Jump to content

2004-2009 Model Mazda3 Arıyorum, Tercihen Manuel Vites

kml_77

Tavsiye Edilen Mesajlar

Efe Bey;

sahibinden. com da ilandaki fiyat 33.000 TL ve açıklamalarda "pazarlıksız" yazmakta.. Aynı ilanda forumumuz da referans olarak gösterilmiş ve forumdaki ilanda da pazarlıksız 30.000 TL fiyat var.. Serbest piyasa ekonomisinde herkes malına istediği değeri biçebilir bu normaldir ama bu çelişki size ilanınızda zarar verir diye düşünmekteyim..

Saygılar..  :hi:

Merhaba,

Evet o forum için fiyatı zaten forumdan arkadaşlarımız aracıma talip olursa aradaki fark kadar dostluğumuzun hatırı olduğu için o fiyatı ilettim ;)

Yoksa belirttiğiniz gibi çelişki anlamında değil.

Fakat yine de görüş paylaştığınız için çok teşekkür ederim.

Sevgiler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 50
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Merhaba,

Ben Düzce'de yaşıyorum. Linkte gönderdiğiniz Galeri Ayhan süzcedeki tek mazdacı'dır. Eğer araç kafanıza yatar hani, bi git bak göster derseniz elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırım. Fiyat konusuna gelince şuanda 2006 mazda 3 AT var. 26,5 aldım. 1 parça sağ çamurluğu değişmiş ama aracın motor şanzıman mukemmel  temizlikte. Ama aynı araçtan 24-25 gibi fiyatlarada vardı. Yani ticari olanlar hariç, kullanıcıların birçoğu aracın ederi kadar ister. Herzaman savunduğum araba alırken şayet kullanacaksam ve araç temizse 500-1000 lira aramam. yeterki araç temiz olsun. Yoksa ucuza alıpta kar ettiğimi zannettiğim araçta aldım. Kısaca alırken iyi kontrol etmeli temizse 3-5 aranmamlı derim.

Allah razı olsun düşünmeniz teklifiniz çok büyük bir incelik mazda 3 de en büyük sorunum il dışından alacak olmam ben aracımı satarken çamurluktaki mercimek büyüklüğündeki rütuş boyayı bile söyledim ama benim gibi satıcıyı nereden bulup da güvenle gidip alacam o sıkıntı gerçekten aracının ederini isteyen pek binici yok hocam malesef yine galericilir daha insaflı ama onların da hangi aracı kaça aldıklarını kaça sattıklarını biliyoruz. Mazda Ozan Ayhan gibi Mazdayla öne çıkmış kişileri ayrı tutuyorum.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yok 2. el aldım ama aldığım kişinin arabaya aşırı ihtiyacı nedeniyle yarın teslim alacağım örnek olması açısından ben arabayı 22750 ye aldım kaza değişen yok sadece sol arka kapının çıta altında 20-30 cm boya var sürtmeden 112bin kmde ve servis bakımlı ilk sahibi ama ben 3-4 aydır bekliyorum sabır çok önemli 2. el araçta illaki denk geliyor acele etmemenizi öneririm

ne güzel hocam Hayırlı olsun çok uygun ( belki de tam piyasası demek daha doğru olur) almışsınız. Siz ilan sitelerinden mi buldunuz yoksa bulunduğunuz yerde mi denk geldi. Şaka gibi gerçekten dediğiniz gibi bir aracı 22.750 e almak modeli imzanızdaki gibi mi yoksa o farklı araç mı? Bana öyle bir aracı o paraya almak hala şaka gibi geliyo da :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Alacaginiz aracin model yilindan cok durumu önemli bence.Yani degisen boya kilometre gibi kriterler.Ben aracimi 29 bin liraya almistim sadece bir arka kapi boyali 38 bin km de ve bence uygundu fiyati o zaman ki şartlarda.Daha yüksek km li yada tüple uzun kmler kullanilmis orasi burasi degismis araclari daha ucuza alabilirsiniz ama yapacaginiz masraflar ve kilometreler sonunda kac lira harcayacaginiz ve ondan sonra satarken aracinizin yitirecegi degeri de göze alirsaniz iyi olur.Yoksa su modele 25 yok öbürüne 26 dan fazla verilmez düşünceleri yanlıştır ve zarar ettirir kanaatindeyim saygilar

Katılıyorum hocam ben biniciyim temizini bulmam lazım mazdanın sorunlusu denk gelirse Tokat'ta burnumdan gelir daha kötüsü çevremde mazda alma parça bulamazsın usta bulamazsın ömür boyu binmek zorunda kalırsın diyenlere:' Ben demiştim'  dedirtmek istemiyorum.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba,

Öncelikle aramıza hoş geldiniz.

Araçların değeri ve fiyaları tamamen temizliği ve kondisyonuna göre belirlenmeli. Ben mesela kendi 2005 model aracımı 33 bin TL den satışa koydum. Ha acelem yok, illa alınsın diye bir derdim de yok. Bilen bilir zaten bu forumda ve diğer forumlarda aracımı. Google da Baby MPS yazın gelsin. İlanım da bu: http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-populer-bebek-baby-mps-ile-vedalasma-vakti-boyasiz-degisensiz-143642713/detay

Ben dürüst satıcıyım hatta Mazda binicisiyim, aracıma biçtiğim değer de bu. Bence fiyat konusunda değerlendirme yaparken arabanın donanımı, temizliği, kondisyonu gibi kriterler çok önemli. Maalesef ülkemizde araçların ufak kazası olup 5 bin TL daha ucuza alınınca, kazasız temiz araçlara yapılan yorumlarda "bu araç pahalı" yönünde oluyor.

Anlatabilmişimdir umarım.

Keyifle bineceğiniz aracı bulmanız dileklerimle.

