Jump to content
kumsaati14

Mazda 3 Frene Basınca Araçta Oluşan Titreme

Tavsiye Edilen Mesajlar

İlhan

Anadolu yakasında Merser, Avrupa yakasında Evo her ikisi de övgüyü hak ediyorlar.

Bu arada ben 6 bin km sonra. Aynı değişen parçaların, tekrar değişmesine pek bir anlam veremedim. Önceki bakımda parçalara değişmemiş olabilir mi diyeceğim, siz net olarak belirtmişsiniz değişti diye.

Değişti diyelim, nasıl bu hale gelebilir. Tamam kul yapısı, bir takım fiziksel koşullardan ötürü zarar görmüş olabilir. Lakin bir açıklaması olması lazım elbet. Önce ki bakımda ön değilde, arka disk ve balatalar değişmiş olabilir mi ?

Bilmiyorum sanki bir bilgi kopukluğu var gibi geliyor bana...6 Bin km ihtimal veremiyorum bir türlü !!

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
kumsaati14

Anadolu yakasında Merser, Avrupa yakasında Evo her ikisi de övgüyü hak ediyorlar.

Bu arada ben 6 bin km sonra. Aynı değişen parçaların, tekrar değişmesine pek bir anlam veremedim. Önceki bakımda parçalara değişmemiş olabilir mi diyeceğim, siz net olarak belirtmişsiniz değişti diye.

Değişti diyelim, nasıl bu hale gelebilir. Tamam kul yapısı, bir takım fiziksel koşullardan ötürü zarar görmüş olabilir. Lakin bir açıklaması olması lazım elbet. Önce ki bakımda ön değilde, arka disk ve balatalar değişmiş olabilir mi ?

Bilmiyorum sanki bir bilgi kopukluğu var gibi geliyor bana...6 Bin km ihtimal veremiyorum bir türlü !!

öndekiler değişmişti çok net eminim. diskler değişmişti ama balata değişimi olmuş muydu hatırlayamıyorum açıkçası. ben de şüphede kaldım. akşam servis formlarını kontrol edeceğim. ayrıca dünkü işlemde disk değişimi olmadı sadece tornalama yapıldı. arabayı topraklı yolda uzun süre kullanmıştım geçenlerde. toz toprak diske zarar vermiş olabilir belki. acaba ondan mıdır diye kendimce düşünmüyor değilim. sadece bir tahmin elbette benimki. dört dörtlük bir şoför değilim ama 6 bin km'de balata ve diski hiç edecek kadar kötü bir şoför olduğumu da düşünmüyorum açıkçası :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Cherkess

Disk değişip balata değişmediyse ve de balatalar tekrar takılırken zımpara yapılmadıysa yamuk aşınan balatalar ani frenlerde diski eğmiş olabilir. Disk değişiminde balataların değişmesi ya da zımparalanması şart.

Özgür Kızılkaya

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
NoooFearrrr

Disk değişirken balatayı değişmeyen bir usta veya servis olamaz , o kadar acemilik yapacaklarını sanmam veya dalaveracılık, artık hangisiyse, zaten faturada yazyordur, ne değiştikleri ne değişmedikleri.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Fth

kesinlikle disk egilmesi , basima geldi ondan biliyorum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...