Jump to content

Mazda CX-5 Modifiye Çalışmamız

Hkn83
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

reklamın iyisi kötüsü olmaz derler , göze çarpması, merak uyandırması bile yeter zaten bayiden girince gerekli tanıtımı isteyecek vede renk seçeneklerini soracaktır almaya niyeti olan şahıslar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Olumlu ve olumsuz katılımlarınız için teşekkür ederiz.Bizde daha iyisini yapmak isterdik tabiki ama Türkiyedeki şartlara göre bu kadar oluyor. Yinede herkese teşekkürler... :)

Devam ,devam :) Eskişehir'de bugün Mazda 6'ya baktık. İnsan bir afiş felan asar, mazda 6 geldi diye :) Sizinki afişten daha fazla dikkat çekiyor bence :)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ama şu da var. Mazda zaten az bilinen ve duyulan bir marka. Düşünsenize CX-5'i daha önce yakından hiç görmeyen birisinin. Shoowromda bu şekilde gördüğünü !! Sağdan soldan duyduğu ile, yada tavsiye üzerine adam Mazda bayisine gidiyor. Ve CX-5'i bu şekilde görüyor.Hep şunu derim. İlk elektrik, ilk izlenim çok önemlidir...

Değişik ve iyi bir şeyler yapılmaya çalışılmış. Bu konuda hiç şüphem yok. Aynı şekilde burada paylaşılması ayrı bir incelik. Bu konuda verilen emeklerim tümüne çok teşekkürler.

Lakin olmamış, olmamış...Oradan tutuyorum, buradan bakıyorum. Biraz süre geçsin gözüm alışır belki dedim..Ama yok..Beyaz jant ve diğer beyaz parçalar uyum sağlamamış..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ama şu da var. Mazda zaten az bilinen ve duyulan bir marka. Düşünsenize CX-5'i daha önce yakından hiç görmeyen birisinin. Shoowromda bu şekilde gördüğünü !! Sağdan soldan duyduğu ile, yada tavsiye üzerine adam Mazda bayisine gidiyor. Ve CX-5'i bu şekilde görüyor.Hep şunu derim. İlk elektrik, ilk izlenim çok önemlidir...

Değişik ve iyi bir şeyler yapılmaya çalışılmış. Bu konuda hiç şüphem yok. Aynı şekilde burada paylaşılması ayrı bir incelik. Bu konuda verilen emeklerim tümüne çok teşekkürler.

Lakin olmamış, olmamış...Oradan tutuyorum, buradan bakıyorum. Biraz süre geçsin gözüm alışır belki dedim..Ama yok..Beyaz jant ve diğer beyaz parçalar uyum sağlamamış..

valla ilhan %100 hakli. ben bu araca asik biri olarak bi anda tiksindim. sokun o beyaz seyleri bir an once, keza aracin marka degerine zarar veriyorsunuz. kusura bakmayin, tekrar ediyorum kral ciplak. modifiyeye karsi degiliz ama yapanin da goz zevkine sastim kaldim yani.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mini cooper'ın  ya da Fiat 500 ün hedef kitlesine mi satmayı düşünüyorlar bu aracı ?

Zaten milletin daha tam tanımadığı bilmediği CX-5 i  kafadan üniversiteli  cadde aracı görünümüne çeviren bayiye aferin...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İlhan bey 1 tane CX-5 yok showroomda ama farklı düşünceleriniz için teşekkür ederiz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Araç sportif gösterilmeye çalışmış ama zaten doğal olarak sportif görünüyor.büyük jant,tampon altı eklerle daha heybetli gösterilse çok daha iyi ve dah geniş kitleye hitap ederdi diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Eleştirilere açık olunması gerek. Bunu bile bile fotoğraflar paylaşılmıyor mu?

* * *

Modifiye niye yapılır? Daha iyi görünüm elde etmek, olumlu değişiklikler yapmak.. Jant, ayna, panjurların üst kısmının beyaza boyanması güzelim otoyu basitleştirmiş.. Ucuz göstermiş..

1. sayfada Srkn isimli arkadaşımızın eklemiş olduğu modifiye Mazda CX-5 fotoğrafları muhteşem..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Eleştirilir de biraz fazla oldu sanki :) Neticede zevk meselesi ve gerçeğini görmüyoruz. Belki fotoğraflarda kötü görünüyor. İnsanları yaptıkları işlere küstürmek yerine, yapıcı eleştiri ile daha iyisi için cesaretlendirmek farklı şeyler. İkisi de eleştiri ama sonuçları farklı olabilir.Misal: Şimdi ben arabamda değişiklik yapıp, buraya fotoğraf atmaya korkabilirim bu yorumlardan sonra .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Eleştirilir de biraz fazla oldu sanki :) Neticede zevk meselesi ve gerçeğini görmüyoruz. Belki fotoğraflarda kötü görünüyor. İnsanları yaptıkları işlere küstürmek yerine, yapıcı eleştiri ile daha iyisi için cesaretlendirmek farklı şeyler. İkisi de eleştiri ama sonuçları farklı olabilir.Misal: Şimdi ben arabamda değişiklik yapıp, buraya fotoğraf atmaya korkabilirim bu yorumlardan sonra .

