Jump to content

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Onur

Yeni Mazda3 Almak Isteyenler

Yeni Mazda3 Icin Bekliyorsaniz Hangi Modeli Alacaksiniz?  

129 oy

1. 1. Yeni Mazda3 Icin Bekliyorsaniz Hangi Modeli Alacaksiniz?

• Soul
      3
    • Motion
      13
    • Reflex
      37
    • Power
      34
    • Power Sense
      45

Tavsiye Edilen Mesajlar

aniil

Paranla rezil olmak bu olsa gerek kaç ay önce  sözünü aldığım bayi kırmızı power sedanı başkasına daha önce kapora aldığı için satmış bende onlara güvenip başka bir yerle aracı bağlamadığım ve halihazırda haziran sonuna kadar tüm kırmızı sedan power lar satıldığı için arabasız kaldık muhtemelen de ağustosa kadar beklemek zorunda kalacağım keşke kırmızısı hiç olmasaydı kırmızıyı gördükten sonra diğer renklere bakasım bile gelmiyor.

Hocam sizde reflex yada reflex AT alın sayet beklemek istemiyorsanız. ;) ayrıca aynen katılıyorum bu aracın kırmızısı çok güzel diğer renkler sanki renk değil :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ruzgar23

Ben powersense at aldım ancak sedanmı hb belli değil bir hafta önce 10000 tl kapora verdim ssiyah istiyorum dedim tmm dediler ancak iki gün önce aradılar kırmızı geliyor 10 mayıs da teslim edeceğiz dediler

???

Büyük ihtimal siyah renk 2-3 aylık dönemde gelmeyecektir yada sayılıdır sizi bu şekilde bağlamak istemişler. Ama ne olursa olsun sizin onayınızı almadan başka renk vermeleri çok büyük ayıp

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
m_a_s

Ben powersense at aldım ancak sedanmı hb belli değil bir hafta önce 10000 tl kapora verdim ssiyah istiyorum dedim tmm dediler ancak iki gün önce aradılar kırmızı geliyor 10 mayıs da teslim edeceğiz dediler

Hocam buraya siyah geliyor değişelim istersen

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Fotifoti

Siyah sadece power geliyor power sense de renk sıkıntısı var

Kırmızıyı aynı fiyata veriyorlarsa al :) kırmızı boyada metalik sedefin üzerine bir de alüminyum karışım var sanırım. hem parlaklık hem derinlik vermesi için yapılmış. o yüzden pahalı.ve çok orijinal bir renk.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ruzgar23

Bende kaporayı yatırdım 1 aya geliyor inşallah

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
domestos

Alan ve alacak olan arkadaşlara hayırlı uğurlu olsun, yanlız renk olarak beyaz da alınırsa iyi olur. İleride bizde ikinci el alacağımız zaman beyaz renk bulabilelim :D

Ulen ulen ulen... Ne güzel öngörü bu... +1907

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
aniil

Bende kaporayı yatırdım 1 aya geliyor inşallah

Hayırlı Olsun hocam

araç hakkında biraz bilgi verirmisin mesela renk donanım gibi... ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Black Or White

üstad ben yaklaşık 1.5 yıldır 2005 mazda 3 üm dahil ön plaka kullanmıyorum.  :tey:

Çözümü bu..  :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ruzgar23

Hayırlı Olsun hocam

araç hakkında biraz bilgi verirmisin mesela renk donanım gibi... ;)

Tabi neden olmasın :) Sedefli İnci Beyaz Reflex AT Sedan aldım.

Bilirsiniz belki ben Kutup Beyazı Motion HB istiyordum.

Kutup Beyazı rengini renk parası vermemek için özellikle istedim. Maalesef 3 ay beklersiniz dendi. keza HB içinde yaklaşık bir tarih verildi.

Kutup beyazı olmayınca sedefli inci beyazda karar kıldık.

Motion mı reflex mi derken koşulları maksimum zorlayarak reflex'te karar kıldım.  Bakalım bir an önce gelmesini bekliyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
kerabanaga

üstad ben yaklaşık 1.5 yıldır 2005 mazda 3 üm dahil ön plaka kullanmıyorum.  :tey:

Çözümü bu..  :D

Ciddi misiniz trafikte sorun olmadı mı hiç? Yoksa şaka mı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
robosapiens17

Arkadaşlar,

Ben 19 nisan günü Çanakkale'den çıktım ve Bursa İnallar'da sedan reflex at modelini tecrübe ettim. Buradan da Serhat arkadaşıma tekrar teşekkür ediyorum. Tüm enerjisiyle yardımcı oldu.

