Jump to content
Ali

BMW Binlerce İşçi Alacak, Kadınlara Ayrıcalık Tanıyacak

Tavsiye Edilen Mesajlar

Ali
Otomotiv devi BMW başarılı geçen bir yıldan sonra yeni işçi almaya karar verdi. Yönetim biriminden yapılacak açıklamaya göre bu yılın sonuna kadar dünya çapında 8 bin yeni kalifiye işçi istihdam edilecek.

Yeni istihdam edilecek elemanların 5 bini Almanya’daki tesislerde çalışmak üzere işe alınacak ve eleman alımında kadınlara öncelik tanınacak. BMW Yönetim Kurulu Üyesi Milagro Caina-Andre, tüm dünyadan gelen talep artışını karşılayabilmek için çalışan kadrosunu büyütmeye karar verdiklerini belirterek klasik mühendislerin yanı sıra bilgisayar uzmanları ile yazılım elemanlarına ihtiyaç duyulduğunu bildirdi.

BMW Yönetim Kurulu’nda bulunan tek kadın üye olma özelliğine sahip Milagro Caina-Andre şirkette kadın eleman sayısını artırmayı da hedeflediklerini, işe yeni eleman alırken bundan böyle kadın ve erkek çalışan sayısının dengelenmesine özen gösterileceğini söyledi.

“Teknik işlerle uğraşan bir işletme olarak kadın-erkek dengesini sağlamak biraz zor olacak ama biz en azından başlamak istiyoruz. Önümüzdeki yıllar içinde dengenin kurulacağına inanıyoruz.” diyen kadın yönetici, kadınların teknik mesleklere ilgisinin giderek artmasını ise “sevindirici bir gelişme” olarak nitelendirdi.

BMW Otomotiv Şirketi, geçen yıl da dünya genelinde 7 bin kişiyi işe aldı. BMW’de toplam 110 bin kişi görev yapıyor.

VOLKSWAGEN DE YENİ İŞÇİ ALACAK

Sadece BMW değil Alman otomobil şirketlerinin çoğu geçen yılı başarılı geçirdiler. Volkswagen Şirketi de artan talep karşısında daha fazla üretim yapabilmek için eleman alacağını duyurdu. Volkswagen Almanya’da en fazla işçi çalıştıran şirket olarak biliniyor.

Geçen yıl sonu itibariyle şirkette çalışan kişi sayısı; 271 bini Almanya’da, geri kalanı dünyanın değişik ülkelerinde olmak üzere toplam 594 bin olarak kayıtlara geçti.

 

Kaynak :http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/28404163.asp

post-49-0-13790500-1425987861_thumb.jpg

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Mazda3Barisss

bizde gelakmı abey :D mercedes enjektörlerinin ventil ve aktörlerini göz kontrol yapmaktan sıkıldım değişim iyi gelir bakarsın ordan japonyada mazda da almışız soluğu he ne dersin :D temizlikçi olmaya bile razıyım mazda da :D

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×