Jump to content
xendaba

3. Nesil Mazda 3 Bakım Fiyatları

Tavsiye Edilen Mesajlar

Ali Furkan İpek

Araba eğer yatıyorsa 6 ay beklemeyin derim. Eğer her gün aktif kullanıyorsanız 6 aya kadar 10.000 km olur diye tehmün ediyorum kullanım sıklığınıza bağlı tabi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
mazrim

8 dakika önce, Ali Furkan İpek :

Araba eğer yatıyorsa 6 ay beklemeyin derim. Eğer her gün aktif kullanıyorsanız 6 aya kadar 10.000 km olur diye tehmün ediyorum kullanım sıklığınıza bağlı tabi

teşekkür ederim cevabınız için, arabayı her gün kullanıyoruz o zaman 10 bine gelince ya da yıl dolunca götürsem daha mantıklı gibi 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina
27 dakika önce, mazrim :

teşekkür ederim cevabınız için, arabayı her gün kullanıyoruz o zaman 10 bine gelince ya da yıl dolunca götürsem daha mantıklı gibi 

bu konu forumda çok tartışıldı. pek cok konuda bu tartısma mevcut. mazda normalde 6 ay falan diyor ama benim gibi pek çok kişi 10 bini doldurup öyle gidiyor. mazda da garanti dışı kalmış gibi bir şey demiyor, tolore ediyor.

yine de sizin tasarrufunuzda olan bir şey..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
mazrim
Bir saat önce, Katil Balina :

bu konu forumda çok tartışıldı. pek cok konuda bu tartısma mevcut. mazda normalde 6 ay falan diyor ama benim gibi pek çok kişi 10 bini doldurup öyle gidiyor. mazda da garanti dışı kalmış gibi bir şey demiyor, tolore ediyor.

yine de sizin tasarrufunuzda olan bir şey..

aynen dediğiniz gibi bir zorlama olarak söylemediler mazda, 6 ayda bakımı öneriyor dediler bende daha ilk bakımı olacağı için tolere edebileceğimi düşündüm, diğer arkadaşlar acaba nasıl düşünüyor diye foruma baktım ve genelde aynı fikirdeler teşekkür ederim bilgileriniz için

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Seriatsu
9 saat önce, mazrim :

arkadaşlar merhaba bişey danışacam size,
2017 model mazda3 dizel aracını aralık ayının sonunda almıştım. şu anda 5000 km'de ve yetkili servisten aradılar 6 ayda bir bakım yapılmasını öneriyor mazda dediler. bunu yıl veya 10 bin km'de mi götürsem mantıklı yoksa dedikleri gibi 6 ayda bir mi götürmem gerekiyor.

İlk bakımını yaptırın bence. Daha sonra düzenli periyorlara girecektir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
cnrps
15 saat önce, Ali Furkan İpek :

Ali Furkan hocam ben "neden eğer yatıyorsa 6 ay beklemeyin" dediğinizi anlayamadım. Bende benzer durumdayım araç aralık 2017 de alındı şu an 2500km de.  Araç daha çok haftasonları kullanılıyor. Çok aktif kullanılmıyor. Servise alındıktan sonraki ilk 6 ay dolunca götürmemenin ne gibi bir zararı olabilir aydınlatırsanız sevinirim?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
oguzerdoagan1980
02.06.2018 at 12:14, mazrim :

Erzurum serviste 10bin ya da 1 yıl dediler bana

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Firatkeskin

Herterde 24 ay/40.000 bakımına 23.800km de girdik (önceki bakımdan aşağı yukarı 5.500km sonra). Hava filtresi hariç, 36tl indirimle 641tlye geldi, fiyatlar aşağıdaki gibidir.

Ayrica lastiklerin değişmesi gerektiğini söylediler, 2015 model, 2016 trafiğe çıkışlı ve kış aylarını saymazsak 18 bin km ancak yapmış energy saverlar için bu ömür normal mi?

