Jump to content

Skyactiv Motora Lpg

ceyhun29
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Keşke olsada işte aslında kitler fln var bayilerde ama işte yer yok yapmıyor adamlar yada devlet tarafında bir sıkıntı var bişekilde olmuyor destek vermeleri lazım aslında CO2 salınımını azalttığı için ama bu amalar bitmez işte.

Mazdanın bu atağı ile skyactive motorun çok yönlülüğünden bahsetmişler. Umarım bu tarz şeyleri piyasaya sunarlar. LPG li yapsınlar çokta güzel talep olur kanısındayım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

LPG de sonuçta petrol türevi olduğundan benzinden farkı yok, LPG ye yatırım yaparlarmı bilemem ama  CNG ve Hybrit doğal çevre açısından önemli gelişmeler, bu CNG konsetteki araçlar acaba lpg yi yakamazlarmı asıl soru bu olmalı bence, teknik detay gerektiren mevzular olduğundan bişey diyemedim açıkçası.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

LPG de bir yakıt ve daha temiz bir yakıt çevre için.  Daha temiz bir enerji yalnız firmalar dünya genelinde ürettikleri için araçları bizim ülke gibi ülkeler için direk LPG benzin hybrid araç üretmiyorlar. Keşke arge sini yapsalarda bizde kullansak. Doğayı niye katledelim değilmi birde bu açıdan bakmak lazım gelecek için.

Tabi gelecek için en iyi seçenek elektrik 0000 Salınım :)  5-10 seneye kadar çok güzel elektrikli arabalar görücez. Çünkü gozunu sevdimin japonları yeni bir 100% yenilenebilir pil yapmayı başarmışlar ve şuanki en iyi pil teknolojisinden kat ve kat daha verimli. Adamlar diyoki 4 saatte dolan Nissan Leaf sadece 12 dakikada dolabilecek. Ve daha fazla doldur boşaltı olan bir pil. Ve daha uzun süre dayanabilecek ısı oluşmadığından performansından ödün vermeyecek. Şuanki üretim bandında hiçbir değişiklik yapmadan üretilebilecek. Yani yakında çokta güzel Elektrikli araçlar görücez bu piyasayı etkileyecekmi tabikide evet ama bizden alınan vergilerle fln devletin bi vergi kaybı olmayacaktır :)))))))   

Tabi çok fazla faktörü olacak bu elektrik mevzunun araçların torku, hızı vs. etkilyecek ve harika olacak.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

elektiklli araba gaz salınımı yapmıyor ama o elektriği üretirken çok yüksek miktarda gaz salınımı oluyor. zaten yarısı doğalgazdan üretiliyor. ithalat açısından değişen yok orta vadede

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Skyactive motora lpg takanlardan geri alıyormuş arabayı Mazda :D

araç oksijen yaksa yinede lpg mi diyeceksiniz ya :D

Ferrrari tarzı takılıyolar yani diyosun, En ucuz hangisiyse biz ordayız, yapacak bişey yok :D :D :D

LPG de bir yakıt ve daha temiz bir yakıt çevre için.  Daha temiz bir enerji yalnız firmalar dünya genelinde ürettikleri için araçları bizim ülke gibi ülkeler için direk LPG benzin hybrid araç üretmiyorlar. Keşke arge sini yapsalarda bizde kullansak. Doğayı niye katledelim değilmi birde bu açıdan bakmak lazım gelecek için.

Tabi gelecek için en iyi seçenek elektrik 0000 Salınım :)  5-10 seneye kadar çok güzel elektrikli arabalar görücez. Çünkü gozunu sevdimin japonları yeni bir 100% yenilenebilir pil yapmayı başarmışlar ve şuanki en iyi pil teknolojisinden kat ve kat daha verimli. Adamlar diyoki 4 saatte dolan Nissan Leaf sadece 12 dakikada dolabilecek. Ve daha fazla doldur boşaltı olan bir pil. Ve daha uzun süre dayanabilecek ısı oluşmadığından performansından ödün vermeyecek. Şuanki üretim bandında hiçbir değişiklik yapmadan üretilebilecek. Yani yakında çokta güzel Elektrikli araçlar görücez bu piyasayı etkileyecekmi tabikide evet ama bizden alınan vergilerle fln devletin bi vergi kaybı olmayacaktır :)))))))   

Tabi çok fazla faktörü olacak bu elektrik mevzunun araçların torku, hızı vs. etkilyecek ve harika olacak.

