Jump to content

2014 Yeni Mazda3 Donanım ve Fiyat Listesi

Fotifoti
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Çook pahalı çokkk..

Golf 1.2 midline plus ın 54 binden satıldığı ve 52-53 arasına alınabildiği bir ülkede 55.5 binden mazda 3 çıkarmak da nedir. Golfün donanımı 3ten  daha üstün gibi... Mesela alaşım jant, deri direksiyon ve vites topuzu, dokunmatik ekran, elektronik elfreni , kol dayama vs vs .. Tamam sorunsuzluk falan iyi okey de anca şanslı azınlığın arabası olur yine..

Mazda 3 te otomatik stop/start standart mı ?

Ben bunu bekliyordum ama gider golf alırım yani..

Abi hiç yolda golf görünce "vaav golfe bak" diyen gördünüz mü? golf, focus, clio bunlar kadara bayağı araçlar yok . İsteyen istediğini alsın abi. Zevk meselesi biraz da. Her şey para değil :) Avrupa araçların %10 gümrük muafiyeti var bunu da hesaba katalım. Ayrıca kıyasladığınız modeller yanlış.

1.2 midline 105 hp, mazda 3 120hp.

1.4 tsi eşdeğer olabilir. Onun da donanımı fazla fiyat 61'den başlıyor.

Araçlar gelsin de görelim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 921
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Fotifoti

91

• domestos

64

• Onur

77

• Bikes44

58

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Gönderilen Fotoğraflar

Arkadaşlar Rusya'da bu aracı test etme imkanım oldu. Araç tam bir şehiriçi aracı diyebilirim. Kullanım esnasında yan aynalarda arkadan gelen aracı ikaz sistemine bayıldım birde fren sistemi çok başarılı ancak yakıt tüketimi şehiriçi 13-14 litre arası sakın fabrika değerlerine aldanmayın. Ayrıca bagaji yeni mazda 6 dan daha kullanışlı...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar Rusya'da bu aracı test etme imkanım oldu. Araç tam bir şehiriçi aracı diyebilirim. Kullanım esnasında yan aynalarda arkadan gelen aracı ikaz sistemine bayıldım birde fren sistemi çok başarılı ancak yakıt tüketimi şehiriçi 13-14 litre arası sakın fabrika değerlerine aldanmayın. Ayrıca bagaji yeni mazda 6 dan daha kullanışlı...

yazdıklarınız beni çok şaşırttı hocam..aynalardaki ikaz RMV diye geçiyor şehir içi ağırlıklı kullandım demişssiniz 60 km altında RMV çalışmıyor bizde yenilerinde farklımı acaba..ve tabii ki yakıt tüketimin çok uçuk geldi bana elbetteki kullanımdan farkeder yeni motor farkeder ama bu dar olmaz diye tahmin ediyorum..çünkü zaten skyactive teknoloji aynı zamanda daha ekonomik motor anlamına da geliyor..bakıp görcez sabredelim birazdaha bakalım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çook pahalı çokkk..

Golf 1.2 midline plus ın 54 binden satıldığı ve 52-53 arasına alınabildiği bir ülkede 55.5 binden mazda 3 çıkarmak da nedir. Golfün donanımı 3ten  daha üstün gibi... Mesela alaşım jant, deri direksiyon ve vites topuzu, dokunmatik ekran, elektronik elfreni , kol dayama vs vs .. Tamam sorunsuzluk falan iyi okey de anca şanslı azınlığın arabası olur yine..

Mazda 3 te otomatik stop/start standart mı ?

Ben bunu bekliyordum ama gider golf alırım yani..

Tercih meselesidir, saygı duyarım... O azınlığın içinde olmak güzel duygu...

"fikirler aynı olaydı, kurtla kuzu yan yana gezerdi"  A.VEYSEL

;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Valla 60 km sınırı olup olmadığını bilmiyorum ancak benim kullandığım test aracında 60 km altında çalışıyordu. Yakın zamanda Turkiye'ye döneceğim için uygun bir araba araştırıyorum bu sebeple aracı test ettim. Yakıt konusunu özellikle inceledim hatta yakıt tüketimi 16-17 civarı idi ancak burada hava koşulları -10 olduğu için ben Türkiye şartlarında13 litre diyorum.

Selamlar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Valla 60 km sınırı olup olmadığını bilmiyorum ancak benim kullandığım test aracında 60 km altında çalışıyordu. Yakın zamanda Turkiye'ye döneceğim için uygun bir araba araştırıyorum bu sebeple aracı test ettim. Yakıt konusunu özellikle inceledim hatta yakıt tüketimi 16-17 civarı idi ancak burada hava koşulları -10 olduğu için ben Türkiye şartlarında13 litre diyorum.

Selamlar

yeni araçlarda 60 km sınırı daha aşağıda . Tam bilmiyorum hızı .

16lt çok uçuk bir rakam. Anlık tüketimle karışmış olabilir mi?