Sevgiler

Teşekkürler hoş bulduk inşallah iyi bir mazdacı olmak istiyorum ve uzun yıllar bu forumla olan birlikteliğimi devam ettirmek niyetindeyim. Ama önce Mazda alabilmem lazım dediğinize katılıyorum temiz aracın hakkını alan da satan da vermeli ama dengeyi de tutturmak lazım aracı temiz diye sıfırına yakın veya daha fazla para isteyenler var :)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ne güzel hocam Hayırlı olsun çok uygun ( belki de tam piyasası demek daha doğru olur) almışsınız. Siz ilan sitelerinden mi buldunuz yoksa bulunduğunuz yerde mi denk geldi. Şaka gibi gerçekten dediğiniz gibi bir aracı 22.750 e almak modeli imzanızdaki gibi mi yoksa o farklı araç mı? Bana öyle bir aracı o paraya almak hala şaka gibi geliyo da :)

teşekkür ederim aracı 2 saat önce teslim aldım ve kırklarelinden edirneye geldim 60 km ve çok mutluyum şu an beklentimin üzerinde bir araba 90 km civarı hızla geldim ve ortalama 5-5.5 yaktı

ben aracı skoda bayinde çalışan bir arkadaşımın vasıtası ile aldım galerinin takasta  verdiği fiyat 22500 dü bende 250 fazla verdim ve aldım şans oldu bnm ki Allah herkese nasip etsin

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

teşekkür ederim aracı 2 saat önce teslim aldım ve kırklarelinden edirneye geldim 60 km ve çok mutluyum şu an beklentimin üzerinde bir araba 90 km civarı hızla geldim ve ortalama 5-5.5 yaktı

ben aracı skoda bayinde çalışan bir arkadaşımın vasıtası ile aldım galerinin takasta  verdiği fiyat 22500 dü bende 250 fazla verdim ve aldım şans oldu bnm ki Allah herkese nasip etsin

Darısı bana inşallah ihtiyacım var ama bakalım çok acele etmeyecem eğer uygun fırsatlar denk gelirse beni de unutmayın hocam:) sizin o çevrede mazda 3 bulunuyo sanırım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu ilanları gördükçe kendimi kaybediyorum :) tamam kişinin arabasıdır fiyat belirlemekte özgürdür de bununla nasıl pazarlık yapılır çık işin içinden çıkabilirsen :) bari dynamic ve comfortun farkını bilseydi :)

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-mazda-3-acil-satlik-146575499/detay

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Eski aracımız. Bizdeyken lpg yoktu 1 sene önce 34.000 kmde sattık.  Sağ sol çamurluk çizikten boyalıydı. İçi dışı sıfırdan farksızdı. Şuan nasıl bilemiyorum.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-avukattan-boyasiz-tertemiz-63.000-km-de-mazda-3-134351464/detay/

bir senede 30 bin km iyi yol yapmışlar.  15 ağustosta verilmiş ilan fiyatta pek indirim yapmıyo sanırım hala satılmadığına göre 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2009 Mazda3 ümü 2013 ocakta sattım 44000 km deydi sattığımda, 3 gün sonra sattılar arabamı. geçenlerde serviste öğrendim benim eski araba 110000 km ye gelmiş 1 senede 70000 yapmış adam içim cız etti. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2009 Mazda3 ümü 2013 ocakta sattım 44000 km deydi sattığımda, 3 gün sonra sattılar arabamı. geçenlerde serviste öğrendim benim eski araba 110000 km ye gelmiş 1 senede 70000 yapmış adam içim cız etti. :)

şirket aracı olarak mı kullanmışlar ki onlar da dizel alırlar ama ben yakıtı bedava koysalar o kadar km yapamam sanırım :)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben tüp taktırmamıştım adam alır almaz tüp taktırıp koyulmuş yollara. İşinden dolayı geziyormuş eleman nasıl bir işse artık :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben tüp taktırmamıştım adam alır almaz tüp taktırıp koyulmuş yollara. İşinden dolayı geziyormuş eleman nasıl bir işse artık :)

Türkiye'de mazda 3 görmeyen bilmeyen kalmasın gibi bir kampanya başlatmış olabilir kendi çapında :)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öyle ise en azından kutsal bir hizmet için kullanılmış diyebiliriz. :)

Aslında güzel bir kampanya olur. Otomobil firmam olsa ve arabama güveniyorsam böyle bir kampanya başlatırım. Bir noter yetkilisi alıp ( gelirler mi bilmem :)) hedef belirlerim mesela 500 bin  km yapıp Türkiye'nin her tarafını dolaşmak ne kadar masraf çıkardı vs diye kanıtlamış ve güzel bir reklam yapmış olurum:) tabii bizim trafik magandaları böyle bir projeye hüsranla sonuçlandırmazsalar :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aslında güzel bir kampanya olur. Otomobil firmam olsa ve arabama güveniyorsam böyle bir kampanya başlatırım. Bir noter yetkilisi alıp ( gelirler mi bilmem :)) hedef belirlerim mesela 500 bin  km yapıp Türkiye'nin her tarafını dolaşmak ne kadar masraf çıkardı vs diye kanıtlamış ve güzel bir reklam yapmış olurum:) tabii bizim trafik magandaları böyle bir projeye hüsranla sonuçlandırmazsalar :)

tüm firmaların böyle kampanyaları var zaten. Mazda'nın da var. Ama tanıtım için ayrılmış araçları, kampanya hedefine göre çıkartılmış kullanıcı profillerine göre, geçici süre ile bedava, yüklü bir indirim vs gibi şekillerde dolaştırıyorlar.

belli km olayı da var ama 500.000 değil, genelde 100.000 km üzerinden yapılıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.

• Yeni Oluştur...