Jump to content

Bosch Dizel Hibrid hazır...


NeBiAnd
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Dünyanın en büyük otomotiv yan sanayi üreticilerinden ve teknoloji geliştiricilerinden biri olan alman Bosch, dizel hibrid teknolojisini hazırladığını ve otomobil üreticilerine sağlayabileceğini açıkladı.

Otomobil üreticileriyle yoğun bir işbirliği içerisinde olan ve sürekli yeni teknolojiler geliştirerek firmaların kullanımına sunan Bosch, dizel motorlarda hibrid teknolojisini kullanıma hazırlayarak, 2008 yılından itibaren otomobillerde kullanıma başlanabileceğini duyurdu. Hatta Audi, Volkswagen ve Porsche’yle antlaşma bile imzalayarak ilk dizel hibrid araçların bu markaların çatısı altından çıkacağı ipuçlarını da vermiş oldu.

2010 yılından itibaren yaygın bir şekilde kullanılacağı düşünülen dizel hibrid motorlar sayesinde yakıt ekonomisi ve düşük egzoz emisyonları sağlanmış olacak. CO2 emisyonunu bu teknolojinin kullanılmaya başlanmasıyla birlikte km’de 100 gr’nin altına düşürmeyi hedefleyen Bosch, yakıt ekonomisinde de büyük bir atılım olacağını öngörüyor.

Dizel motorlar için elektronik kontrol ünitesi ve motorla uyumlu çalışacak düzgün birleştiricilerin firmalara sağlanacağı açıklanırken, Bosch’un dışında PSA grubu da kendi bünyesinde dizel hibrid teknolojisini geliştirmeye devam ediyor. PSA’nın da yine Bosch gibi 2010 yılından itibaren bu teknolojiyi ilk olarak 308 modelinde kullanmaya başlaması planlanıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...