Jump to content
MazdaClubTR

Makale : Mazda 3 VIN Kodu - Şasi Numarasındaki Bilgiler

Tavsiye Edilen Mesajlar

MazdaClubTR

Sahip olduğunuz Mazda 3 aracınızın VIN Kodu - Şasi Numarasında ne gibi bilgiler var ? .VIN (Vehicle Identification Number = Araç Şasi Numarası), zemin panelinin sağ ön kısmında ve etiket ise sağ taraftaki B-direğinde bulunabilir.

Resmi ekleyen

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Burak

Görüldüğü kadarı ile Amerika'da üretim yılını temsil eden 10. rakam Türkiye'de ( ve Avrupa'da ) bir şey ifade etmiyor. Ruhsata baktım, bendeki rakam "0" , herhangi bir yıl karşılığı yok.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Burak

Evet 1. nesil Mazda3 ler BK, 2. nesiller BL olur. Gövde fark etmez, Motor 1 ve 2. Nesilde Z, Şanzıman da tipine göre orada yazdığı gibi, bir tek eski kasalar ile ilgili Yarım Aks / Emisyon değerinin karşılığını bulamadık henüz, bulursak onu da paylaşırız .

Mesela bende Yarım Aks / Emisyon düzeyi kısmında 1 yazıyor

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
quiteguide

arkadaşlar bilginiz var mı aceba; ülkemiz de satılan bütün mazda araçlar (özellikle 3. Nesil Mazda 3 ve cx3) Made in Japan mıdır? 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

 • Etiket tabanlı benzer içerikler

  • MazdaClubTR
   Yazan: MazdaClubTR
   VIN (Vehicle Identification Number = Araç Şasi Numarası), zemin panelinin sağ ön kısmında ve etiket ise sağ taraftaki B-direğinde bulunabilir.


  • enigma34
   Yazan: enigma34
   Merhaba arkadaşlar,
    
   Daha önceki aracım olan skoda için boyle bir site mevcuttu. şasi no ile sorguladığında aracın fabrika çıkışı teknik özellikleri listeleniyordu.
    
   Mazda için de böyle bir site var mı acaba ?
    
   Teşekkürler.

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
 • Yeni Oluştur...