(Halen 94 model 323 sedan mt kullanmaktayım.) İlk defa da bu araçta AT kullandım. Bende bir sorun var sanırım: MTyi beğenemedim. Vites geçişlerinde sıkıntı yok. Kolay da. Ama ben araçla bütünleşemedim.

Burada kendimce bir hayal kırıklığı yaşadım. Ayrıca ellerinde bulunan power sedan gümüş gri aracın da içerisinde yarım saat oturdum. Bose müzik sistemini denedim. Kusursuz. Koltuk döşemesini ben de eşim de Mazda'ya yakıştıramadık. Sizler üzerinde bir önyargı oluşturmasın. Bu bizim tesbitimiz. Belki sizin için döşeme tatmin edici olabilir. Diğer bir konu: El fireninin körüğü. Çıtçıtını açtım. Fermuarını indirdim veeee ne göreyim, suni deri... Tekrar bir kırıklık daha.

Tamam, araç dolu. Tasarım müthiş. Ama döşeme biraz daha tok olabilirdi. Oto koltuk döşemecilerinde 200 tl civarında satılan kılıflar gibi hissettirdi.

Arka koltuk bacak ve diz mesafeleri de tatminkar. Eşimle İnallar'daki Honda Civic, Kia, Citroen araçlarına da baktık. İçlerinde en tatminkar olanı Mazda idi. (Her ne kadar aklı Mazda 5te takılı kaldıysa da benim ricamı geri çeviremedi ve Mazda 3 dedi.) İçerde kimyasal kokusundan da boğulmadık en azından.

Dün tüm hissettiklerimi ve gördüğüm eksiklikleri Mazda iletişim hattı ile paylaştım. 30 dakika konuştuk telefonda. Şunu da ilettim: Keşke sizde bu araçları koklasanız, binseniz, dokunsanız. Hatta kullansanız dedim. Power modelinde MT sunulmayışının da kendimce sıkıntısını paylaştım.

Ama tüm bunlara karşın yine de Mazda 3 diyorum. Aylardır diğer araçlara bakıyorum. Kendime beğendirmeye çalışıyorum. Ve her seferinde başarısız oluyorum. Passat dedim, mondeo dedim, astra dedim, focus dedim, corolla dedim dedim dedim. Beğenemedim.....

Ha unutmadan önceki mesajlarda i-stop var mı diye sorulmuştu. Var arkadaşlar. Orada biryerlerde olduğunu hissetmiyorsunuz sadece. Fakat benim anlayamadığım: Ayağınız frende iken araç motoru duruyor, frenden çekince çalışıyor. Yani frendeki ayağınız haliyle yoruluyor. AT kullanan arkadaşlar da bu konuyu aydınlatırlarsa sevinirim. Ama sanki gaza basınca çalışsa dah iyi olurdu.

Son bişey: Kapı açıkken motoru çalıştrıdığınızda dizel motor tavrında ama beklenildiği gibi benzinli motor sessizliğinde çalışan bir motor karakteri mevcut.

23 Nisan'ınımız kutlu olsun.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
kerabanaga

Selamlar,

Bugün kapora verecektim sözde.

Lakin son tahlilde araba almaktan tümüyle vazgeçtim. Sebebi diğer ülke insanları gibi vatandaş yerine koyulmayıp resmen soyulacak koyun yerine koyulmamız. ÖTV + KDV vergi sistemi olduğu ve benzin fiyatları da dünyanın en pahalı benzini olduğu müddetçe bu ülkede araba maraba alınmaz. Yurtdışında insanlar daha düşük fiyatlara daha iyi arabalara binerken ben burada neden daha yüksek meblağ ödeyip daha azına razı oluyorum.

Kaskosuna trafik sigortasına benzinine para yetiştireceğime taksiye binerim senelik masrafım daha az olur.

Ayrıca burdan kapital sistemin patronlarına da sesleniyorum. Bu vergi sistemi olduğu müddetçe benden size zırnık yok. Sadece araba mevzusu değil, bugünden itibaren bütün gereksiz harcamalarımı kesiyorum arkadaş.

Bu kararımın birşeyi değiştirmeyeceğini de biliyorum. Ama ben kendi üzerime düşeni yapıyorum.

