Jump to content
Guest architect

Mazda3 Bakım Fiyatları

Tavsiye Edilen Mesajlar

İlhan
2 dakika önce, barbaroshayri :

Kendi ustama götüreceğim ama Japon arabaları konusunda pek güvenim olduğu söylenemez. Bu sebeple uzman bir usta çok işime yarar.Arabayı aldığım arkadaş 60bin bakımda sadece filtreleri değiştirmiş. Bakalım ne kadar sıkışmış arka koltuğa :)

Bakımdan sonra yapılan parça değişikliklerini ve fiyatları da ayrıca paylaşırım.

Yardımlarınız için teşekkür ederim İlhan Bey.

Mazda ile bizde artık yer eden ve hatta slogan olan bir söz var. Mazda bozulmaz, ama çok kolay bozarlar.

Mazda'yı bilmeyen, tanımayan hiç bir ustaya aracınızı teslim etmeyin. 

Dediğim gibi İkiler-Taber usta işini en iyi yapan yerlerde-ustalardan birisidir. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
barbaroshayri

Herkese merhaba,

Cumartesi 70.000 bakım yaptırdım. hava+mazot+yağ filtreleri ve motor yağı değişti. Fren balatalarına bakım yaptılar. 600TL ödedim. aklımda kaldığı kadarıyla;

mazot filtresi 175 

motor yağı 175

hava + yağ filtresi 130

işçilik 180

orjinal debriyaj baskı balata tam takım siparişi verdik. işçilik dahil 1.600 TL de ona ödeyeceğim. Yarın sabah işe giderken bırakacağım akşam iş dönüşü alacağım. Faturaları alınca ayrıca yüklerim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
omerfarukcil

Merhabalar,herkese iyi çalışmalar... 

Mazda3 Touring 2012 model aracımın yağ bakım zamanı geldi(60b bakımı). Kahramanmaraş'ta ikamet ediyorum ve Gaziantep'te yetkili servis var(Akcanlar). 60b bakımı için ekstra masraflar çıkmazsa(yağ değişimi+yağ filtresi+hava filtresi) 650tl istediler. Bende Kahramanmaraş'ta yağ bakımını yaptırayım diyorum. Maraş ta güvenilir bir şekilde yağ değişimi yaptırabileceğim usta tanıyor musunuz? Yağı ben mi alayım yoksa ustanın önerdiğini mi kullanayım? Yardımcı olursanız sevinirim. Tşkkrlr...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir
3 dakika önce, omerfarukcil :

Merhabalar,herkese iyi çalışmalar... 

Mazda3 Touring 2012 model aracımın yağ bakım zamanı geldi(60b bakımı). Kahramanmaraş'ta ikamet ediyorum ve Gaziantep'te yetkili servis var(Akcanlar). 60b bakımı için ekstra masraflar çıkmazsa(yağ değişimi+yağ filtresi+hava filtresi) 650tl istediler. Bende Kahramanmaraş'ta yağ bakımını yaptırayım diyorum. Maraş ta güvenilir bir şekilde yağ değişimi yaptırabileceğim usta tanıyor musunuz? Yağı ben mi alayım yoksa ustanın önerdiğini mi kullanayım? Yardımcı olursanız sevinirim. Tşkkrlr...

konunuzu forumda mevcut genel konumuzla birleştirdim.

güvendiğiniz bir yağ alın ve güvendiğiniz bir serviste değişim yaptırın. usta tavsiyesi için @Mümin bir yer tavsiyesi verebilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mümin
2 saat önce, Mehmet Özdemir :

konunuzu forumda mevcut genel konumuzla birleştirdim.

güvendiğiniz bir yağ alın ve güvendiğiniz bir serviste değişim yaptırın. usta tavsiyesi için @Mümin bir yer tavsiyesi verebilir.

Teşekkürler Hemşo.

@omerfarukcil Ömer Hocam bir telefon kadar uzağındayım. Sanayide eş dost var istersen yardımcı olurum. Yağını kendin al bildiğin yağı al. Otoloji Fevzi Usta adamımız olur. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
kadirgündüz

mazda 3 1.5 sky benzinli otomatik  yeni mazda 50 bin bakım için 590 tl fiyat aldım

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Haydard

Alındığı günden beri 6 ayda bir yetkili servise giren 2011 otomatik Mazda 3’üme İnallar 70 bin rutin bakımına(sadece filtreler ve yağ değişecek) 750 TL dediği için ilk kez dışarda yaptırdık. Gerçi usta ustaydı. önemli bir işlemde yoktu ama yinede yetkiliye gitmek isterdim çok yüksek geldi maalesef.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
mehmetsel

Mazda 3 Dizel aracıma 60.000km bakımı için Merserden fiyat aldım 1.100 tl fiyat verdiler. Bende dışarda yaptırmayı düşünüyorum. Orjinal Parçalar alacağımız bir yer ve ehil bir usta paylasan olursa sevinirim.

25.07.2017 at 10:38, İlhan :

Öncelikle tavsiye edilen önerilen 5w30 akabinde kitapçıkta tavsiye edilen yağlar 10w40 / 5w20 yağlar var ama.. Servislerin ve bizlerin kullandığı yağ 5w30'dur. Mobil 1 Esp Yağı tavsiye edebilirim.

