Jump to content
xendaba

3. Nesil Mazda 3 Bakım Fiyatları

Tavsiye Edilen Mesajlar

mesut2323    24
mesut2323
19.07.2017 at 19:58, mesut2323 :

3 temmuzda bakıma girdim ve castrol yağ konuldu serviste. Bana pahalıya mal olmaz insallah. Bakalım nolcak. Simdilik sadace sehir ici kulladim. Uzunyolu hafaya yapcam (1500km).

Erzurumdan Antalya ya gittim. 1350 km yakıt ortalaması 4.4 litre ve klima açık. Rakım farkını unutmamak lazım. Dönüşte Antalya-Konya arası 5.5 litre, sonrası 5 litre. Şimdilik sorun yok ama Antalya ya giderken motor arıza ışığım yandı. Mazda destek yakittandir dedi. 500 km sonra kendiliginden söndü. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
volkanstars    36
volkanstars
25 dakika önce, mesut2323 :

Erzurumdan Antalya ya gittim. 1350 km yakıt ortalaması 4.4 litre ve klima açık. Rakım farkını unutmamak lazım. Dönüşte Antalya-Konya arası 5.5 litre, sonrası 5 litre. Şimdilik sorun yok ama Antalya ya giderken motor arıza ışığım yandı. Mazda destek yakittandir dedi. 500 km sonra kendiliginden söndü. 

Valla ortalama tüketim çok iyi ben nasıl yakalayamıyorım bu oranları bilemedim,tebrik ediyorum.

Geçen ay İstanbul - İzmir arası 650 km git gel yol yaptım. Araçta 3 yetişkin ve 4 yaşında kızım klima full açık,bagaj dolu ortalamam 6.8.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina    731
Katil Balina

bakım değil ama bilgi olarak dursun;

sol marşpiyel bakaliti (plastiği?) 369 tl işcilik dahil.

bi de bunun muhtemelen aerodinamik etkisi var. 160 kmh civarlarında hafiften geziniyor gibi oluyordu. şimdi tamamen düzelmiş görünüyor. psikolojik mi bilemedim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Drumble    7
Drumble

mazda 2ci nesil benzinli otomatik aracımın 40000 bakımı yaklaşıyor. standart 40000 de neler değişiyor? detaylı bilgi paylaşırsanız memnun olurum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
h_sahin    64
h_sahin

Arkadaşlar merhaba bugün 60.000 km bakımını Herter Mazda Ankarada yaptırdım. Aracım 2015- 1.5 skyactiv-g. Bakımda; Yağ, yağ filtresi ve hava filtresi değişti. Toplamda 415 tl tuttu. Asalet beye burdan teşekkürlerimi iletirim.  

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
dr_azoom    100
dr_azoom
13 dakika önce, h_sahin :

Arkadaşlar merhaba bugün 60.000 km bakımını Herter Mazda Ankarada yaptırdım. Aracım 2015- 1.5 skyactiv-g. Bakımda; Yağ, yağ filtresi ve hava filtresi değişti. Toplamda 415 tl tuttu. Asalet beye burdan teşekkürlerimi iletirim.  

Hocam biz teşekkür ederiz , ağız tadıyla kullanma dileğiyle...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emc6767    4
emc6767

Bende 30.000 bakımına gittim geçen hafta. 600 tl tuttu. Lakin sağ arka amortisör patlak olduğu için garantiye yazalım dediler. Bugün aradım garantiden olumsuz cevap gelmiş.Işçilik dahil 490 tl fiyat çıktı. Satan arkadaşla anlaşmıştık 500 tl ye sorun yok. Ama aklıma takıldı. Garantiye girmemesi normal mi? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Montimpex    27
Montimpex
2 saat önce, emc6767 :

Bende 30.000 bakımına gittim geçen hafta. 600 tl tuttu. Lakin sağ arka amortisör patlak olduğu için garantiye yazalım dediler. Bugün aradım garantiden olumsuz cevap gelmiş.Işçilik dahil 490 tl fiyat çıktı. Satan arkadaşla anlaşmıştık 500 tl ye sorun yok. Ama aklıma takıldı. Garantiye girmemesi normal mi? 