Petrol endüstrisi kesinlikle bu ilerlemerin önündeki en büyük engeldir, aksi halde çoktan bu teknoloji tavan yapmıştı, biliyomusunuz ilk üretilen arabalar elektrikliydi, vede bu elektrik motorları olmasaydı bugün bu kadar fosil yakıt yakan arabalarda olmazdı, neden derseniz sıvı yakıtlı motora ilk çalıştırma hareketini veren gene bir elektrikli motordur.

elektiklli araba gaz salınımı yapmıyor ama o elektriği üretirken çok yüksek miktarda gaz salınımı oluyor. zaten yarısı doğalgazdan üretiliyor. ithalat açısından değişen yok orta vadede

Kesinlikle haklısınız , eğer doğa için bişeyler yapılacaksa önce temiaz enerji elde etmenin yollarını bulmamız gerek, ha arabamız yakmış yakıtı ha termik santral.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ferrrari tarzı takılıyolar yani diyosun, En ucuz hangisiyse biz ordayız, yapacak bişey yok :D :D :D  Petrol endüstrisi kesinlikle bu ilerlemerin önündeki en büyük engeldir, aksi halde çoktan bu teknoloji tavan yapmıştı, biliyomusunuz ilk üretilen arabalar elektrikliydi, vede bu elektrik motorları olmasaydı bugün bu kadar fosil yakıt yakan arabalarda olmazdı, neden derseniz sıvı yakıtlı motora ilk çalıştırma hareketini veren gene bir elektrikli motordur.    Kesinlikle haklısınız , eğer doğa için bişeyler yapılacaksa önce temiaz enerji elde etmenin yollarını bulmamız gerek, ha arabamız yakmış yakıtı ha termik santral.

Gürhan usta elektrikli araçların yanında, mariuana'dan yapılan yakıtlar üretilmiş, çok çok az yakıyormuş ama nedense üretimi durdurulmuş.

http://www.otnasilyetisir.com/kendir-ve-kenevir-hakkinda-gercekler-3/#.U5WlJ3J_va8

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mariuana Amerika kıtasında çok yaygın bir uyuşturucudur, tabii bu tip maddelerin ham maddeside sonuçta endüstriyel bitkiler olduğundan çok normal, bir çok bitkidende yakıt elde edilebiliyor lakin başka türlü kullanıma sebep olmamak adına yasaklıyorlar gerçi buda sebep değil bunlar bahane, sebep petrol endüstrisi vede muaazam menfaatler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ah bide hidrojen Cell lerle kullansak bu skyactiv leri çok güzel olacak. :))) Alırsam deneyeceğim ama şuan 307sw de kullanıyorum azda olsa bi faydası var belki bu tarz bi motorda daha etkili sonuç bile alabilirim bilemiyorum. Motoru elimize alma gibi bişey yok ama bi fazdası da olursa yakıt babında çokta güzel olur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şimdi mesajını okuyunca biraz araştırdım bahsettiğin mevzuyu , gelişmeye çok açık bir konu, umarım gelişir ve de daha ekonomik aynı şekilde daha az Co2 salınımı yapan araçlara bineriz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben kendim yapıp aracıma montajını yaptım kullanıyorum işte. Şuan için %10gibi fln bi fayda var ama tam olarak ölçümde başarılı olamıyoz oda litre bazında değilde para bazında hesaplama yaptığımızdan sanırım.

Bir mazda sahibi olursam eğer bu mazdayada montajını yapıcam herhalde test için.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 8 ay sonra ...
  • 5 ay sonra ...

Arkadaşlar merhaba aracımı alalı daha bir hafta olmadı şu an 1450km de lpg konusu geçince yazayım dedim. Önceki araçlarımdan biri lpg li biri dizeldi. Lpg taktırdıgım aracıma benzinle 2000km binebilmiştm ve akabinde lpg taktırmıştım fakat inanın skyactiv motorda lpgye lüzum yok. An itibariyle 3 kez yakıtı ölçtüm depoyu fulleyip kullandıktan sonra fulleme yöntemiyle ve sırasıyla 0.26- 0.27-0.24 kuruş yaktı klima hep açık 2 kişi araçta ve yarısı ş.içi yarısı ş.dışı. Tek kelimeyle maşallah diyorum ve kesinlikle lpg düşünmüyorum ki aracı sakin kullanan biriside değilimdir

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Maşallah benim önceki aracım da öyleydi. Benzinde uzum yolda 25 kuruştan az bile yakardım.Fakat lpg taktırınca 12 kuruş yakmaya başlamıştım :)

Artık yeni araç alırken lpg taktırmamayı göze almaklazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar benzini az yakan araç lpgyide az yakacaktır. Yani zaten az yakıyor gereksiz lpg söylem boş. Tabi motor lpg uyumu sağlamamış iyi montaj yapılmamışsa canınızdan bezdirir. Lpg masrafınıda çıkarmadan geri söktürebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

konu il ilgili yazılanları okudumda ,skyactiv sahipleri alırken umdukları kadar az yakmadığı için lpg ye bi yeşil ışık yakıyor.zaten doğrusuda bu neden olmasın oda bi yakıt işte

bu araca sahip olmayanlar ise katalog verileri kadar tükettiğini sanıp ne gerek var diyor..

eğer mantık aynıysa 1.ve 2.nesildeki gibi belli zaman veya kmden sora subap zarar görmesinden baska bi zararı yoksa gayet taktırılır yani,diğerleri takıyor da ona gelince neden saçmalık olsun göreceği zarar aynı sonucta,ha 8lt bnzın tüketiyor

diyelim..bnzın suan 4.65tl..lpg 2.09tl  shell pompa fiyatlarını sölüyorum..9litre lpg tüketse

8litre bnzın maliyeti:37.2    9litre lpg maliyeti:18.81tl..   arada iki kat fark varken dakika düşünmez takardım...tabi bekara karı boşamak kolaydır gibi oluyror benimkisi oda ayrı önce sahip olalım da :dua:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İstanbulda tüm AVM'lerin kapısında tüplü araç giremez yazıyor.

