xendaba

Mazda3 Periyodik Bakım
3. Nesil Mazda 3 Bakım Fiyatları

Bu konuda 538 ileti var
03.07.2017 at 14:15, İlhan :

Sanırım bu yanıt yeterli olmuştur artık @Bora Yetkin 

Evet yeterli,başka servise bakacağım:)

İlhan bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
30bin bakımı izmir Yeni servis,ek olarak sağ ön taraftan ses geliyordu kasislerde, sebebi amortisör takozu , garanti kapsamında değişmiş.
a73bfe4df54740d1bf8e8c300584074e.jpg

Garanti hoş bir şey :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Fotifoti :

Garanti hoş bir şey :)

- 40 liralık gereksiz fazlalık var faturada.

- Garanti kapsamında değişim gözükmüyor ! Normalde olması gereken değişen parça fatura yer alır, ama tutar kısmında garanti kapsamında yazar..

Fotifoti bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ayrı bir kağıtta yazıyordu bakıp okuyup imzaladım bu faturada yazmıyor nedense

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, Oz6ur :

Ayrı bir kağıtta yazıyordu bakıp okuyup imzaladım bu faturada yazmıyor nedense

Aracınızı bakım verirken suymuş, sabunmış, atık bertarafmış, spreymiş, kılmış tüymüş şeyler görmek istemiyorum diye baştan belirtin.. 

Bakınız kalem kalem hesap ettiğinizde 40-50 lira para yapıyor..

Oz6ur bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

İlk yetkili servis maceram bu. Bir dahakine temkinli olacağım, eyvallah

İlhan bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, Oz6ur :

İlk yetkili servis maceramemoji15.png bu. Bir dahakine temkinli olacağım, eyvallah

Hayır gerçekten üzülüyorum..ve kızıyorum bu şekilde yaklaşan servislere. Yazık günah neredeyse bir hava filtresi parası.

Cam suyu katkısı bunları kendimiz ilave edebiliriz basitçe. 

Bertaraf  ücreti hk. ver kardeşim parçayı-parçaları ben bertaraf ederim diyeceksin. :D  

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

İzmir'den bir kullanıcı arkadaş sosyal medya paylaşmış. İzmir Yeni Otomotivde aracını 60 Bin km bakımına sokmuş, bu fatura çıkmış.

Fatura da kıl tüy şeyler neredeyse 50 lira yapıyor. 360 lirayı gerektirecek nasıl bir işçilik var anlamış değilim. Bu arkadaşımız belki foruma da üyedir.. Orada da yazdım, nasıl itiraz etmezsiniz, nasıl ödersiniz bu faturayı diye ama. Acelem vardı uzun yola çıkacaktım ödedim geçtim diyor. Şimdi ise Mazda Türkiye'ye bildirmiş bu durumu. :fiuw:

Fatura toplamı Kdv dahil 810.-Lira (Yağın birim fiyatı 48,30 x 4Litre = 193,20.-Lira) bunu belirttim tutar sanıp, ben farklı tutara ulaşıyorum diyenler çıkabilir. :D 

Orta bir fren işçiliği, lastik rotasyonu balansı vs durumu yok.. ama böyle bir işçilik.. anlamış değilim. Bu arada Yeni Otomotiv'le ilgili bu tür konularda bayağı bir şikayet geliyor...  

Otomatik alternatif metin yok.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Standart bir bakım için aşırı işçilik alınmış

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

benim araç da 39500 civarına geldi. ankara'da oturuyorum. şu an istanbul'dayım ve ankara'ya dönmeden önce en az 1500 km yapacam. istanbul-bodrum ve bodrum-ankara şeklinde. 

sonraki bakım için 40.000 denmiş. bodrum'dayken muğla'da @okkko arkadaşımıza bakım için uğramak isterim?

yoksa hani km geçti vs. diye ankara'da yaptırsak sorun olur mu bilemedim ama açıkçası biraz da muğla'daki servisi görmek istiyorum. 

bakım için uygun bir zaman ayarlanabilirse bu ayın 26'sına kadar o civarlarda olacağım. 

şimdiden teşekkürler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Mazda dışındaki diğer markalarda bakım fiyatları ne mertebelerde diye fikir vermesi açısından Passat 1,6 TDI BMT 120 PS Comfotline için 30.000 km ikinci bakım fiyatlarını ekliyorum. (17.07.2017)

IMAG2462.jpg

İlhan bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, Arabalar :

Mazda dışındaki diğer markalarda bakım fiyatları ne mertebelerde diye fikir vermesi açısından Passat 1,6 TDI BMT 120 PS Comfotline için 30.000 km ikinci bakım fiyatlarını ekliyorum. (17.07.2017)

IMAG2462.jpg

İşçilik için %20 diğer sarf malzemeleri için %10 iskonto var.

İskontosuz, kdv dahil fiyatıyla bakım işçilik ücreti 253,74.-Liraya tekabül ediyor. İzmir Mazda Yeni Otomotiv cidden uçmuş buradaki işçilik ücreti konusunda. 

