Jump to content
razumuhin

İlk Kazamı Yaptım..:(

Tavsiye Edilen Mesajlar

Erdoğan Ardıç

Geçmiş olsun dostum. Allah beterinden saklasın

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
sebo25

Geçmiş olsun birader.Oluyor işte sen ne kadar dikkat etsen de karşındaki etmiyor.Allah daha beterinden saklasın.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
razumuhin

sagolun arkadaslar..

evrakları teslim ettim. Servise bıraktım aracı jantı sordum jantı gonderırız boyarlar düzelmesi gerekiyorsa duzeltirler eğer yapılamıycak gibiyse ki öyle görünmüyor yenisinin siparişini veririz dediler. diğerlerı içinse kapı degşicek camurluk düzeltilicek arka tampon boyanıcak dediler ayrıca bayram'a yetişmesi hayal olur dendi :) lastiği sormak aklıma gelmedi. sanırım lastikde bir şey yok dıyceklerdi.

malesef evet ne kadar dikkat edersek edelim oluyor ..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
razumuhin

arkadaslar bugun servısle gorustum sol arka kapının degıscegını, çamurluğun değişcegiğini arka tampaonun değişecegını,tekerlek bilyelerının değişecegını  davlumbazın değişecegını ve bır kaç parça kapı bantı vs değişeceğini soylediler. Araç üzerinde expert gelmedıgi için her hangı bır işlem yapmamışlar öyle yatıyor. ayrıca bu değişimlerin yansanayi istenebileceğini söylediler sebeb olarakda tarfik sigortalarının minimum para ile işlemleri yapmak ıstemelerini gösterdiler. Bunu duyunca gerçekten tepem attı nasıl yan sanayi değişim isteyebilirler ben aracıma yan sanayi hiç bır ürün takmadım ve taktırmak da istemiyorum ki kazada benım zerre kadar suçumda yok. ayrıca hadi teker bilyelerini vs anladımda servis neden kapının değişmesi gerektiğini söyluyor bana sadece kaportalık bir iş varmış gıbı gelıyor. Zaten mazda ların ikinci elleri malum birde değişen olduğunda elimden cıkartmaya niyetlenirsem iyice zorlanacağım.

Servisden ayrıldıkdan sonra aklıma geldi ve servisi aradım expertiz geldiğinde bana da haber verin bende orda olmak istiyorum dedim.  tecrübeli arkadaşlara soruyorum ne demeliyim ve ne yapmalıyım. bir kaç foto daha yükliycem gercekten bu parçaların hepsinin değismesi gerekiyormu ? ayrıca bir mazda servisi nasıl olurda aracıma yan sanayi ürün takabilir anlayabilmiş değilim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
fkafka

Servis her zaman elinden geldiğince yüksek fiyat çıkarmaya çalışır. Benim arabamın tamponunu boyamışlardı, 500 liraya yakın yazmışlar. Geçen sene mayıs ayında yaptığım kazada, Toyota forumunda bahsedilen yöntem uygulanmıştı sanırım. Akyıldız Mazda'da Ayşegül Hanım yardımcı olmuştu, araç bir hafta serviste kalmıştı ama problem olmadı. Yan sanayi olayı içinse şöyle birşeyler buldum. Servisinize ısrar edin, bu parça bununla eşdeğer değil desinler.

http://forum.memurlar.net/konu/1796034/

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/22515817.asp

Aşağıdaki linktede kaskodan yaptırıp, sonradan kasko şirketinin parayı sigorta şirketinden almasından bahsedilmiş. Bence bu konuda servisin ve expertin üzerine gidip, hakkını bilen vatandaş imajı çizilmeli. Gerekirse mevduatta hangi madde lehinizde, neresi sizin yararınıza araştırıp bulun, direk maddelerle hakkınızı ispat edin.

http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=27661.0

Bu arada fotoğrafta görüldüğü kadarıyla tamponda ezik falan yok,eğer içten kırılmadıysa tamir edilebilir gibi gözüküyor. Ancak çamurluk ve kapıyı düzelteceklerini sanmıyorum, belki iyi bir kaportacı yapabilir, ama servis hem uğraşmaz hem yapamaz gibi geliyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
razumuhin

Servis her zaman elinden geldiğince yüksek fiyat çıkarmaya çalışır. Benim arabamın tamponunu boyamışlardı, 500 liraya yakın yazmışlar. Geçen sene mayıs ayında yaptığım kazada, Toyota forumunda bahsedilen yöntem uygulanmıştı sanırım. Akyıldız Mazda'da Ayşegül Hanım yardımcı olmuştu, araç bir hafta serviste kalmıştı ama problem olmadı. Yan sanayi olayı içinse şöyle birşeyler buldum. Servisinize ısrar edin, bu parça bununla eşdeğer değil desinler.

http://forum.memurlar.net/konu/1796034/

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/22515817.asp

Aşağıdaki linktede kaskodan yaptırıp, sonradan kasko şirketinin parayı sigorta şirketinden almasından bahsedilmiş. Bence bu konuda servisin ve expertin üzerine gidip, hakkını bilen vatandaş imajı çizilmeli. Gerekirse mevduatta hangi madde lehinizde, neresi sizin yararınıza araştırıp bulun, direk maddelerle hakkınızı ispat edin.

http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=27661.0

Bu arada fotoğrafta görüldüğü kadarıyla tamponda ezik falan yok,eğer içten kırılmadıysa tamir edilebilir gibi gözüküyor. Ancak çamurluk ve kapıyı düzelteceklerini sanmıyorum, belki iyi bir kaportacı yapabilir, ama servis hem uğraşmaz hem yapamaz gibi geliyor.

