Jump to content

Otopark.com Mazda6 İncelemesi

gomodoejderi
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Adamlar çok gayriciddi..böyle testmi olur..bunu sonuna kadar izleyen olmaz heraldei..inceleme mi şaklabanlık mı belli değil.. Bi tane de yancı bir herif var..onun da işi gücü yanlamak..arabayı sonuna kadar zorlamak..sonrada yakıt tüketimini yüksek bulmak..dalga mı geçiyorlar kafa mı buluyorlar anlamış değilim..yanlamanın adı test olmuş.. Benim de keyifle izlediğim program Fifth Gear'dı..

Öncelikle deli olduğum ilk durum mazda 6 ya pahalı denilmesi....

TOYOTA AVENSİS 2.0 PREMIUM MULTIDRIVE S 133.640 TL

HONDA ACCORD 109.900

PASSAT 2.0 TDI DSG HIGHLINE 157.300

506 ALLURE 2.0 HDI OTOMATİK 135.000

INSIGNIA COSMO 2.0 CDTI 150 000 TL ÜSTÜ (MAZDA 6 daki donanımların bazılarını ekleyince )

eskimiş yüzüyle accord , Mazda 6 dan ucuz olan tek 2.0 motor araç....

Bu araçların tamamında Mazda 6 daki donanımın birçoğu  yok....  Yanlızca insignia ya eklenebiliyor ( eksikleri olsa da ) onun da fiyatı 150  000 lerin üzerinde....

Türkiye de test yapan beyefendiler Mazda 6 pahalı diyor..... Gayri ciddi test yaparsan rakiplerini bilmezsen işkembeden böyle sallarsın işte....

Yukarıdaki segmentindeki,aynı motorlu araçlarla karşılaştırmalı bir test yapsınlar ucuz mu pahalı mı ?

Mübareğin biri de devir kesiciye kadar zorlayıp, yanlayıp 9 litre ortalama yakalayınca çok yakıyor diyor..... Galiba clio dizel yada polo dizel le karşılaştırıyor  :2funny:

Türkiye şartları filan diyecek ise gitsin dacia testi yapsın.... bakalım yanlayabilecek mi  :tey:

Diğeri de sizin dediğiniz gibi ciddiyetsizce yapılmış bir test.... Birçok insanın onlarca yıl çalışarak alabileceği bir aracı incelerken ciddi olması gerekir.... Mesela ben o aracı tercih edecek olsam birçok şeyden vazgeçmiş olacağım.... Hatta şuan bir tane Mazda Ozan da siyah renkli var...görmemek için yolumu değiştiriyorum...  :)

Ve daha da vahimi çok ciddi çalışmalar sonucu uzun yılların birikimiyle ortaya çıkmış bir araç Mazda 6 .... Çok ciddi ödüllerin de sahibi...... Emeğe saygı da yok....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

adamlar araç test ettikleri halde daha handsfree simgesini bile bilmiyor. ben bunların hangi testine güveniyim ki. bakkala sorsan bilir. bu adamlar bi de araç test edicek!!

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

abi ben bu adamları gerçekten desteklerim neden mi adamlarda marka korkusu yok ''aman arabanın eksi noktalarını soylemıyım de bı daha marka bana araba falan vermez'' demıyorlar. on numara sekılde de samımı her seyını soyluyolar. heleki bi passat testi var adamlar benimle tıpa tıp aynı goruste ızlemenızı tavsıye ederim. ve yakıt konusunda da her zaman soyloyolar zaten abi biz bunları bunları yaptık ama bızım normal gezmelerımız sonucunda bı yakıt ortalaması olustu dıye. cx5 testinide izlemenizi tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben adamları kötülemiyorum, demek isteidiğim Mazda 6 testi gayri ciddi olmuş bu kadar.

Bencede çok ciddiyetsiz olmuş... Ama aracın birçok noktasında doğru tespitler yapılmış....

Özellikle lastikleri için.... Marangoniden sonra gördüğüm en berbat lastik.....

Keşke 15.dakikada kesselerdi...

Zamanla daha ciddi ve tecrübeli testler yapacaklardır....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ciddiyetsizlik nedir anlamadı.. adamlar  takım elbise giyip kravat takarak mı test edecek?

şahsen tamanını izlemedim sıkıldım bi noktadan sonra ama bence bu tarz incelemelerde bir sorun yok.

zaman zaman zorlama olsa da eğlenceli bence.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ya abi cidsiyetsiz ya da ciddi tabiki herkese hitap edemez etmemelide zaten ama sadece su bi gercek ki kimseden korkmadan objektif olarak herseyi yorumluyolar sadece bu bile diger araba arastirmalarindan farki ve guzel noktasi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...