Jump to content
Superas

1. Nesil Mazda 3 Yakıt Tüketim Değerleri

Tavsiye Edilen Mesajlar

esert

Bugün Antalyaya geldim.

725 km

Sürekli gazladım ortlama 7.9 litre

Uzun yolda araba yeterince konforlu.

Dizeli çıksa alırım varmı öyle bir haber?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ali

arkadaşlar ben bugun uzun yolla gittim istanbul kütahya babam kullanıyodu 4 devirde vites degiştiriyordu ama sonuç 9.0 :tey: bu araba nezaman az yakacak sehir içide 10 babam bumu az yakıyo sehir dışında diye güzelde bir laf söyledi bende  :-[ ben ona hep az yakıyo herkez öyle diyor dedim ama sonuç :tey:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mücahit

Her güzelin bir kusuru olur bu güzellerinde kusuru benzini su zannetmeleri  :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ali

Mücahit abi bende hep havaya giriyodum cok az yakar sehir dışında 6 lara kadar düşen olunca ama sonuç 9 bu da bana cok iyi ders oldu :tey:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mücahit

Abi yeminle bu arabamda 10 un altını hiç görmedim,bir kaç defa sıfırladım 50-100 km 7-8 civarında dolaştı tekrar 10 küsürlere geliyor

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ali

selman abi nasıl abartmışız araba abartmış 10 gösteriyo devirli kullanıyorum gercekten sen nasıl kullanıyorsun abi tarif ette bizde kullanalım öyle bide öyle deniyelim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Selman

Otomatikleri bilemem ancak zamanında vites değiştirerek ve de itiraf etmek gerekirse genellikle uzun yolda ortalamam 7.6...Arabayı zorlamam, 150 yi geçmem....

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
redrock

yeni arabalar 10 un altına zor düşüyo bi süre sonra az yakmaya başlıyo

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
OveRMinD

Otomatikte uzun yolda 7'nin altına düştüm ama ne çektiğimi bi ben biliyorum bi de Allah, 90'ı geçmedim 6 saat boyunca...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mücahit

Okan 90 ı geçmediğin için teşekkür edrim sana her zaman böyle ol geçme  O0 bunu yakıt için değil kendin için yap  :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
OveRMinD

Valla Mücahit Abi normal 2 şerit gidiş-geliş şehirlerarası yolda geçmiyorum da, 6 şerit bölünmüş yol yaptılar, orda yol da müsaitse 120-130 oluyo ister istemez, fark edince yavaşlıyorum ama...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
CaRaBeeN

Arkadaşlar herkesin sürüş karakteri bellidir..ama benim gibi kullananlar , yani bi deponun yarısı tasarruf yarısı da gazolin (=böyle agresif falan yani.arkadaş arası bi deyimi daha katayım bari foruma)

kullanıma göre yıllık ortalamayı vermişim var mı ötesi de demişim : 8,3lt

bu şu demek oluyor uzun yolda falan 7,4 lere düşer, otobanda 150 km ile gittiğinizde de 9,5 lara çıkar..ama işte genel ortalama = 8,3şt

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Superas

Son 1.000 km dir ortalamam 8,7lt.Üstelik otomatik, üstelik devamlı şehiriçi trafik... :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mücahit

Benim arabada bir sorun var demekki 20 000 bakımında dikkate alayım bunu  :(

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...