İlhan bey merhaba. Bu yağlar dizeller içinde geçerli mi acaba. Birde 60.000 km de aracim yakıt filtresinin değismesi gereker mi sizce?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan
04.08.2018 at 23:26, mehmetsel :

Mazda 3 Dizel aracıma 60.000km bakımı için Merserden fiyat aldım 1.100 tl fiyat verdiler. Bende dışarda yaptırmayı düşünüyorum. Orjinal Parçalar alacağımız bir yer ve ehil bir usta paylasan olursa sevinirim.

İlhan bey merhaba. Bu yağlar dizeller içinde geçerli mi acaba. Birde 60.000 km de aracim yakıt filtresinin değismesi gereker mi sizce?

Benim aracım dizel, ve Mobil 1 ESP 5w30 Kullanıyorum.

Yakıt filtresi 40 bin ve katlarında değişiyor yetkili serviste.

Sizin 40 bin km'de değişmiş olması lazım yakıt filtresinin. Eğer değişmediyse bu güne kadar. Muhakkak değiştirmenizi öneririm.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
mehmetsel
6 saat önce, İlhan :

Benim aracım dizel, ve Mobil 1 ESP 5w30 Kullanıyorum.

Yakıt filtresi 40 bin ve katlarında değişiyor yetkili serviste.

Sizin 40 bin km'de değişmiş olması lazım yakıt filtresinin. Eğer değişmediyse bu güne kadar. Muhakkak değiştirmenizi öneririm.

Teşekkür ederim İlhan  bey

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Atchsn
      Yazan: Atchsn
      Merhaba saygıdeğer forum üyeleri;
      2015 model aracımın 20.000 bakımı geldi de geçti. 22000 lere yaklaştım. Kayseri'de ikamet ediyorum ve maalesef burda yetkili servis yok. Aracı alırken 3 sene garantili demişlerdi ama birkaç yerde 5 yıl olduğunu duydum. Hangisi doğrudur?
      Eğer 3 sene ise garantinin bozulmasını göze alıp Kayseri'de özel bir serviste mi yaptırsam? (Yer tavsiyelerine açığım, hatta ihtiyacım var.)
      5 sene ise; bozmam uygun olmaz ve Kayseri'ye en yakın Adana Mıçı görünüyor. Fakat orası ile alakalı da şikayetvar sitesinde 1 - 2 şikayet  gördüm.
      Tavsiyeleriniz neler? 
      teşekkürler...
    • Guitarist5993
      Yazan: Guitarist5993
      Arkadaşlar herkese merhaba. Bugünki sorucağım soru aracımın artık vites geçişlerinde eskiye göre yıprandığını hissediyorum hele ki geri viteste. Dün bulunduğum yerdeki ustama bu konuyu danıştım ve bana artık aracının baskı balata değişme zamanının geldiğini söyledi. Bende bunun üzerine ustama bana tavsiye edebileceğin bir marka var mı diye sordum oda bana genellikle japon araçlarında sıkça kullanılan bir marka olarak SACHS marka debriyaj setini önerdi. Çünkü senin aracına uyum sağlayabilecek bir debriyaj seti ve diğerlerinde sorun yaşayabilirsin dedi. Birde son soracağım soru şanzıman yağı olarak hangi marka tavsiye edebilirsiniz. Bu arada aracım mazda 3 2006 1.6 Benzin şuan 152.000 de. Bu konu hakkında sizin düşünceleriniz nelerdir. İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.
    • Sergio_01
      Yazan: Sergio_01
      Merhabalar,
      Aracım 1 ay içinde 100 bin km olacak... Şimdiden araştırmalara başladım 100 bin bakımında neler yapılır diye... Yapılacak işleri şu şekilde sıraladım... Sizlerden de görüş ve önerilerinizi bekliyorum... Bu arada forumda 100 bin bakımı yaptıranımız varmıdır acaba....
      1 - Motor yağı ve filtresi değişimi
      2 - Hava filtreleri değişimi
      3 - Benzin filtresi değişimi
      4 - Otomatik şanzıman yağı değişimi (Birde otomatik şansızmanın program güncellemesi var ise onu talep edeceğim servisten) 
      5 - Motor soğutma sıvısı değişimi
      6 - Bujiler değişimi
      7 - Fren hidrolik yağı değişimi
      8 - Motor zinciri kontrolü (Bunda tam emin değilim bakılması gerekirmi diye kaç binde değişiyor zincirler tam bilmiyorum)
      9 - Yürüyen aksam kontrolü

• Fethi Bolat
      Yazan: Fethi Bolat
      Abilerim ,Ablalarım ; 2010 model M3 impressive aracın bakım vakti gelmiş midir sizce ? babam daha önce ne zaman yaptırdı bilmiyorum aracın yağ & su gibi ihtiyaçlarını yakından takip ediyorum lakin bakıma gitmenin vakti geldi mi bilmiyorum herhangi bir bakım yapıldığına dair belge yada çizelge de yok. araç 89.000 de bakım ihtiyacını nereden anlarım ? 
    • kurudayimurat
      Yazan: kurudayimurat
      Merhabalar. BK kasa Mazda3 1.6 Dynamic araca hangi marka buji önerirsiniz? Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler. İyi forumlar.

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.