benimde aracın satış sırasında ekspertizde arka amortisörlerin yağ kaçırdıklarını ve değişmesi gerektiğini söylediler. 40bin km de idi.. bu kadar kısa sürede bunlarda sorun çıkması normal midir pek anlayamadım. aracımıda oldukça düzgün kullanıyordum..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emc6767    4
emc6767
2 dakika önce, Montimpex :

benimde aracın satış sırasında ekspertizde arka amortisörlerin yağ kaçırdıklarını ve değişmesi gerektiğini söylediler. 40bin km de idi.. bu kadar kısa sürede bunlarda sorun çıkması normal midir pek anlayamadım. aracımıda oldukça düzgün kullanıyordum..

Aldigim kiside sadece istanbul ankara arasi uzun yol yapan, işine servisle giden biriydi. Belliku kronik ama servisten değişmemesi ilginç biraz. Sizdr durum ne oldu peki?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Montimpex    27
Montimpex
1 dakika önce, emc6767 :

Aldigim kiside sadece istanbul ankara arasi uzun yol yapan, işine servisle giden biriydi. Belliku kronik ama servisten değişmemesi ilginç biraz. Sizdr durum ne oldu peki?

ben satan taraftaydım.. alan kişiye böyle bir durumdan haberim olmadığını, son 6 ayda çeşitli vesilelerle farklı tarih ver servislerde 4 defa yetkili servise gittiğimi (periyodik bakım, ön frenler, dikiz aynası ve polen/ silecek değişimi) ama kimsenin böyle bir sorun bildirmediğini söyledim.. o da bu haliyle kabul etti ve aldı gitti.. ben de çok şaşırmıştım ve sürpriz olmuştu.. bence normal değil bu durum..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ÖzgürYaşa    0
ÖzgürYaşa

Merhaba arkadaşlar kısmetse cumartesi aracımı teslim alacağım. 1.5 power sense dizel.

Bayiden 100 km sonra bakıma gelmemi söylediler. Aracı Gaziantep'ten aldım ama ben Amasya'da yaşıyorum ve en yakın servis Ankara'da.  Ankara'da önerebileceğiniz servis hangisidir. Ve 1000 km de bakıma gitmek gerçekten gerekiyor mu? Ankara'dan 2 tane servisi aradım hem bilgi almak hem de randevu almak için. Bir tanesi 1000 km bakımı yok onu öylesine söylüyoruz gelmenize gerek yok dedi diğeri de Gelseniz de olur gelmeseniz de olur. Gelirseniz yağ değişimi falan yapılır yağ+hava filtresi+ işçilik 300-350 TL yi bulur dedi.

Şimdi asıl sorum şu. 1000 km'de servise gitmeye gerek var mı? Dediğim gibi aracı Gaziantep'ten aldım ve eğer gerçekten 1000 km bakımı diye bir şey varsa yolumu değiştirip Ankara üzerinden Amasya'ya gideceğim bu da yaklaşık 350 km yolun uzaması anlamına geliyor? Ne yapmalıyım bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Arabalar    1.992
Arabalar

Öncelikle hayırlı olsun. 1000 km. bakımı yok. Zaten servisler de söylemişler. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ÖzgürYaşa    0
ÖzgürYaşa

İlk defa sıfır araç alıyorum da garanti dışı bırakırlar diye endişelendim açıkçası.  o zaman hiç yolu uzatmaya gerek yok. Teşekkür ederim bilgi verdiğiniz için.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
dr_azoom    100
dr_azoom
21 dakika önce, ÖzgürYaşa :

Merhaba arkadaşlar kısmetse cumartesi aracımı teslim alacağım. 1.5 power sense dizel.

Bayiden 100 km sonra bakıma gelmemi söylediler. Aracı Gaziantep'ten aldım ama ben Amasya'da yaşıyorum ve en yakın servis Ankara'da.  Ankara'da önerebileceğiniz servis hangisidir. Ve 1000 km de bakıma gitmek gerçekten gerekiyor mu? Ankara'dan 2 tane servisi aradım hem bilgi almak hem de randevu almak için. Bir tanesi 1000 km bakımı yok onu öylesine söylüyoruz gelmenize gerek yok dedi diğeri de Gelseniz de olur gelmeseniz de olur. Gelirseniz yağ değişimi falan yapılır yağ+hava filtresi+ işçilik 300-350 TL yi bulur dedi.