Alışeriş için özellik market alışverişi aracımı dışarı parkedip o torbaları taşımak istemiyorum.

Arabayı nereye bırakacağım diye düşünmek istemiyorum.

Yada AVM otoparkından giremezsiniz diye çevrilmek istemiyorum.

Arabamın çekişten düşmesini istemiyorum.

Lpg den kaynaklı güvenlik riskini almak istemiyorum.

Bu konforlarım benim için yakıt tasarrufundan önce geliyor. 

Bu nedenle benim için LPG halen bir seçenek değil.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

konu il ilgili yazılanları okudumda ,skyactiv sahipleri alırken umdukları kadar az yakmadığı için lpg ye bi yeşil ışık yakıyor.zaten doğrusuda bu neden olmasın oda bi yakıt işte

bu araca sahip olmayanlar ise katalog verileri kadar tükettiğini sanıp ne gerek var diyor..

eğer mantık aynıysa 1.ve 2.nesildeki gibi belli zaman veya kmden sora subap zarar görmesinden baska bi zararı yoksa gayet taktırılır yani,diğerleri takıyor da ona gelince neden saçmalık olsun göreceği zarar aynı sonucta,ha 8lt bnzın tüketiyor

diyelim..bnzın suan 4.65tl..lpg 2.09tl shell pompa fiyatlarını sölüyorum..9litre lpg tüketse

8litre bnzın maliyeti:37.2 9litre lpg maliyeti:18.81tl.. arada iki kat fark varken dakika düşünmez takardım...tabi bekara karı boşamak kolaydır gibi oluyror benimkisi oda ayrı önce sahip olalım da :dua:

Yanlış hesap bağdata gitmeden biz döndürelim :)))

Skyactiv vede otomatik kullanıyorum 2015, aracım 1500 kmde ve kmde 26 kuruş yakıyor ki aracın daha ilk kilometreleri. İlk bakımdan sonra daha düşeceğine inanıyorum.

Lpg nin malum bilirsiniz en ideal koşullarda 1 litre ile 8-9 km benzinle 15-16 gidebilirsiniz. Birkere ilk hesap hatasını burda yapmışınız çünkü benzin ve lpg nin 1 litre ile katettiği mesafe arasında fark. 2.hesap hatanız ise kaliteli bir lpg kiti ve muayenesi evrağı kağıt küreği derken maliyetli en iyi ihtimalle 2.500-3.500tl arası ve gelin hesabımızı yapalım şimdi :)

2015 1.5skyactiv benzinli otomatik ortalamada 0.26 kuruş yakıyorsa ve herkesin bildiği lpg max en iyi koşullarda benzinin litresine göre %40 tasarruf(ki bu çok uçuk rakam yinede kabul edelim) sağlıyorsa;

Benzinde 0.26 kuruş

Lpg'de. 0.16 kuruş

Demekki km de 0.10 kuruş kar ettiriyor bize lpg.

Ne kadar harcadık montaj muayene evrak kağıt kürek minimum 2500tl diyelim.(öncekinaracımdan tecrübem)

2500tl yi cıkarması için kac km yapmamız gerekiyor bakalım;

2.500tl / 0.10kuruş = 25.000km

Demekki 25.000km sonra kar etmeye başlıyoruz ve haliyle 30bin kmde yada ben gibi 70binde motor subap gittiğinde üstünede harcadıgımız para çektiğimiz eziyet bonus oluyor :)))

Kesinlikle uzak durun lpg den

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yol bilgisayarının verileri litre/100km verdiği şartlarda,

teknik özelliklerin  litre/100km olarak açıklanmasına rağmen

kuruş kuruş hesap yapmakda nedir.

15 gün sonra foruma biri girse mesaj tarihindeki benzin litre fiyatını mı bulacak. 

26 kuruş = 5,6 litre mi yapıyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yol bilgisayarının verileri litre/100km verdiği şartlarda,

teknik özelliklerin litre/100km olarak açıklanmasına rağmen

kuruş kuruş hesap yapmakda nedir.

15 gün sonra foruma biri girse mesaj tarihindeki benzin litre fiyatını mı bulacak.

26 kuruş = 5,6 litre mi yapıyor.

Evet 5.6litre

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...