Jump to content

Japonya Yer Altı Bisiklet Parkı Sistemleri

Mehmet Özdemir
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Çok fazla bisikletin kullanıldığı ve bisiklet parkı için yeteri alanın bulunmadığı Japonya'da yetkililer; videoda görülen sistemi geliştirmişler. Yer altına yerleştirdikleri robotik sistem, bisikletlerinizi hem kötü havadan hem de hırsızlardan koruyor.

https://www.youtube.com/watch?v=LLJ1bkMz5Aw

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Böyle bir sistem de caponlardan beklenirdi zaten :)

Bizde bisiklet kullanımı yaygın olmadığından bu sistemi arabalar için geliştirmek gerekir, yeraltı otoparklar akla pek sevimli geliyor, hele ki araç park etmenin işkence olduğu büyükşehirlerde :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yeraltı otoparklar akla pek sevimli geliyor, hele ki araç park etmenin işkence olduğu büyükşehirlerde :)

Selçuk, İzmirli arkadaşlar daha iyi bilirler -otoparkı kullanan arkadaşlar yorumlarını yaparsa seviniriz- İzmir Belediyesi'nin böyle bir çalışması var, 280 araç kapasiteli. Yer altı değil ama çalışma gelecekte daha da genişletilir daha güzel örneklerini görürüz.

10839_20141103085133_ERC_0415.jpg

10839_20141103085134_ERC_0454.jpg

10839_20141103085134_ERC_0511.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Selçuk, İzmirli arkadaşlar daha iyi bilirler -otoparkı kullanan arkadaşlar yorumlarını yaparsa seviniriz- İzmir Belediyesi'nin böyle bir çalışması var, 280 araç kapasiteli. Yer altı değil ama çalışma gelecekte daha da genişletilir daha güzel örneklerini görürüz.

Böyle bir çalışmadan haberim yoktu teşekkürler :)

O zaman bu tarz çalışmaların geliştirilip ülkeye yayılması temennisini ediyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Ben bu japonları boşuna sevmiyorum. Adamlar insanların ihtiyaclarına göre yaptıkları yatırimlar beni hayran bırakıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...