Jump to content

1. Nesil Mazda 3 ile 2. Nesilin Debriyaj Seti Aynı mı?

ugur0932
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar baski değişti arabanın debriyajlı yumuşacık oldu arabadan zevk almaya başladım yani sertlik ve yukardan kavrama mazda 3 özel bir durum değil . eğer debriyaj sert ve yukaridan kavriyorsa değişim zamanı gelmiş bana on balatalarla birlikte 560 tl te patladı 200 işçilik 265 debriyaj set 15 TL kargo 80 TL TRW marka on balata...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Selamlar, az önce internette gezerken altta ki siteyi gördüm, mazda3 2010 şikayet/sorunları ile ilgili olarak.

1. sırada ki clutch problems    yani debriyaj sorunu, maalesef yoğunlukla iletilen sıkıntı. 

Manuel kullanan arkadaşlar bi göz atsın.

http://www.carcomplaints.com/Mazda/MAZDA3/2010/

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Biraz yukardan kavraması normal olabilir ama benimki hem sert hem çok yukardan kavriyor,.. baski balata siparişini verdim değiştirince gelişmeleri burdan yazarım bu arada set halinde servisten 266 TL ye aldim eski kasalarla ayniymis setler, ama yeni kasa diye sorarsanız set halinde yok parca parçada 504 TL muğla gören yedek parca bölümündeki arkadaş yardımcı olur..

Mugla goreni ariyorum oyle bisey yok diyo 3 parca seklinde 557 tl fiyat cikiyo yazdiklarinizi aynen soyluyorum forumdan bi arkadas almis diyorum ben bi bakim not alim size donus yaparim vs vs ne yapcaz ?
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Debriyaj pedalının sertliğinin bir çok sebebi olabilir. Öncelikle hiç değişmediyse hidrolik yağının tamamen yenilenmesiyle işe başlanmalı. Eskiyen, özelliğini kaybeden hidrolik yağları debriyajın sertleşmesine yol açabiliyor. Bunun dışında debriyaj balatası bitmese dahi, balatayı volandan ayırmaya yarayan yaylar kullanımdan kaynaklı esnekliklerini kaybedebiliyorlar, sertleşiyorlar. Asıl bu genellikle pedalın sertliğine sebep oluyor. 

Öteki kavrama konusu ise tamamen efsane. Ayarlanamayacağını söyleyen yalan söyler, ya da bilmiyordur. Fakat ayarın değiştirilmesi balatanın daha erken bitmesine yol açabilir. Toyota'larda debriyaj pedalının ayarı pedalın hemen arkasındaki pushrod (boru) nun uzunluğunun ayarlanmasıyla yapılıyor. O pushrodu sabit tutan 2 ucundaki somun (pedala girdiği yerde ve hidrolik silindire girdiği yerde) sökülerek borunun döndürülerek uzunluğunun kısaltılması suretiyle (çok fazla abartmamak kaydıyla) daha konforlu bir sürüş yakalanabilir.

Servisten o fiyatlara parça alınabilmesi ... Şaştım. Toyota yarisim için 1500 tl den fazla tutar denmişti serviste işlemin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Servisten o fiyatlara parça alınabilmesi ... Şaştım. Toyota yarisim için 1500 tl den fazla tutar denmişti serviste işlemin.

Boşuna Mazda kullanmıyoruz :D :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mugla goren Okan beyin bu konuyla ilgili bir konuda açıklaması vardı ama bulamadım siz eski kasalara olan modelini alacaksınız onlara takım halinde geliyormuş fiyatı 266 TL bizimkinin aynisi ama saseden sorguladıkların da uyuşmuyor sasede dediginiz gibi bir rakam çıkıyor...

Sahmelik kardeşim gören le görüştüm maalesef parca kalmamış ellerinde artik ayrı ayrı geliyormuş bana verdiği son setmis ama sen bütün servisleri ara illaki ellerinde onceden kalan vardır..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mugla goren Okan beyin bu konuyla ilgili bir konuda açıklaması vardı ama bulamadım siz eski kasalara olan modelini alacaksınız onlara takım halinde geliyormuş fiyatı 266 TL bizimkinin aynisi ama saseden sorguladıkların da uyuşmuyor sasede dediginiz gibi bir rakam çıkıyor...

Sahmelik kardeşim gören le görüştüm maalesef parca kalmamış ellerinde artik ayrı ayrı geliyormuş bana verdiği son setmis ama sen bütün servisleri ara illaki ellerinde onceden kalan vardır..

Mesajini yeni gordum aynen dedigin bilgilere ulastim tesekkur ederim
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sonunda sozu edilen 1 nesilnile ayni oldugu soylenen orjinal sachs marka debriyaj setim geldi sanirim set halinde satilan turkiyedeki son seti ben aldim cunku cok yeri aradim ve sadece 1 yerde adana mici da stokda gozukuyordu .uzerinde fomoco yaziyor ve kod numaralari var olaki ford ile baglanti kurup kod numaralarindan bulurum diyen olursa diye iste resimleri

961d8bb2e8ae480e41d14ec5b1fba75c.jpga4436de9ccbe8991ea6e3065438f10c6.jpg14e9895fdce8bcfe67b9ce82b06538a2.jpg8eaabd97e37121ce71e6743b84a17c8c.jpgf2cf5f19fb4721a7704705ffacc7f55f.jpgf4dc06ccf07586b7ca1bca5a8d9cf095.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Servis daha mantıklı bence parçada servisten alınma en azindan bir sorun olursa hakkini ararsın...

Servis daha mantıklı bence parçada servisten alınma en azindan bir sorun olursa hakkini ararsın...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Adana micidan almis oldugum debriyaj setini diyarbakir dan fiyat aldiktan sonra gaziantep te taktirdim :-) resmen iskence cekiyomusum haberim yokmus debriyaj pamuk gibi oldu vites gecisleri yumusadi arabadan daha cok zevk almaya basladim acayip mutlu oldum :-)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...