Jump to content

2002 Saab 9-3 TS Aero Alındı

Srkn
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Evet arkadaşlar birdenbire ben saab alıcam dedim 1 ay gibi kısa bir sürede araştırdım buldum ve aldım  :tey:

Araç 2002 model saab 9-3 ts aero stage 5 orjinal maptun.107.000 km Kaza boya değişen gibi şeyler olmamakla birlikte full orijinal bir araç.Aracın benden önceki sahibi nuhun ankara markarnalarının ortağı ahmet abidir.Kendisine buradan teşekkürlerimi sunuyorum.Arabaya yaptığı masraf 40 bin tl civarındadır.Benim arabalara karşı olan titizliğimin seviyesini forumda bilenleriniz var ahmet abi benim 10 katım diyebilirim.

Araca isveçten saabın özel modifiye firması olan maptun den komple stage 5 paket getirtilmiştir.Sadece motora uygulanan parçaları aşağıdaki linkten görebilirsiniz.

http://www.maptun.com/tuningGuide.php?kategori=671&produkt=142&model=2344&listorder=44

Şu an araç 315 hp 420 tork veriyor.Açık konuşayım ben hayatımda böyle bir araç kullanmadım.Motoru çalıştırdığınızda rolantide verdiği homurtu yolda gidişi hızlanması ve ivmelenmesi muhteşem.

Gaza köklediğinizde kolltuğa yapışmanızla sağınızda ve solunuzdaki araçların hızla geri gitmesi bir oluyor ve 5.saniyeden itibaren yoldaki kesik şeritler düz çizgi haline geliyor  :2funny:

Ahmet abiyle konuştuğumuzda bana hacamat ettiği arabbaları anlatıyor.Birde tavsiyesi var.Yolda seyir esnasında bir porsche panamera bul vitesi 2 ye al sport tuşuna bas gazı yarıya kadar bas asıl selektöre  :2funny:  :2funny:

O3k3L5.jpg

z2g2BD.jpg

6lQlXW.jpg

yAmA3a.jpg

GpEp07.jpg

J7X7lB.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hayırlı olsun

uzun zamandır bilmeme rağmen ilk defa "melekler erkek olur" isimli hamdi koç romanında da karşıma çıktı.

ve şimdi

roman kahramanının arabadan öyle bir bahsedişi vardı ki

acaba sizin ahmet abi mi diye şüpheye düşmedim değil :ohmy:  

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hocam hayırlı uğurlu olsun çok çok temiz bir araba ...... bende bunun bir üst kasasına baya niyetlenmiştim  fakta göğüs kısmı bana pek estetik görünmediği için vaz geçmiştim....senin fotoları görünce eski duygularım depreşti................:)))))))))))

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Alınmadan önceki süreci bilirim, yazmak bugüne kısmet oldu kusura bakma :)

Bebek'teki maviye bakmadan gittin bunu aldın ama Maptun olayı farklı :)

Bu hafta bi tadına bakalım 420 nm torkluk İsveç bebeğinin :) O torku aktaracak şanzımanı merak ediyorum ben esas, beygirinde değilim...

13z690y.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

gomodoejderinin göndermiş olduğu reklam çok hoş O0

buram buram nostalji kokuyor hem de efsanevi 80 ler (inşallah yanılmıyorumdur)

bilgisayar hileleri ve kadın bacağı olmadan da reklam yapılabiliyormuş demek ki...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

gomodoejderinin göndermiş olduğu reklam çok hoş O0

buram buram nostalji kokuyor hem de efsanevi 80 ler (inşallah yanılmıyorumdur)

bilgisayar hileleri ve kadın bacağı olmadan da reklam yapılabiliyormuş demek ki...

Bir yorum görmüştüm fotoğrafı bulduğum yerde,

"Bu bir mersedes reklamı mı?"

:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar deneyimledim...

Öncelikle rölantide bile homurdanıyor epey tok bi sesle ama apaçi değil kesinlikle.

Turbonun hissettirmesi nefis, BOW da harika üflüyor.

Tork ve şanzıman uyumu da 10/10... Isıra ısıra gidiyor, öndekine pay bırakalım diyoruz sonra biraz gaza basıyoruz (dip gaz değil, normal) hop arkasındayız :) Vites değiştirirken devir kaybı neredeyse yok gibi ki esas olayı bu zaten...

Kısa mesafede bile yollar ıslakken 100+ hızları gördük trafiğe kapalı alanda.

Aslında araç Saab'dan çıkmış Maptun olmuş tamamiyle...

Çok keyifli bir araç, kuru zeminde daha da keyfi çıkar zaten çıkaracağız :)

Kazasız cezasız güzel günlerde kullan kardeşim, "araba" almışsın...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar deneyimledim...

Öncelikle rölantide bile homurdanıyor epey tok bi sesle ama apaçi değil kesinlikle.

Turbonun hissettirmesi nefis, BOW da harika üflüyor.

Tork ve şanzıman uyumu da 10/10... Isıra ısıra gidiyor, öndekine pay bırakalım diyoruz sonra biraz gaza basıyoruz (dip gaz değil, normal) hop arkasındayız :) Vites değiştirirken devir kaybı neredeyse yok gibi ki esas olayı bu zaten...

Kısa mesafede bile yollar ıslakken 100+ hızları gördük trafiğe kapalı alanda.

Aslında araç Saab'dan çıkmış Maptun olmuş tamamiyle...

Çok keyifli bir araç, kuru zeminde daha da keyfi çıkar zaten çıkaracağız :)

Kazasız cezasız güzel günlerde kullan kardeşim, "araba" almışsın...

Sağol kardeşim yağmurda ancak bu kadar kuru havada veririm sırtına ci kuvvetini  :tey:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...