Jump to content
Efebey

TTQ Crossover Pazarını Kızıştıracak !

Tavsiye Edilen Mesajlar

Efebey
Geçen sene Audi’nin tanıttığı TT Offroad konseptine göre tasarlanan TTQ dijital çizimleri yayınlandı.
 
Kasım ayında Audi, TT’yi bir crossover kılığına sokacağını doğrulamıştı hatta bir konsept bile yapılıp 2017 yılında üretime geçileceği söylenmişti.
 
qyohjcki.jpg
 
TT Coupe ve Rodster ‘la aynı altyapıya sahip olacak araç bu ikisinden farklı olarak e-quattro sistemine, önde içten yanmalı bir motora, şanzımana monte bir elektrik motoruna ve gücü arkaya iletecek ikinci bir elektrik motora sahip olacak ve bu kurulumla birlikte tahmini güç 400 beygir civarlarında oynayacak gibi görünüyor.
 
TTQ ismi daha Audi tarafından doğrulanmamış olsa da otomobil için 3 ayrı sürüş modu mümkün olacak: önden çeker ve sadece benzinli motor aktif; daha dinamik kullanım için arkadan itiş ve benzinli motora yardımcı bir elektrik motoru aktif ve tüm sistemlerin dahil olduğu zor arazi şartları için quattro modu.
 
Audi muhtemelen bu arabayı Q3’ün daha sportif bir alternatifi olarak piyasaya sürecek ve BMW X4 gibi rakiplerle rekabet edecek.
 
xqo29pxr.jpg

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
emregc

Kaplumbağa tasarımından kurtulamadı VW grubu,  sportif yeni bir tasarımları olsaydı keşke...

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
  • Yeni Oluştur...