Jump to content

Yeni Mazda CX-9 IIHS Testinde Sınıfta Kaldı


esesmaniac
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

mazda bazen şaşırtıyor bir önceki testte good olarak testten geçen cx9 bu sefer sınıfta kalmış.

2014 videosu

2008 videosu

  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence sonuç çok normal. Yanlış hatırlamıyorsam bu model 2007de ilk çıktı. 2007 teknolojili 2tonluk dev jip. Ama airbagler neden açılmaz? :nea:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu testten Mercedes sınıfta kaldı ve testi kabul etmedi (onlara çok küçük bir ihtimalmiş böyle bir kaza) . Toyota sınıfta kalıp , aracı geliştireceğiz dedi. Bu testler güncelleniyor ve teste göre güncellenen araçlar daha iyi puan alıyor. ÖSS'ye çalışmak gibi. Sınavda iyi yapabilirsin ama bu her şeyi bildigin anlamına gelmez :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

skyactiv değil evet.2008de good 2014te poor olmasının 2 tonla alakası yok değil mi ama Egecim.Sen bilirisn bunun sebebi nedir :)

cx9 sonuçta hacminden dolayı ağır.  yoksa uzatılmış mazda6 platformu kullanıyor. yanlış hatırlamıyorsam mazda6nın sonucu bu kadar kötü değildi. Zaten mazdanın şu hikaye videolarında da anlatıyor. Araçlarımızı hafifletince araçlarımızın dayanıklılığı arttı diye.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

  • 10 ay sonra ...

yanlız iki videodaki kazalar tamamen farklı..ilk videoda sadece sol far hızasında sıyırırcasına vuruyor.diğerinde direk göbekten bodoslama giriyor.ilk videoda parçalanmamın daha fazla olması şasırtıcı bir sonuc değil.bu olayı şu şekilde düşünün hakverirsiniz.

 

'bi duvara sabit ucu acık olan çiviye doğru koşun çivi en fazla batar 1 delik açar..fakat çiviye teğet geçecek sekilde yanından  kosun kolunuzda baştan sona yarık açar..' buda aynı o çivi ucu gibi sıyıran bir kaza senaryosu olmus

 

bu olayın özeti bence tamamen budur.tşkler

  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...