bilgilendirme için teşekkür ederim.. valla daha expert aracı gormeden servıs bana bunu soyledı o yuzden servısın kabul etmemesi gibi durum olucağını sanmıyorum.

forumda yetkili servis olan arkadaşlar vardı bildiğim kadarıyla onlar nasıl yaklaşıyorlar konuya acaba?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Semih Uluca

ne hakla orjinal bi aracın parçalarını yan sanayi ile değiştirme gibi birşeye gidiyorlar anlamadım.Özellikle servis buna nasıl göz yumuyor bunlar değillermiydi bize orjinal parça kullanın diyenler.Sizin adınıza çok üzüntü duydum gerçekten keşke elimden birşeyler gelsede size yardımcı olabilsem.Orjinal parçada ısrarcı olun böyle saçmalıkmı olurmuş forumda bu konular hakkında bilgi sahibi olan biri vardır elbet. Okan abi görür umarım konuyu.Yazınızı okuudum tepem attı hata sizde değil karşı taraf kusurlu tamamen ve o adamın hatası yüzünden aracınıza yan sanayi ürün takılacak akla fikre sığmıyor bu illa bununla ilgili bi yasa vardır araştırıcam birşeyler bulursam buraya paylaşırım.Biz araçlarımıza boşunamı kasko vs yaptırıyoruz yan sanayi kullanılacaksa. Ben kütahyadayım bakımlarımı eskişehirde yaptırıyorum yapabileceğim varsa çıkar gelirim sizin için. Ayrıca serviste bir saçmalık var kapının değişmesi gerekiyor gibi durmuyor fotograftan yani değişim biraz abartı geldi bana servis sigortadan fazla para almak için yapıyor olabilir düzeltilebilir duruyor aynı şekilde tamponda öyle ben biraz araştırma yapayım birşeyler bulursam paylaşırım.Tekrar geçmiş olsun diyelim allah hepimizi kazadan beladan korusun cana birşey gelmesin desekte mal canın yongasıdır sonuçta

belgeler buldum bu tür sigorta şirketlerinin yan sanayi kullanımlarıyla ilgili umarım yardımcı olur

http://www.dosya.tc/server14/NLcXfg/sigorta.rar.html

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
NoooFearrrr

Çok geçmiş olsun , Allah beterinden korusun.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Semih Uluca

varmıdır bir gelişme bu konuyu yakınen takip etmek istiyorum hepimizin başına gelebilecek bir olay sonuçta

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
razumuhin

Bayramdı seyrandı derken sonunda bugun expertiz gelip aracı gördü. bende yanındaydım kapı tamamen ojinaliyle değişicek. Mazdalarda yan sanayi ürün olmuyor dedi kendisi.

camurluk da tamir edilecekmiş. Jantı da servis yönlendirip boyatıcak. 

sanırım servisden aracı almam eylül ayını bulucak. Siparişler verilicek yurtdşından parçalar gelicek vs

umarım güzel iş çıkartırlarda beklediğimize değer.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
fkafka

Bayramdı seyrandı derken sonunda bugun expertiz gelip aracı gördü. bende yanındaydım kapı tamamen ojinaliyle değişicek. Mazdalarda yan sanayi ürün olmuyor dedi kendisi.

camurluk da tamir edilecekmiş. Jantı da servis yönlendirip boyatıcak. 

sanırım servisden aracı almam eylül ayını bulucak. Siparişler verilicek yurtdşından parçalar gelicek vs

umarım güzel iş çıkartırlarda beklediğimize değer.

İŞTE SONUNDA YILLARDIR SÖYLENEN MAZDA'DA MUADİL YEDEK PARÇA SIKINTISI İŞE YARADI :tey:

Şaka bir yana yıllarca parça bulamama probleminden bahsedilen aracın çakma parçasının olmaması ilginç bir şekilde yararınıza olmuş. Araç Fiat, Renault falan olsaydı imkanı yok orijinal parça takmazlardı. :sopa:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ancl

İŞTE SONUNDA YILLARDIR SÖYLENEN MAZDA'DA MUADİL YEDEK PARÇA SIKINTISI İŞE YARADI :tey:

Şaka bir yana yıllarca parça bulamama probleminden bahsedilen aracın çakma parçasının olmaması ilginç bir şekilde yararınıza olmuş. Araç Fiat, Renault falan olsaydı imkanı yok orijinal parça takmazlardı. :sopa:

Güzel tesbit,arabayı satarken bunuda olumlu bir özellik olarak alıcıya anlatabiliriz... Bu arada Razumihin geçmiş olsun,olacakla öleceğe çare yok demişler ya,maalesef yollarımızda bol miktarda canavar dolandığı için siz ne kadar iyi olsanızda bir yere kadar kaçılıyor bu tür küçük kazalardan,cana gelecek mala gelsin deyip ferah tutmak lazım en iyisi.Ben iki defa ışıklarda dururken arkadan çarptılar,bir defa park yerinde yanımdaki araç çıkarken sağ ön taraftan arka tamponda dahil komple sürtüp çizmiş iki kapıyıda  içe göçürmüş,şeftali ağacının özü kapıya damlamış boya kalkmış,yıkamacı arkadaki Mazda 3 yazısının "3" kısmını fazla kirli görmüş olmalı ki "3' ü komple temizlemiş, vs vs buna benzer küçük hikayelerim var daha :) Artık önemsemez oldum,hatta kendim vurmaya başladım sağa sola,hep başkası çapacak değil ya :)))

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...