Şimdi asıl sorum şu. 1000 km'de servise gitmeye gerek var mı? Dediğim gibi aracı Gaziantep'ten aldım ve eğer gerçekten 1000 km bakımı diye bir şey varsa yolumu değiştirip Ankara üzerinden Amasya'ya gideceğim bu da yaklaşık 350 km yolun uzaması anlamına geliyor? Ne yapmalıyım bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Biraz önce herterden benimle konuştunuz 1000km bakım yok ama bazı satış noktaları 1000km bakım yapılması gerekiyor diye siz değerli müşterilerimize bilgi veriliyor ,

Ben kendi şahsi araçlarıma ilk 1000 km’de Yağ ve yağ filtre değişimi yaptırıyorum motor içindeki çapaklar fln temizlensin diye 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ÖzgürYaşa    0
ÖzgürYaşa

Sizin de burada olacağınızı düşünmemiştim. Servis olarak müşterinizi takip edip ilgilenmeniz çok güzel. 350km yolumu uzatmalımıyım sizce? O kadar mesafe ve zamana değer mi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Arabalar    1.992
Arabalar
2 saat önce, ÖzgürYaşa :

İlk defa sıfır araç alıyorum da garanti dışı bırakırlar diye endişelendim açıkçası.  o zaman hiç yolu uzatmaya gerek yok. Teşekkür ederim bilgi verdiğiniz için.

Bu konuda kullanıcılar fikir ayrılığına düşüyor.  Bir kısmı ilk 1000 km de değiştirmenin faydalı olduğuna inanıyor. Diğer bir kısmı araçlarının bakım yönergesinde belirtilmediği için böyle bir uygulama yapmıyor. Bir kısmı bu 1000 km. nin sırrı nedir , neden 500 km. yada 1500 km. değil diye farklı açıdan sorguluyor. Ben şahsen yeni aldıktan sonra böyle bir bakım yaptırmamıştım. Hiçbir aracıma yaptırmamıştım. 

Sonuç olarak, kendi seçiminizi bu durumda  kendiniz yapın, en iyi karar kendi verdiğiniz karardır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• kurudayimurat
      Yazan: kurudayimurat
      Merhabalar. BK kasa Mazda3 1.6 Dynamic araca hangi marka buji önerirsiniz? Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler. İyi forumlar.
    • alper34
      Yazan: alper34
      Merhabalar, aracım 1.5 benzinli Mazda 3 2014 model. 60.000 km. olmasına az kaldı, servisi aradığımda net bir fiyat söylemediler. 800 civarı diyorlar. İridyum buji değişikliği olması gerekirmiş. Açıkçası İstanbul'daki servislerden pek memnun değilim. Aracın garantisi de bitecek birkaç ay sonra. Ne önerirsiniz? Anadolu Yakası'nda yetkili ya da sanayide servis önerisi var mıdır?
      Daha önce lastik değişimi de yapmadım. Fiyat/performans olarak hangi lastikleri önerirsiniz?
    • Devrim Babacan
      Yazan: Devrim Babacan
      Bu dönemdeki mevcut kış kampanyasından faydalanarak 3. Nesil Mazda 3 Power aracımın 20bin bakımını yaptırmış bulunuyorum.
      Bilanço şöyle:
      Total Quartz 5W/30 Motor Yağı, 175 TL. Cartridge, Yağ Filtresi, 24.73 TL. Element Hava Filtresi, 46.67 TL. Soğutma Sistemi Filtresi (Cooling Unit Filter), 66.60 TL. Mekanik İşçilik, 105 TL. Toplam: 418 TL. - İskonto = 394 TL.

• Guest architect
      Yazan: Guest architect
      Bostancı Bosch car servis 50000 bakımına 190 ytl fiyt verdi buji hariç.Yağ,yağfiltresi,benzin filtresi,hava filtresi,polen filtresi değişiyor.Motor cihaza giriyor.Frenler açılıp remizleniyor.Yürüyen aksam kontrol ediliyor.Sular tamamlanıyor. Mazda yetkili servisleri 320 tl fiyat verdi.
      Yaptırısam bilgi vereceğim

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.