Jump to content

Araç İçi Kamera Sistemleri

S.Halilduru
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Dün itibari ile şu ürünün siparişini verdim. Sancılı süreç başladı bakalım. :D

http://www.aliexpress.com/snapshot/277149970.html

Siparişini vermiş olduğum cihaz. Bu gün itibari ile elime geçti. Siparişim 21.10.2013 tarihinde postaya verildi. 28.10.2013 tarihinde Türkiye'ye geldi. Bu günde teslim aldım. Cihazın montajını tamamlayıp kullanmaya başladıktan sonra izlenimlerimi paylaşırım.

post-6837-141695296014_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sabah acele ile cihazın ön kamerasını, üstün körü bağladım. Ataşehir Gebze arası yaklaşık 45 dakikalık bir kayıt yaptım. Bu arada görüntülerden gördüm ki ön camım leş gibi. :D Cumhuriyet bayramını fırsat bilip Yedigöller'e gitmiştik. O yol o kadar bozuk ve tozlu ki, guzu orada çok kirlenmişti. O gün bu gün halen fırsatım olmamıştı temizletmeye. Kameranın yeri ve açısı bu görüntülerde olduğu gibi olmayacak. Ogs cihazını söküp sola kaydıracağım. Kamerayı da dikiz aynanın tam arkasına monte edip, döner kameranın açısını net bir şekilde ayarlayacağım. Ufak bir video harmanladım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hayırlı olsun,Allah üzücu kaza bela göstermesin.bu anlamda üzücü şeyleri kaydetmeyi nasip etmesin.

Amin cümlemiz için inşallah, teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Heveslenmedim desem yalan olur... Harika olmuş İlhan.

Tek tavsiyem; akşamları aracın üzerinde bırakma, piyasada dallama çok.

Abi evde iken sıkıntı yok, kapalı otoparkımız mevcut. Sağa sola gittiğimizde de artık sökeceğiz sanırım.

Bu cihazın bir de arka cama takılan kamerası var. Aynı anda önlü arkalı çekim yapıyor aslında. Ama sabah işe giderken acele ile taktığım için, arka kamerayı sabitleyemedim. Haliyle yolda da sağa sola savruldu kamera. En kısa zamanda kamera ve enerji kablolarını gizleyerek montajını yapacağım. Vallahi tavsiye ederim abi. Hem güvenlik hemde hoby amaçlı bence güzel bir olay.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abi evde iken sıkıntı yok, kapalı otoparkımız mevcut. Sağa sola gittiğimizde de artık sökeceğiz sanırım.

Bu cihazın bir de arka cama takılan kamerası var. Aynı anda önlü arkalı çekim yapıyor aslında. Ama sabah işe giderken acele ile taktığım için, arka kamerayı sabitleyemedim. Haliyle yolda da sağa sola savruldu kamera. En kısa zamanda kamera ve enerji kablolarını gizleyerek montajını yapacağım. Vallahi tavsiye ederim abi. Hem güvenlik hemde hoby amaçlı bence güzel bir olay.

Buralarda yoğun trafik olmadığı için ben işin sadece hobby kısmına takıldım. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

güle güle kullanın, bence gerekli ve yararlı bir cihaz ama en büyük korkum oto hırsızları ankara, istanbul gibi büyük şehirlerde aracın içinde unuttuğunuz an hem kameradan hem aracın camından olabiliriz, sökülüp takılması avantaj ama acil olaraka indiğimiz arabada unuta ihtimalide çok ....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Güle güle kullan abi benim de ilgi duyduğum bir şey izlenimlerinizi bekliyorum.

Teşekkürler kardeşim. Öncelikli olarak tam olarak montajı yapayım. Sonrasında izlenimlerimi fazlasıyla paylaşırım zaten.:)

güle güle kullanın, bence gerekli ve yararlı bir cihaz ama en büyük korkum oto hırsızları ankara, istanbul gibi büyük şehirlerde aracın içinde unuttuğunuz an hem kameradan hem aracın camından olabiliriz, sökülüp takılması avantaj ama acil olaraka indiğimiz arabada unuta ihtimalide çok ....

Teşekkür ederim. Böyle bir durumda cihaza üzülmem ama kırılan cama daha çok üzülürüm herhalde. Kaskoya ilave edeceğim bu cihazı. Tabi sigorta şirketi bunu yaparmı bilmiyorum. Daha önceki Navigasyonlu Multimedia sistemi, Dvd'li koltuk başlığını, Xneon farlar gibi yaptığım ekstra şeyleri ilave ettirmiştim. Umarım böyle kötü bir deneyim hiç birimiz yaşamayız.

İlhan hayırlı olsun.

Teşekkür ederim Mehmet. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hayırlı olsun İlhan :) daha güzel çekimler bekliyoruz :)

Teşekkürler Naim abicim. Az çok beni biliyorsunuz. Ben çok gezen adamım. Yeni keşfedilecek yerler çok daha. Bu ilk acemice hazırlanmış görüntüler. Fırsat buldukça yayınlarım inşallah. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abi memnun kalmazda satarsan haberim olsun >:D

buldum senin aldığın aletten Türkiye'de ama av-in girişi yok. bana asıl bu özelliği lazım geri vites kamerası olarak kullanmak için. hanım paralel parkta sıkıntılı da biraz ???

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abi memnun kalmazda satarsan haberim olsun >:D

buldum senin aldığın aletten Türkiye'de ama av-in girişi yok. bana asıl bu özelliği lazım geri vites kamerası olarak kullanmak için. hanım paralel parkta sıkıntılı da biraz ???

Merhaba Abdullah,

Cihazda şu an her şey yolunda. Hatta görüntü kalitesi performansı, beklentimin üzerinde çıktı diyebilirim. Bu tip cihazların tamamına yakını Çin malı diyebilirim. Bu çihazı da Mehmer (mevren) arkadaşımızın, tavsiyesi üzerine aldım. Cihazın artıları Gps ve ilave kamera (geri görüş) olması. 32 Gb hafıza kartına kadar destekliyor.

Benim guzudaki multimedia sistemde geri görüş kamerası da mevcut. Ama geri manevralarda bakıyor musun dersen...Hayır alışkanlıktan olsa gerek, gözüm hiç bir zaman ekrana gitmiyor. Park sensörü ile işimi hallediyorum.

Eşinin de kamerayı kullanarak, bu manevrayı yapabilme ihtimali bence pek yok. Cihazın küçük bir ekranı var. Ve konum olarak ta dikiz aynasının hemen arkasına koyuyorsun. O yüzden bu amaçlı kullanmak pek randımanlı olmaz.

Aliexpress.com'u öneririm, alışveriş yaptığım satıcıdan da çok memnun kaldım. 8 Günde Çin'den Türkiye'ye geldi ürün. Yeri geliyor hepsiburada.com vs tarzı yerden alışveriş yapıyorsun. 1 hafta 10 günde geliyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abi hayırlı osun. kazasız sürüşler, eğlenceli kayıtlar :)

ben de duşunuyorum almayı bundan. cep telefonu aparatı ile denemiştim çok eğlenceli gerçekten de. aliexpress e bakıyorum şimdi.

iyi forumlar . ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...