Çünkü o kadar fazla yakıyor olsa ne reklam yapabilir ne araç satabilirler :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yeni araçlarda 60 km sınırı daha aşağıda . Tam bilmiyorum hızı .

16lt çok uçuk bir rakam. Anlık tüketimle karışmış olabilir mi?

Çünkü o kadar fazla yakıyor olsa ne reklam yapabilir ne araç satabilirler :)

Dediğim gibi 60 km hızını bilmiyorum ama araç arkamdan hızla geldiğinde ikaz verdi belki arkadan araç hızla yaklaştığında sizin hızınız ile ilgili bir sınırlama yoktur, bu konuda net bir bilgim yok. Tüketim anlık değil ortalama tüketim zaten bu tüketimi araç bilgisayarına göre değil kullananın verdiği bilgiye göre söyledim. Araç Rusya St.Petersburg' da kullanıldı ve buranın trafiği İstanbul' u aratmıyor, illa ki kullanıma göre değişkenlik gösterecektir ancak hiçbir zaman 7-8 litre olmayacaktır kanısındayım ama inşallah yanılırım.

post-10166-14169529821_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dediğim gibi 60 km hızını bilmiyorum ama araç arkamdan hızla geldiğinde ikaz verdi belki arkadan araç hızla yaklaştığında sizin hızınız ile ilgili bir sınırlama yoktur, bu konuda net bir bilgim yok. Tüketim anlık değil ortalama tüketim zaten bu tüketimi araç bilgisayarına göre değil kullananın verdiği bilgiye göre söyledim. Araç Rusya St.Petersburg' da kullanıldı ve buranın trafiği İstanbul' u aratmıyor, illa ki kullanıma göre değişkenlik gösterecektir ancak hiçbir zaman 7-8 litre olmayacaktır kanısındayım ama inşallah yanılırım.

Merhabalar.

Kullandığınız araç 1.5 100 ps mi, 1.5 120 ps mi, 2.0 160 ps mi? 2.0 olsa bile o rakamlar çooook uçuk, yanlışlık olmasın,

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhabalar.

Kullandığınız araç 1.5 100 ps mi, 1.5 120 ps mi, 2.0 160 ps mi? 2.0 olsa bile o rakamlar çooook uçuk, yanlışlık olmasın,

at mi mt mi ? çok faktör var ama yine de uçuk gibi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhabalar.

Ya yanlışlık var :) Ben eskişehir'deyim. Ortalama hız 20'yi geçmiyor. Süekli ev-iş arasdı ara sokaklardan gittiğim için . 4 vites eski motor 13lt yakıyor en fazla. Tamam rusya kadar soğuk değil Ama bura da soğuk. Hesaplamada çok ciddi hata var, tekrar hesaplasa iyi olur bence :)

cx-5 testi var, Mustafa abinin. Şimdi Mazda 3 1.5 hemde 100hp cx5 2.0'dan neredeyse 2 kat fazla yakıyor olabilir mi? mümkün mü?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sürekli dur kalk trafikte gayette normal değerler. 1.2 motorla bile o değerler yakalanabilir :) Fakat araç 30-60 km/h hızla seyir halinde o kadar yakıyorsa sıkıntı var.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben ömrümde 16lt ortalama yaktırmayı başaramadım valla. rx-8 olsa normal derdim :) Bizim araçlarda sürekli 1. vites dip gaz gidersen olabilir :) Yeni 1.5 100hp 16lt yaktığı yolda da biz 20 yakarız o zaman.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

dur kalk trafikte sıfırla abi bilgisayarı çok rahat görürsün. Bide kalkışlarda gaza biraz fazla basman gerekecek :) Uzun mesafede trafik açıldıkça düşüyor orası ayrı :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar araç 1.5 at bu kadar muhalefet olunca tekrar teyit ettim. Arkadaşım aldı kaç lt. Son durum diye burda benzin litre 1 dolar olduğu için önce ne bileyim dedi ama hesaplamasını yaptı 15 lt. olmuş hava 0 ila -5 civarı. Zaten bayii de aynı rakamları vermişti. Tamam skyactive motor ama sehiricinde diğer emsallerinden çok büyük fark olmayacaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benim eski mazda3 2012 AT 4 vites benzinli alette ben 12yi gecmedim. ki ben hayvan gibi kullanirim burak sahidimdir :) ilhan da :) bu aletin yakisi 8i gecmeyecek asla mumkun degil.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Olur mu hocam? Ben Erzurumda -30 da 16-17 litre yakıyorum. O da sıkışık trafik ve kırmızı ışıklarda dip gaz kalkıyorum. Yeni araç hem 6 ileri, hem daha hafif sırf bunlardan daha az yakması lazım. Motordan hiç bahsetmiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

dur kalk trafikte sıfırla abi bilgisayarı çok rahat görürsün. Bide kalkışlarda gaza biraz fazla basman gerekecek :) Uzun mesafede trafik açıldıkça düşüyor orası ayrı :)

100km gidiyor musun öyle?
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...