Yağ Seat servisiyle kafa kafaya sanırım. Leon için de 270.-Lira çıkmıştı..(4.-Litre) Servislerde yağ cidden çok pahalı.Onlara galon galon varillerde gelip daha ucuza gelmesine rağmen, çok ciddi fiyat farkı koyuyorlar üzerlerine.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

C sınıfı bir araç ile D sınıfı dizel bir aracı karşılaştırmak ne kadar doğru?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
29 dakika önce, İlhan :

İşçilik için %20 diğer sarf malzemeleri için %10 iskonto var.

İskontosuz, kdv dahil fiyatıyla bakım işçilik ücreti 253,74.-Liraya tekabül ediyor. İzmir Mazda Yeni Otomotiv cidden uçmuş buradaki işçilik ücreti konusunda. 

Yağ Seat servisiyle kafa kafaya sanırım. Leon için de 270.-Lira çıkmıştı..(4.-Litre) Servislerde yağ cidden çok pahalı.Onlara galon galon varillerde gelip daha ucuza gelmesine rağmen, çok ciddi fiyat farkı koyuyorlar üzerlerine.

İlhan abi aynen dediğin gibi servislerde yağ çok pahalı. Yeni aracımın ilk bakımı için Akyıldız a götürdüm. Yağı kendim aldım castrol magnatec 5/30 start stop 4 litre 90 Tl ye. Serviste 4 litre yağ en az 160 Tl. Hemde total kullanıyorlarmış.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, volkanstars :

İlhan abi aynen dediğin gibi servislerde yağ çok pahalı. Yeni aracımın ilk bakımı için Akyıldız a götürdüm. Yağı kendim aldım castrol magnatec 5/30 start stop 4 litre 90 Tl ye. Serviste 4 litre yağ en az 160 Tl. Hemde total kullanıyorlarmış.

Bende daha dün Hepsiburaca.Com'dan Mobil 1 ESP Formula 5w-30 yağ aldım 115-Liraya. Önümüzdeki haftalarda servisin yolunu tutacağım bende.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Servis sıkıntı çıkarmadığı sürece yağı kendimiz alıp gitmek en mantiklisi gözüküyor. Önceden hiç dikkat etmezdim fatura da normaldir diye ama ciddi bir fark varmış dışarısı ile. 

Bu arada hangi servise gideceksin abi? Evo ve merser de işçilik ücretleri bana çok pahalı geliyor rutin bakımda.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
24 dakika önce, Felixus :

C sınıfı bir araç ile D sınıfı dizel bir aracı karşılaştırmak ne kadar doğru?

Opel Astra / İnsignia ve Chevrolet Cruze kullanılan sarf malzemelerin bir çoğu bire bir aynı neredeyse.

Yani yağ filtresini takarken sizin aracınız Astra "C" segmenti. o yüzden yağ filtresi 35 lira.. Ama İnsignia olsaydı 50.-lira gibi bir durum söz konusu değil.

Yukarıda Leon servis maliyetinden bahsettim. Neredeyse fiyatlar bire bir aynı. Leon 15 bin bakım / Passat 30 bin bakım. Aradaki tek fark bakım işçilik farkı diyebilirim.

Son olarak burada otomobil otoriteri olarak profesyonel bir mukayese yapmıyoruz. Diğer marklardaki servis işçilik / sarf maliyet durumları nedir bir nebze fikir sahibi olmak açısından paylaşımda bulunuyoruz. 

Servis maliyetleri açısından "C" - "D" - "Suv-Crossover" - "Ticari" çok çeşitli sınıflarda otomobil sahibi olup kullanan arkadaşımız @M.E.G ayrı bir detaylı bilgi verebilir belki bize.

9 dakika önce, volkanstars :

Servis sıkıntı çıkarmadığı sürece yağı kendimiz alıp gitmek en mantiklisi gözüküyor. Önceden hiç dikkat etmezdim fatura da normaldir diye ama ciddi bir fark varmış dışarısı ile. 

Bu arada hangi servise gideceksin abi? Evo ve merser de işçilik ücretleri bana çok pahalı geliyor rutin bakımda.

Ben aracı aldığım günden beri Evo'ya giderim. Akyıldız sanırım son demlerini yaşıyor, yakın zamanda kapatabilir servisi. Sözleşme/anlaşma gereği şu an servisi açık tutuyor. Seni bir gün Evo servis müdürü Cem'le tanıştırmak lazım..

M.E.G bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, İlhan :

Opel Astra / İnsignia ve Chevrolet Cruze kullanılan sarf malzemelerin bir çoğu bire bir aynı neredeyse.

Yani yağ filtresini takarken sizin aracınız Astra "C" segmenti. o yüzden yağ filtresi 35 lira.. Ama İnsignia olsaydı 50.-lira gibi bir durum söz konusu değil.