Sizlere iyi forumlar,

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
domestos

Her birey, kendisine düşeni, kendi imkanları dahilinde yapsa zaten ülke bir başka yönetilecek ama maalesef bu mümkün görünmüyor...

Param var sana ne kardeşim diyenler çoğunlukta. ;)

Kapitalizm ve globalleşmenin getirdiği bonuslar bunlar... Durmak yok yola devam... :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
yagizeyb

Yeni Mazda 3'u izmirden cunda adasina kullandim ve sahip oldugum leonla kiyasladim yol boyunca. Ilk olarak konfor duzeyi daha yuksek. Isitmali koltuk, bose ses sistemi, anahtarsiz giris, head-up display vardi power donanimda standart olarak sunmasi buyuk avantaj. 1.5 lt skyactiv cok atik degil ama uzun yolda hizini aldimi onunde bir arac birakmayacak kadar iyi kapatiyor. Beni tuketimi cok etkiledi. 150 km altina hic dusmeden kullaninca ortalama 7.8-8 arasiydi eger 110-120 arasi derseniz cok rahat 5 lt yakalayabilen bir motor. Sanzimani cok ama cok basarili. Dsg gibi 7 ileri degil ama 6. Vites araligi ekonomi odakli oldugundan baya uzun tutulmus. Direksiyonun hisli yapisiyla virajlari gaz kesmeden almanizin verdigi keyifle Leon mu mazda 3 mu soruna cevabim mazda olurdu. Ama maalesefki gec geldi ulkemize.

Enteresan bir fiyat politikasina sahipler sedan daha ucuz.

Detayli yaziyida buradan okuyabilirsiniz.

http://www.otostil.com/?p=4494

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mazda_Ozan

İkinci el arıyoruuummm hahhaghhhah :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
aniil

Yeni Mazda 3'u izmirden cunda adasina kullandim ve sahip oldugum leonla kiyasladim yol boyunca. Ilk olarak konfor duzeyi daha yuksek. Isitmali koltuk, bose ses sistemi, anahtarsiz giris, head-up display vardi power donanimda standart olarak sunmasi buyuk avantaj. 1.5 lt skyactiv cok atik degil ama uzun yolda hizini aldimi onunde bir arac birakmayacak kadar iyi kapatiyor. Beni tuketimi cok etkiledi. 150 km altina hic dusmeden kullaninca ortalama 7.8-8 arasiydi eger 110-120 arasi derseniz cok rahat 5 lt yakalayabilen bir motor. Sanzimani cok ama cok basarili. Dsg gibi 7 ileri degil ama 6. Vites araligi ekonomi odakli oldugundan baya uzun tutulmus. Direksiyonun hisli yapisiyla virajlari gaz kesmeden almanizin verdigi keyifle Leon mu mazda 3 mu soruna cevabim mazda olurdu. Ama maalesefki gec geldi ulkemize.

Enteresan bir fiyat politikasina sahipler sedan daha ucuz.

Detayli yaziyida buradan okuyabilirsiniz.

http://www.otostil.com/?p=4494

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

nasıl yani anladığım kadarıyla power donanım kullanmışsınız ama 18inç jant olmasına rağmen mazda3 leondan daha mı konforlu? ;D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
gomodoejderi

Leonun konfor diye bir iddiası mı var, şaşırmışsınız? Segment içinde skodanın bir üstü.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
aniil

Leonun konfor diye bir iddiası mı var, şaşırmışsınız? Segment içinde skodanın bir üstü.

hocam sonuçta mazdanın üzerinde 18inç jant olduğu için konforu düşük olur diye düşünmüştüm ve bundan dolayı reflex donanım seviyesi daha mantıklı geliyor. ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
domestos

Gelen misafirler; uzaylı görmüş masum köylü moduna dönmesin... :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
hakanemre23

Mazda yönünden Erzincan baya ileride, küçük bir il olmasına rağmen fazlaca var. Bizim ilçe de de BT50 pickup baya gözde ve çok sayıda var. Genel olarak insanlarda Mazda "çok güzel, çok sağlam fakat parça fiyatı pahalı" kanısı var.

Etrafta bulunan tasarım özürlü reno, pejo, opel vb araçlara aşina olan gözler Mazda 3 - 6 gördümü ister istemez ufo veya uzaylı görmüş moduna girer  :)

Yakında bir Mazda'da ben Erzincan'a ekleyebilirim (tayinimin çıkma ihtimalinden dolayı).

Benim ki sizin guzuların yanında koyun gibi durur belki ama şimdilik bununla idare etcem  :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...