P_20180806_140823.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Felixus

Lastiklerinizi yardınız mı? Ağır bir hasar mı geçirdi lastikler? Neden değişmesi gerekiyormuş?

Sakın ön arka rotasyondan bahsetmiş olmasın servistekiler?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina

ankara herter'de 60 bin bakim fiyatı. arşivde dursun

20180815_145939.jpg

bu arada 60 binde 3. balata degişti. frene fazla basmıyorum artık haberiniz olsun,  önümde ani durmayın çarparım:)))

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Firatkeskin
06.08.2018 at 14:22, Felixus :

Lastiklerinizi yardınız mı? Ağır bir hasar mı geçirdi lastikler? Neden değişmesi gerekiyormuş?

Sakın ön arka rotasyondan bahsetmiş olmasın servistekiler?

Ağır bir hasarı yok, rotasyon gerekseydi servis yapardi sanirim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Felixus
9 minutes ago, Firatkeskin said:

Ağır bir hasarı yok, rotasyon gerekseydi servis yapardi sanirim.

Bu durumda lastiklerin değişmesi gerektiğini söylemek çok mantıklı gelmiyor kulağa.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Les_Chevaliers

Selamlar 2014 model mazda 3 icin 40 bin bakim fiyati aldim 990 tl dedi izmir yeni mazda servisi. Pahali degil mi? Adn ye falan mi gotursem.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Les_Chevaliers
42 minutes ago, Les_Chevaliers said:

Selamlar 2014 model mazda 3 icin 40 bin bakim fiyati aldim 990 tl dedi izmir yeni mazda servisi. Pahali degil mi? Adn ye falan mi gotursem.

Bu arada adn den fiyat aldim 500 550 civari dedi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina
3 saat önce, Les_Chevaliers :

Bu arada adn den fiyat aldim 500 550 civari dedi.

güzel fiyat hiç beklemeyin gidin. yol masrafını da katmak lazım tabi. nerede oturuyorsunyz bilmiyorum ama adana ve izmir birbirinden hayli uzak?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
S.Halilduru

Şu her servisin farklı tutumu can sıkıcı biraz. Bence forum olarak toplanıp tek yere yaptırmak daha mantıklı. Kaç araç ise gidip konuşulur bizim araçlar size gelecek denir. Şehir olarak yapılabilir tabi bu. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Les_Chevaliers
1 hour ago, Katil Balina said:

güzel fiyat hiç beklemeyin gidin. yol masrafını da katmak lazım tabi. nerede oturuyorsunyz bilmiyorum ama adana ve izmir birbirinden hayli uzak?

Adn dedigim adana degil 😊. Izmir de bulunan ADN Teknik Ozel servis.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina
43 dakika önce, Les_Chevaliers :

Adn dedigim adana degil 😊. Izmir de bulunan ADN Teknik Ozel servis.

pardon:))

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
26Mazda

Garantiniz bitti ise orijinal parçalar ve iyi bir özel servis periyodik bakımlarda yarı fiyatından bile az ise tercih edilebilir bence.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
dr_azoom
22 saat önce, S.Halilduru :

Şu her servisin farklı tutumu can sıkıcı biraz. Bence forum olarak toplanıp tek yere yaptırmak daha mantıklı. Kaç araç ise gidip konuşulur bizim araçlar size gelecek denir. Şehir olarak yapılabilir tabi bu. 

kurdan dolayı üretici firmaların yapmış olduğu zamlar ile fiyatlar yüksek çıkıyor , keşke servislerin elinde fiyat belirleyici bi pozisyon olsada fiyatları biz belirlesek , mesela dex yağ litre fiyatına %22 zam geldi , parçalara ise ortalama %15 zam

2 saat önce, 26Mazda :

Garantiniz bitti ise orijinal parçalar ve iyi bir özel servis periyodik bakımlarda yarı fiyatından bile az ise tercih edilebilir bence.

