Jump to content

LPG Nedeniyle Ateşleme Bobini Arızalanır mı ?

Yörük
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Lpg servisiniz bir halttan anlamıyor. Bir an evvel başka bir serviste yolda ayar yaptırın

Ayrıca yazı stilinizi de değiştirin okurken aşırı zorlayıcı.

Ben de 25-30 kuruş yakıyorum. Yokuşlu bir yerdeysenşz normal

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Eğer motor çalışırken tekleme yapmiyorsa bobinlerin sağlamdir diye düşünüyorum Yetkili servise bi ugrayin derim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 yıl sonra ...

Merhaba 2006 mazda3 aracim son zamanlarda duraklamalarda titreme yapmakta yaklasik 8 ay once tekrar yapmisti usta atesleme bobinin bir tanesini degistirmisti bugune kadar sorun olmamisti bazende ariza isigini yakmakta atiker tam uyumlu lpg (denen o sekilde) taktirali yaklasik 7000km oldu suan arac 161000km de bu tip hatanin yaptigim form incelemelerinde subaptan oldugu yazmaktadir. Pc ye baglandiginda klima gunes sensor hatasi yazmaktadir bilgi alabilirmiyim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

14 dakika önce, Selcuk53 :

Merhaba 2006 mazda3 aracim son zamanlarda duraklamalarda titreme yapmakta yaklasik 8 ay once tekrar yapmisti usta atesleme bobinin bir tanesini degistirmisti bugune kadar sorun olmamisti bazende ariza isigini yakmakta atiker tam uyumlu lpg (denen o sekilde) taktirali yaklasik 7000km oldu suan arac 161000km de bu tip hatanin yaptigim form incelemelerinde subaptan oldugu yazmaktadir. Pc ye baglandiginda klima gunes sensor hatasi yazmaktadir bilgi alabilirmiyim

Ucuzdan başlayın. Bobinleri değiştirin. Maher marka bobinler var. Fiyatı makul. Alıp kullanmıştım.

https://www.parcafilosu.com/urun/mz06av0280-maher-bobin/S204914M487?gclid=EAIaIQobChMIuam-7f-z4wIVjA8YCh0vCQJZEAQYAiABEgKtWfD_BwE

Subaplar için işi bilen birine giderek subap kompresyon testi yaptırın. Motor soğukken yapılıyor. Çok yüksek devirlerde kullanmadıkça subap sorunu kısa sürede çıkmaz.

Eğer servise gitmek istemezseniz - ki en mantıklısı servis- Avrupa yakasında Ekinci oto Adem usta, Anadolu yakasında Arma Garage Ekrem usta yı tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...