Jump to content

Bu Araç Alınır mı ? - III "Ortak Konu"

aytacesen

Tavsiye Edilen Mesajlar

• Yanıt 986
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

abi arabayı plakadan bi sorgulatsanız gitmeden daha iyi olur gibime geliyo

Evet iyi fikir ama zaten aynı şehirdeler, çok çok çay içip dönmüş olur... :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gitmek için araç bulamadım bugün kaldı:)Plaka sorgulama işini sevmiyim:)sahibinden.com da sorgulamadığım araç kalmadı trafik polisleri bile benim kadar araç sorgusu yapmamıştır ;DFatura evlere şenlik artık sorgu yok:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gitmek için araç bulamadım bugün kaldı:)Plaka sorgulama işini sevmiyim:)sahibinden.com da sorgulamadığım araç kalmadı trafik polisleri bile benim kadar araç sorgusu yapmamıştır ;DFatura evlere şenlik artık sorgu yok:)

Ciddi düşünmedğiniz arabayı sorgulamayın. Sorgu başına 4 TL yansıyor faturaya  ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar bugün bir mazda 323f almak için satıcısıyla beraber ustaya gittik. aracın komple boyaya ve ön takım yenilenmesine ihtiyacı var. ama usta orjinal ve pek oynanmamış bir araba olduğunu söyledi.

asıl kafamdaki sorunlar ise şöyle;

araç vites değiştiriken (otomatik vites) devrini aldıktan sonra bir an bekliyor ve aniden vites değiştiriyor. sanki birden ipinden boşanıyormuş gibi (ancak böyle anlatabildim  :) ). bu ciddi bir şanzuman problemi midir?

diğer sorun ise aracın ön konsoldaki dijital saati sökülmüş. bu o böygeyle çok oynandığı yani km nin değiştirildiği anlamına gelir mi?

ilanın linkini ekliyorum yardımcı olursanız sevinirim.

eklemeyi unuttum araç conta yakmiş ve tamir edilmiş.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-o-bir-efsanee-162432384/detay

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Otomatik şanzımanın tamiri bakımı maliyetli olur. Km bilgisini sorgulatabilirsiniz diyecem ama sanırım büyükşehir plakalarında tramer sorgusunda KM bilgisi mesajı gelmiyor.

Böyle bir araç arıyorsan sitede bakımlı sorunsuz bulabilirsiniz. Hatta forumda bir abide bu aracın aynısından vardı. Km'si düşük ve otomatikti. Renk olarakda linkini verdiğiniz aracın rengindeydi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

satılık ilanlarına baktım ama pek birşey bulamadım. eğer otomatik 323 satmak isteyen varsa görüşebiliriz.

ilandaki fiyatı biraz kırıp kendim toparlarım diye düşünüyordum ama sandığımdan maliyetli ve zor olacak gibi. kendim toplarsam bildiğim güvendiğim bir arabam olur diye düşünüyordum.

edit: peki o şanzumandaki sıkıntı ne olabilir. bu konuda bir tecrübe yaşayanınız varmı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İlk ilanını verdiğiniz aracı toparlamak zor olur, o fiyatlara aldığın araç seni uğraştırır hele hele otomatik şanzımanda sorun varsa daha da zor olur...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-mazda-323-hb-1991-model-brc-li-otomatik-vites-157540539/detay

Bu araç forumdan arkadaşın ve tavsiye edilecek bir araç... Yetkili servis bakımlı üstelik.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İlk ilanını verdiğiniz aracı toparlamak zor olur, o fiyatlara aldığın araç seni uğraştırır hele hele otomatik şanzımanda sorun varsa daha da zor olur...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-mazda-323-hb-1991-model-brc-li-otomatik-vites-157540539/detay

Bu araç forumdan arkadaşın ve tavsiye edilecek bir araç... Yetkili servis bakımlı üstelik.

teşekkür ederim.

mesaj yazdım kendisine bakalım ne der.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu arabalara nedense bir türlü ısınamadım bunun nedeni Fiat Sedici ile aynı olmasından kaynaklanıyor sanırsam ;D

Bir ara çok ciddi düşündüm, bagaj hacminin küçüklüğü ve çoğunda dijital klima olmaması beni vazgeçirdi...  Sedici ile aynı platforma sahip olmalarına rağmen aralarında bariz 10 bin lira oynuyor... Canım ülkemin enteresan piyasası... Tercihim sediciden yanaydı...

97-98 Honda CRV almaktansa 10 yıl genc ve düşük km'li bu aracı almak mantıklı...

Evet ona da bakmadım değil, mantık ararsan bu daha mantıklı, fakat göründüğü gibi heybetli ve geniş bir araba değiller... Sadece biraz yerden yüksek...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir ara çok ciddi düşündüm, bagaj hacminin küçüklüğü ve çoğunda dijital klima olmaması beni vazgeçirdi...  Sedici ile aynı platforma sahip olmalarına rağmen aralarında bariz 10 bin lira oynuyor... Canım ülkemin enteresan piyasası... Tercihim sediciden yanaydı...

Benimde ilk farkettiğim dijital klima olmamasıydı abi. Dijital klima olsaydı bir de deri koltuk olsaydı süper olurmuş...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benimde ilk farkettiğim dijital klima olmamasıydı abi. Dijital klima olsaydı bir de deri koltuk olsaydı süper olurmuş...

Dijital klima olanları da var ama bu sefer otomatik değil, anasının nikahında fiyatı vs. vs. Ben zaten Sedici'ye odaklanmıştım... :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

GLX lerinde olması lazım ama sx4 ten ziyade swift daha mantıklı bir tercih olurdu ikisinide galeride inceleme fırsatı bulmuştum sx4 ün yüksek olması dışında bir albeni görememiştim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kendi arabam diye demiyorum yağını suyunu koy vur yola :)

Ben geçen sene gözüm kapalı bir kere istanbul-izmir 2 kere istanbul-kırıkkale yaptım tık demedi :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kendi arabam diye demiyorum yağını suyunu koy vur yola :)

Ben geçen sene gözüm kapalı bir kere istanbul-izmir 2 kere istanbul-kırıkkale yaptım tık demedi :)

Ben de senin araban diye demedim zaten... :D Şaka bir yana hakikaten düzgün aracın var, nasip olan dua edecektir...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.

• Yeni Oluştur...