Bu durumda olumsuz eleştiriye açık değilsin Fatih'çim. :)  Şaka bir yana eleştiride üslup çok önemli. Dozaj biraz kaçarsa, çekimserlik başlayabilir kişilerde.

Bir diğer nokta da kişinin hayatla ve kendisiyle barışık olmasıyla alakalı. Doğruya, doğru yapılan olumsuz eleştirinin amacı, doğruya ve güzele teşvik etmektir. Yapılan olumsuz eleştiriler,  her na kadar yıkıcı gibi görünse de.  Kişiye aslında doğruyu ve güzeli gösteren bir yoldur. Buradan bu payı çıkarabilmek. Olumlu/olumsuz tüm eleştirileri süzerek, doğruyu seçebilmek önemli olan.

Doğruya doğru derim. Yanlışa yanlış derim. Hiç kimseyi pof poflamam, kendimi de pof poflatmam. Hayatla da, kendimle de barışığım. Yeri gelir kendimle de dalga geçerim. Bu formülü, herkese de tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra ...

Merhabalar,

CX-5 sahiplerinden hiç aracın alt kısımlarındaki siyah plastik aksamını gövde rengine boyatan oldu mu, özellikle beyaz araçta nasıl duracağını çok merak ediyorum. Kontrast renk bazen güzel görünüyor bazen de biraz ucuz gözüküyor gibi geliyor bana.

Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhabalar,

CX-5 sahiplerinden hiç aracın alt kısımlarındaki siyah plastik aksamını gövde rengine boyatan oldu mu, özellikle beyaz araçta nasıl duracağını çok merak ediyorum. Kontrast renk bazen güzel görünüyor bazen de biraz ucuz gözüküyor gibi geliyor bana.

Teşekkürler

Açmış olduğunuz konuyu birleştirdim. Buradan devam edebiliriz. Tam bu konuyu unuttuk derken hatırlattığınız, iyi mi oldu, kötü mü oldu bilmiyorum. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhabalar,

Teşekkürler

Kontrast renk iyidir , hatta jantlarda da sihay olan tercih edilirse sportif görünüm tamamlanır ...

Bazı markalar SUV larına ekstradan siyah plastikleri takıyorlar  ki sportif bir arazi aracı görünümü olsun diye... Aksi taktirde gövde renginde olursa daha şehirli bir araç olur...

Tabi resimde görüldüğü gibi malzeme farkından rengi tutturamayanlarda var, bu da çok amele bir durum, markanın pazarlanmasına, imajına yapılacak büyük kötülüklerden biri :) 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...

Kusura bakmayın ama buna modifiye mi deniyor?  Siyah parçaları beyaza boyamak modifiye midir?  İşin abc'si bile değil bu.  Evet bence de hiç olmamış, ucuz ve basit göstermiş bu muhteşem aracı, kusura bakmayın teşbihte hata olmaz ama resmen kıro olmuş.  Aracı bu hali ile görsem orjinal veya modifiyesine bakmadan anında listemden silerim.  Emeğinize saygılar ama yazık olmuş.

Arkadaşlar bu iş Türkiye şartlarında da pekala olur ama her işin bir tasarım aşaması olur, belki biraz danışıp, tasarımlar yapmak ve bunları oylatmak vs. düşünülebilirdi.  Bu aşamada da daha iyi bir iş için yol gösterenler olurdu.  Bu araca yapılan ve bu seride paylaşılan resimleri alıcı gözle değerlendirin ltf.  Bence fiyat sorduracak modifiye ve emek odur işte.

Bende aynı renk CX5 var ve sadece koyu füme (siyaha yakın) jantla kullanıyorum.  19inch orjinal siyah olmadığı halde üzerine yarı mat olacak şekilde Çekmeköy Akyıldız yaptı, çok da iyi oldu, hiç bozulmadılar.  Aracın diğer siyah bölümleri ile de çok iyi uyum sağlıyor.  Buna ait görsel zaten Mazda simulasyonda görülüyor yani bu da modifiye değil aslında stok sayılır.

Daha iyisini yapabileceğinize inanarak, bayiliğin hayırlı olmasını dilerim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Zevk işidir vs.. Yoldan geçerken görmüştüm bu arabayı. Ama ön taraf hiç olmamış :( sis farı plastiğinin, panjurun beyaza boyanması çok kötü durmuş bence. Beyaz jantı ben de hiç beğenmedim açıkası. Biri daha söylemiş şu altın renkli subaru jantları çok daha iyi olabilirmiş..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Beyaz renk hoşuma gitmedi fazla sırıtmış. Açık renk yerine koyu renk çalışılsa daha hoş olurmuş.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...