani kendi sınıfı için 5 yıldız veya kendi sınıfı içinde 5 yıldız...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...