Jump to content
Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ikinci taksit ödemesinde son hafta ⚠️

İranlı SAMAND


Uygar
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

İran otomobili ''Samand'' 19 bin 900 YTL'ye Türkiye'de...

      Hüseyin Yeşilkavak /Anadolu Ajansı

İranlı Khodro Company (IKCO) firması tarafından üretilen ''Samand'' marka 300 otomobilin, önümüzdeki hafta TIR'lara yüklenerek Türkiye'ye doğru yola çıkacağı bildirildi.

      ''Samand''ın Türkiye Distribütörü MYS Otomotivin Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Seskır, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geçen yıl mart ayında Türkiye pazarına girmesi planlanan, ancak yaşanan sorunlar nedeniyle bugüne kadar geciken ''Samand''ın ithalinin, bir hafta sonra gerçekleşeceğini söyledi.

      İki ülke arasındaki ithalata yönelik sorunların tamamen giderildiğini kaydeden Seskır, ''Uzun süren görüşmeler sonucu Türkiye, haftaya 'Samand' ile tanışacak. Biz anlaşmanın ardından 3 bin otomobil siparişi vermiştik. İlk planda 300 'Samand' önümüzdeki hafta TIR'lara yüklenerek Türkiye'ye gönderilecek'' dedi.

      Seskır, Türkiye'ye ilk planda 'Samand LX' modelinin gireceğini ve her türlü donanıma sahip olan bu otomobilin 19 bin 900 YTL'den satışa sunulacağını ifade ederek, şöyle konuştu:

      ''Biz bir yandan izin işlemleriyle uğraşırken bir yandan da bayilerimizi hazırlıyorduk. Araçlarımız 40 ilde satışa sunulacak. Bayi ve servis ağımızı daha da yaygınlaştırmaya çalışıyoruz. Yoğun taleple karşı karşıyayız. Samand, hem ucuz hem de ABS fren sistemi, hava yastığı, klima, merkezi kilit gibi her türlü donanımların mevcut olduğu bir otomobil olarak Türk halkının ilgisini çekti. Böyle bir otomobili Türkiye pazarına kazandırdığımız için çok mutluyuz. Hayırlı olmasını diliyorum.''

     

      ''SOREN'' VE ''PARS'' MODELLERİ SIRADA

      ''Samand''ın yanı sıra IKCO firması tarafından üretilen diğer modelleri de Türkiye'ye getirmek istediklerini ifade eden Seskır, ''Samand'ın ardından 'Soren' ve 'Pars' modelleri de Türkiye'ye gelecek. Bununla ilgili çalışmalarımızı da sürdürüyoruz'' dedi.

     

http://www.milliyet.com.tr/2007/08/21/son/soneko10.asp

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

 • Yanıt 41
 • Oluşturuldu
 • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

 • Burak

  10

 • Uygar

  7

 • tarikumac

  3

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Selamlar;

Geçtiğimiz günlerde İran'da idim. Tabiki bu araca bolca binmeye fırsatım oldu. Araçların içi oldukça genişti, performansı da fena değildi, yol tutuşu da idare eder. Gerçi petrol zengini oldukları için her araç 2000cc. Motor Peugeot motoru zannedersem. Hatta Peugeot'dan izin almadan 206 bile üretiyorlarmış :) Daha ilginci, İran'da Mazda323 üretiliyor :) ve popüler bir araç.

Sonuç olarak Türkiye'ye çok uygun bir araç. Gözüme batan bir eksisi olmadı. Herhangi bir artısı da yok.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

resimlere baktım da fiyatına göre oldukça iyi gibi görünüyor.. araç biraz saab ı andırıyor.. ancak iç mekanı da fiyatına göre oldukça kaliteli göründü bana..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

 Paylaş


×
×
 • Yeni Oluştur...