Garanti bitti diye dışarıya yönelmenizi istemeyiz yarın Birgün garantili bi durum olduğundan Mazda Türkiye iyi niyet göstergesi olarak karşılama yapabiliyor , tercih sizin bişey diyemem 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Atchsn
      Yazan: Atchsn
      Merhaba saygıdeğer forum üyeleri;
      2015 model aracımın 20.000 bakımı geldi de geçti. 22000 lere yaklaştım. Kayseri'de ikamet ediyorum ve maalesef burda yetkili servis yok. Aracı alırken 3 sene garantili demişlerdi ama birkaç yerde 5 yıl olduğunu duydum. Hangisi doğrudur?
      Eğer 3 sene ise garantinin bozulmasını göze alıp Kayseri'de özel bir serviste mi yaptırsam? (Yer tavsiyelerine açığım, hatta ihtiyacım var.)
      5 sene ise; bozmam uygun olmaz ve Kayseri'ye en yakın Adana Mıçı görünüyor. Fakat orası ile alakalı da şikayetvar sitesinde 1 - 2 şikayet  gördüm.
      Tavsiyeleriniz neler? 
      teşekkürler...
    • Guitarist5993
      Yazan: Guitarist5993
      Arkadaşlar herkese merhaba. Bugünki sorucağım soru aracımın artık vites geçişlerinde eskiye göre yıprandığını hissediyorum hele ki geri viteste. Dün bulunduğum yerdeki ustama bu konuyu danıştım ve bana artık aracının baskı balata değişme zamanının geldiğini söyledi. Bende bunun üzerine ustama bana tavsiye edebileceğin bir marka var mı diye sordum oda bana genellikle japon araçlarında sıkça kullanılan bir marka olarak SACHS marka debriyaj setini önerdi. Çünkü senin aracına uyum sağlayabilecek bir debriyaj seti ve diğerlerinde sorun yaşayabilirsin dedi. Birde son soracağım soru şanzıman yağı olarak hangi marka tavsiye edebilirsiniz. Bu arada aracım mazda 3 2006 1.6 Benzin şuan 152.000 de. Bu konu hakkında sizin düşünceleriniz nelerdir. İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.
    • Sergio_01
      Yazan: Sergio_01
      Merhabalar,
      Aracım 1 ay içinde 100 bin km olacak... Şimdiden araştırmalara başladım 100 bin bakımında neler yapılır diye... Yapılacak işleri şu şekilde sıraladım... Sizlerden de görüş ve önerilerinizi bekliyorum... Bu arada forumda 100 bin bakımı yaptıranımız varmıdır acaba....
      1 - Motor yağı ve filtresi değişimi
      2 - Hava filtreleri değişimi
      3 - Benzin filtresi değişimi
      4 - Otomatik şanzıman yağı değişimi (Birde otomatik şansızmanın program güncellemesi var ise onu talep edeceğim servisten) 
      5 - Motor soğutma sıvısı değişimi
      6 - Bujiler değişimi
      7 - Fren hidrolik yağı değişimi
      8 - Motor zinciri kontrolü (Bunda tam emin değilim bakılması gerekirmi diye kaç binde değişiyor zincirler tam bilmiyorum)
      9 - Yürüyen aksam kontrolü

• Fethi Bolat
      Yazan: Fethi Bolat
      Abilerim ,Ablalarım ; 2010 model M3 impressive aracın bakım vakti gelmiş midir sizce ? babam daha önce ne zaman yaptırdı bilmiyorum aracın yağ & su gibi ihtiyaçlarını yakından takip ediyorum lakin bakıma gitmenin vakti geldi mi bilmiyorum herhangi bir bakım yapıldığına dair belge yada çizelge de yok. araç 89.000 de bakım ihtiyacını nereden anlarım ? 
    • kurudayimurat
      Yazan: kurudayimurat
      Merhabalar. BK kasa Mazda3 1.6 Dynamic araca hangi marka buji önerirsiniz? Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler. İyi forumlar.

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.