Jump to content

Mazda3 Gösterge Panel Aydınlatmasının Ayarlanması

mfg_08
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar merhaba,

2011 model touring sedan aracımı 10 gündür kullanıyorum. aracın hız gösterge panelindeki aydınlatma bana biraz az geldi, kitapçığı ve forumu taradım. verilen bilgileri denedim fakat çözüme ulaşamadım. Göstergelerin sol tarafındaki aydınlatma ayar çubuğunun üstüne bastığımda yol bilgisayarındaki aydınlatmada artma-azalma oluyor fakat düğmeyi çevirdiğimde  gösterge panelindeki aydınlatmada değişiklik olmuyor. Sorunu nasıl çözebilirim. Yazılanlardan anladığım kadarıyla gösterge panelindeki ışıl şiddeti ayarlanabiliyor ama ben bir türlü ayarlayamadım. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ışık şiddetini 0 ile 10 arasında ayarladığınızı düşünün.

örneğin 3'e ayarlı.

Düğmeye birkere basınca 10, tekrar basınca ayarlı olan 3'e döner.

Artış olduğunu ama yetersiz olduğunu söylemişsiniz. Patlak lamba olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sayın gomodoejderi öncelikle teşekkür ederim ama tam ifade edememişim sorunu,

düğmeye bastığımda yakıt tüketimini gösteren led ekranda ışık şiddeti sizinde bahsettiğiniz gibi 3 ile  10 arasında değişiyor. Fakat benim esas sorunum hız gösterge panelinin ışık şiddetini ayarlayamamak. gösterge panelinin sol tarafındaki ayar düğmesini çeviriyorum fakat hız gösterge panelinin aydınlatmasında hiç bir değişiklik olmuyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

O bastığınız düğme, sola ve sağa dönebilmektedir. Musluk gibi çevirerek açabiliyor yada kısabiliyorsunuz. Ayrıca bu tüm ön kokpit ışıkları için geçerli. (Kadran, yol bilgisayarı ve klima ekranı,müzik ve klima düğmelerinin ışıklarını ayarlayabiliyorsunuz.)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İlginiz için teşekkür ederim benim sorunumda tam olarak bu, o düğmeyi sağa sola sizin belirttiğiniz gibi çevirdiğimde parlaklık değişmiyor. Neden kaynaklı olabilir

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İlginiz için teşekkür ederim benim sorunumda tam olarak bu, o düğmeyi sağa sola sizin belirttiğiniz gibi çevirdiğimde parlaklık değişmiyor. Neden kaynaklı olabilir

Bu düğmeyi çevirdiğinizde aracın kokpitindeki tüm ışıklı düğmelerin. Işık ton ayarlamasını yapabiliyorsunuz.

Farlarınız otomatik modda iken. Farlar kapalı iken ön kokpit ışıkları gündüz modunda, yüksek tonda gözükür. Farlar açıkken, gece modunda gözü yormayacak şekilde düşük tonda yanar.

Bu ön kokpit ışığı ayar çubuk düğmesine bastığınızda düşük / yüksek şeklinde 2 ayarı vardır.

Öncelikli olarak sizin tüm kokpit ışıkları hiç bir şekilde ayarlanmıyor mu ? Bu düğmeyi çevirdiğinizde klima ve müzik sistemine ait. Düğmelerde ki ışıkların tonu değişmiyor mu ?

Kokpitte hiç bir ışık tonlaması değişmiyor ise. Bu ayar düğmesinde bir temassızlık olabilir. Yada bilmiyorum bu düğmenin sigorta kutusuyla ilgisi olabilir mi ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu düğmeyi çevirdiğinizde aracın kokpitindeki tüm ışıklı düğmelerin. Işık ton ayarlamasını yapabiliyorsunuz.

Farlarınız otomatik modda iken. Farlar kapalı iken ön kokpit ışıkları gündüz modunda, yüksek tonda gözükür. Farlar açıkken, gece modunda gözü yormayacak şekilde düşük tonda yanar.

Bu ön kokpit ışığı ayar çubuk düğmesine bastığınızda düşük / yüksek şeklinde 2 ayarı vardır.

Öncelikli olarak sizin tüm kokpit ışıkları hiç bir şekilde ayarlanmıyor mu ? Bu düğmeyi çevirdiğinizde klima ve müzik sistemine ait. Düğmelerde ki ışıkların tonu değişmiyor mu ?

Kokpitte hiç bir ışık tonlaması değişmiyor ise. Bu ayar düğmesinde bir temassızlık olabilir. Yada bilmiyorum bu düğmenin sigorta kutusuyla ilgisi olabilir mi ?

yüksek mod ve düşük mod led ekranda çalışıyor fakat hız göstergesindeki aydınlatma hep düşük modda kalıyor. Bu ayar sadece manuel olarak far açıldığında mı yapılabiliyor?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ayni sorunu benim arabamda da var , dugmeye basinca isik siddeti az ve cok arasinda degisim gosteriyor fakat cevirince hicbir degisim olmuyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

herhangi bir sıkıntısı yok ama akşam bir deneyelim bakalım aynı mı? değil mi? görelim ona göre bir değerlendirme yapılabilir.

selamlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar yok mu konu hakkında yardım edebilecek birisi

Siz farlarınız açıkken yada otomatik modda iken. Bu düğmeyi çevirerek denediniz mi ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaslar bugün eve gelirken tekrar denedim hem manuel olarak hem otomatik olarak farlar acikken denedim dugmeye basinca parlaklık maksimum ve minimum arasinda degisiyor fakat dugmeyi cevirdigimde hiz gostergesinde isik seviyesi değişmiyor. Yardimci olabilirseniz sevinirim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

akşam bende denedim. basınca çok ışık, tekrar basınca az ışık, sağa sola çevirme de herhangi bir değişiklik yok, demekki öyle bir özellik yok,

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

akşam bende denedim. basınca çok ışık, tekrar basınca az ışık, sağa sola çevirme de herhangi bir değişiklik yok, demekki öyle bir özellik yok,

Benim aracım da bu şekilde ince ayar yapabiliyorum. Özellikle geceleri uzun yolda minimum seviyeye kadar kısıyorum.

Modeller arası bu özellik farklımıdır bilmemiyorum. Çok aman aman bir özellik değil.

"mfg_08" bu konuda bir servisin görüşünü alın bence.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba,

bütün olasılıkları videoya çektim. Umarım açıklayıcı olmuştur. Selamlar.

elinize saglik emek verip ugrasmissiniz , cokta aciklayici olmus

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu özellikler versiyona göre de değişiklik gösterebilir. bu özelliği olan araç impresiv, alt versiyonu olan touring ve comfort larda bu özellik yok galiba. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu özellikler versiyona göre de değişiklik gösterebilir. bu özelliği olan araç impresiv, alt versiyonu olan touring ve comfort larda bu özellik yok galiba. 

Benim aracım 2011 Touring ve bu özellik var.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...