Jump to content

Mazda3 At Şanzıman Uzun Yol Tüketim ve İzlenimler

Mazda3Barisss
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Isınmayla ilgili benimde ilk aklima gelen sebep vites konumlarini göstern panelin alttan aydınlatmasının sebep olması geldi, eger lambalar led degilse baya iyi ısınabiliyor... Sanzimandan mi lambalardan mi diye anlamanin bir yoluda farlar yanmazken kontrol etmek olabilir???

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Isınmayla ilgili benimde ilk aklima gelen sebep vites konumlarini göstern panelin alttan aydınlatmasının sebep olması geldi, eger lambalar led degilse baya iyi ısınabiliyor... Sanzimandan mi lambalardan mi diye anlamanin bir yoluda farlar yanmazken kontrol etmek olabilir???

Mantıklı bir bakış açısı, denemek gerek... Ama; mazda da bu ihtimal çok düşük gibi geliyor bana.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Niye taktınız ki bu kadar :) yaz sıcağı da var. Pekala o kısım ısınabilir. Bir zararı yok :) sararma vs de görmedik .

Sent from my iPhone using canım Tapatalk

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mantıklı bir bakış açısı, denemek gerek... Ama; mazda da bu ihtimal çok düşük gibi geliyor bana.

Uçaklarda aynı durum oluyor genelde, nedendir bilmiyorum ama kokpitteki panel aydınlatmaların hepsini ampüllü yapmışlar. Uzun gece uçuşlarında panele eliniz geldiğinde hissetmemeniz imkansız ona binaen böyle bir fikir sundum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Uçaklarda aynı durum oluyor genelde, nedendir bilmiyorum ama kokpitteki panel aydınlatmaların hepsini ampüllü yapmışlar. Uzun gece uçuşlarında panele eliniz geldiğinde hissetmemeniz imkansız ona binaen böyle bir fikir sundum.

işte insan pilot olunca yani öhöm :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet onu söylemeyi unutmuşum, saol hatırlattığın için Fatih abi :D

ya bi de abi demiyon mu :) yaşımı büyütmüşler benim askere erken gideyim diye :P

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...

selam arkadaşlar.. 27.08.2013 tarihinde teslim aldığım aracımla ilk 1000 km yapmış oldum.. aracımı Kocaeli haldız mazda 'dan teslim aldım ..aslında izmirde oturuyorum ama Kocaeli haldız dan aldım.. bayiden çıkarken aracım 27 km de idi.. ilk depoyuda kocaelinde fullledim tam 250 TL benzin aldı 52 lt. Kocaeli izmir arası ortalama 85 km hız ile 0,36 kuruş yakıt ortalaması ile izmire geldim.. 120 km yi hiç geçmedim CC ve KLİMA çoğunlukla acıktı (tam yarım depo tüketti ..) 470 km uzun yol.. 1000 km ye kadar ise izmir şehir içi  0,50 kuruş yakıt ortalaması var..genel anlamda memnunum..biraz daha iyi olabilirdi dediğim yerler var..ama şimdilik kafaya takacak bir durum görmedim yada hissetmedim.müzik ses sitemi yeterli şimdilik.. yol sesi normal geldi..rahat ve konforlu bi yolculuk olmuştu izmire geliş..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yakıt değerleri bence çok normal, rodaj süresi bittiğinde ve ilk yağ değişiminden sonra biraz daha düşme olacaktır... Tekrar hayırlı olsun, kazasız günlerde kullan...

İzmit'e gitmeye değecek indirim mi yaptılar yoksa oradan alma sebebin neydi ? Tabi özel değilse...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet ciddi fiyat farki vardi aslinda bayi tavrida bayaa etkili idi orayi secmemde.. bir arkadasimizin actigi bir konu var fiyat ile alakali hatta orayada yorum yaptim. Orda anlatilanlarin aynisini yasadim o yuzden haldiz bayiye yoneldim cokda iyi oldu Haldiz mazdayi her daim oneririm.. birde mugla goren yada gonen bayi .(okan bey ).cok alakali her 2 bayide

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest greystone

şanzıman vites kolunun altında değil. motorun sağ  tarafındadır. eski arabalarda ve motor büyük araçlarda şanzıman vites kolunun altına denk gelir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Okan'ı tek geçerim her daim... Fahrettin bey de (haldız) ilgili ve güleryüzlüdür... Nasip böyleymiş diyelim.

Evet okan bey le 2-3 defa telf.da gorustuk ama fiyat olrak haldiz daha asagida fiyat vermisti

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...