Yukarıda Leon servis maliyetinden bahsettim. Neredeyse fiyatlar bire bir aynı. Leon 15 bin bakım / Passat 30 bin bakım. Aradaki tek fark bakım işçilik farkı diyebilirim.

Son olarak burada otomobil otoriteri olarak profesyonel bir mukayese yapmıyoruz. Diğer marklardaki servis işçilik / sarf maliyet durumları nedir bir nebze fikir sahibi olmak açısından paylaşımda bulunuyoruz. 

Servis maliyetleri açısından "C" - "D" - "Suv-Crossover" - "Ticari" çok çeşitli sınıflarda otomobil sahibi olup kullanan arkadaşımız @M.E.G 

11 dakika önce, İlhan :

Servis maliyetleri açısından "C" - "D" - "Suv-Crossover" - "Ticari" çok çeşitli sınıflarda otomobil sahibi olup kullanan arkadaşımız @M.E.G ayrı bir detaylı bilgi verebilir belki bize.

Ben aracı aldığım günden beri Evo'ya giderim. Akyıldız sanırım son demlerini yaşıyor, yakın zamanda kapatabilir servisi. Sözleşme/anlaşma gereği şu an servisi açık tutuyor. Seni bir gün Evo servis müdürü Cem'le tanıştırmak lazım..

Gittim abi 2-3 kez rutın bakım ve ağır bakımda. Ondan zaten pahalı geldiğini söyledim. Akyıldız a rutın bakım da işçiliğe 80 Tl den fazla vermedim. Son bakımda da 82 TL aldılar 3.nesil için. Evo da aynı işleme 200 TL verdığımı biliyorum. Evo nun ustaları tartışılmaz tabiki ama işte normal bakım için pahalı geliyor bana. 

Zaten 2.nesıl aracımın sübab değişimi için direk Evo ya götürmüştüm hiç düşünmeden.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, volkanstars :

Gittim abi 2-3 kez rutın bakım ve ağır bakımda. Ondan zaten pahalı geldiğini söyledim. Akyıldız a rutın bakım da işçiliğe 80 Tl den fazla vermedim. Son bakımda da 82 TL aldılar 3.nesil için. Evo da aynı işleme 200 TL verdığımı biliyorum. Evo nun ustaları tartışılmaz tabiki ama işte normal bakım için pahalı geliyor bana. 

Zaten 2.nesıl aracımın sübab değişimi için direk Evo ya götürmüştüm hiç düşünmeden.

Akyıldız'ın fiyatları da anormal derece ucuz diyebilirim. Bunun sebebi de satışı bırakıp / serviside yakın zamanda bırakacak olmaları olabilir. Yoksa 80 lira işçilik ücretini özel serviste bile bulmak çok zor.. Hele ki Adem usta da mümkün değil. İkiler'de 100 liradan kapı açıyordur muhtemelen. Servisi bırakıp bırakmayacakları yada ne zaman bırakacakları konusunda bilgin var mı ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Abi sordum da pek renk vermek istemiyorlar. Yani devam edeceğiz bir problem yok dediler. Birçok marka nın özel servisi gibi olmuşlar zaten. Yanlış hatırlamıyorsam bir filo şirketi ile de anlaşma yapmışlar. Servis lüks araçtan geçilmiyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• alper34
      Yazan: alper34
      Merhabalar, aracım 1.5 benzinli Mazda 3 2014 model. 60.000 km. olmasına az kaldı, servisi aradığımda net bir fiyat söylemediler. 800 civarı diyorlar. İridyum buji değişikliği olması gerekirmiş. Açıkçası İstanbul'daki servislerden pek memnun değilim. Aracın garantisi de bitecek birkaç ay sonra. Ne önerirsiniz? Anadolu Yakası'nda yetkili ya da sanayide servis önerisi var mıdır?
      Daha önce lastik değişimi de yapmadım. Fiyat/performans olarak hangi lastikleri önerirsiniz?
    • Devrim Babacan
      Yazan: Devrim Babacan
      Bu dönemdeki mevcut kış kampanyasından faydalanarak 3. Nesil Mazda 3 Power aracımın 20bin bakımını yaptırmış bulunuyorum.
      Bilanço şöyle:
      Total Quartz 5W/30 Motor Yağı, 175 TL. Cartridge, Yağ Filtresi, 24.73 TL. Element Hava Filtresi, 46.67 TL. Soğutma Sistemi Filtresi (Cooling Unit Filter), 66.60 TL. Mekanik İşçilik, 105 TL. Toplam: 418 TL. - İskonto = 394 TL.

• Guest architect
      Yazan: Guest architect
      Bostancı Bosch car servis 50000 bakımına 190 ytl fiyt verdi buji hariç.Yağ,yağfiltresi,benzin filtresi,hava filtresi,polen filtresi değişiyor.Motor cihaza giriyor.Frenler açılıp remizleniyor.Yürüyen aksam kontrol ediliyor.Sular tamamlanıyor. Mazda yetkili servisleri 320 tl fiyat verdi.
      Yaptırısam bilgi vereceğim

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.