Jump to content

3.Nesil Mazda 3 Tavan Folyo Kaplama

Devrimm
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Sanırım aşık oldum :) Neye mal oldu sorusuna cvp alabilirsek çok çok iyi olur ... hayırlı uğurlu olsun bu arada çok hoş durmuş.

İlhan kardeşim bizim araçlar aynı, sen yaptırırsan foto at lütfen Ktaskan kardeşim yapmış sanırım ama görseline ulaşamadım. Beyaz sedan nasıl olur diye çok merak ediyorum. siyah spoiler ile hoş olur mu ki :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba,

fikir vermesi açısından;

Ön ve yan lipler ve piano black boyası , işçilikler tavan kaplamalar ve bagaj havuzu 2.000 TL ye mal oldu..

Gündüz farı , arka tampon altı ve ayna kapakları piano black boyama, arka logo çalışması ve araç içi ışıklar beyaz yapıldı .. buda 900 TL..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba,

fikir vermesi açısından;

Ön ve yan lipler ve piano black boyası , işçilikler tavan kaplamalar ve bagaj havuzu 2.000 TL ye mal oldu..

Gündüz farı , arka tampon altı ve ayna kapakları piano black boyama, arka logo çalışması ve araç içi ışıklar beyaz yapıldı .. buda 900 TL..

dostum sen nikine yakısır bir sekılde resmen arabanda devrim yapmıssın,güzel günlerde bin.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

dostum sen nikine yakısır bir sekılde resmen arabanda devrim yapmıssın,güzel günlerde bin.

Teşekkür ederim. nickim aynı zamanda ismim O0

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

devrim bey hayırlı olsun tekrar ancak yalnızca kaplama fiyatını öğrenebilirmiyiz, ayrıca bu gün servisime bu konuyu açtım ve malzemeyi nerden tedarik ettiklerini merak ettiler. benim araca uygulamak açısından malzemenin ne olduğunu ve nerden tedarik ettiklerini öğrenme şansınız var mı? bu arada hangi servis olduğunu da öğrenmek istediler. bilgi paylaşımı açısından...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

devrim bey hayırlı olsun tekrar ancak yalnızca kaplama fiyatını öğrenebilirmiyiz, ayrıca bu gün servisime bu konuyu açtım ve malzemeyi nerden tedarik ettiklerini merak ettiler. benim araca uygulamak açısından malzemenin ne olduğunu ve nerden tedarik ettiklerini öğrenme şansınız var mı? bu arada hangi servis olduğunu da öğrenmek istediler. bilgi paylaşımı açısından...

Selam,

İş yoğunluğu sebebiyle ancak haftasonu servise gidebilir detayları öğrenip haber ederim..

Syg. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arabanız çok güzel olmuş güle güle kullanın. Şu arabanın tipine bile insan bakınca kışkırtıyor :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arabanız çok güzel olmuş güle güle kullanın. Şu arabanın tipine bile insan bakınca kışkırtıyor :)

Tşk. ^-^

Arabanın çizgileri tahrik edici derecede modifiyeye uygun bence . e tabi birazda sevmek lazım bu işi.. bir kaç eksiğim var onlarıda zamanla tamamlayıp biraz daha farklılaştırmak istiyorum.. zamanla fotoları atarım :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tekrar Merhaba,

Malzeme 3M tavan folyo olarak geçiyormuş ..

Konya Yetkili Servis

Zeki Kaya Otomotiv

Tel: (0.332) 235 99 00 Serviste Selim Bey var görüşebilirler.

Syg.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tekrar Merhaba,

Malzeme 3M tavan folyo olarak geçiyormuş ..

Konya Yetkili Servis

Zeki Kaya Otomotiv

Tel: (0.332) 235 99 00 Serviste Selim Bey var görüşebilirler.

Syg.

Teşekkür ederim çok saolun zahmet verdiğim için de ekstra minnettarım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Araç Tavan Kaplaması Nasıl Olmalı?
Kesinlikle kalın ve kaliteli araç giydirme folyolarından yani kalınlıkları "0.11 - 0.13mm" aralığında değişen ve boyanın hava almasını sağlayan Cast Folyo malzemesi kullanılarak işinin ehli profesyonellere yaptırılmalıdır.

Önceki aracımda Siyah tavan kaplaması bulunuyordu ve ben aracı o haliyle satın almıştım tanıdığımdan aldığım için. yaklaşık 2 yıl boyunca o şekilde kullandım ve folyo'nun solması sebebiyle yenilemeyi düşündüğümden söktürmeye karar verdim. Kullanılan folyo ucuz reklam folyolarından olduğu için sökme işlemi tam bir çile haline geldi. O kocaman folyo bir kaç cm boytunlarında yüzlerce parça halinde söküldü ve işkence çektirdi. Altında kalan bant izlerini temizlemek de ayrı dert olmuştu ki sentetik tiner imdadıma yetişmişti. Gerçek araç kaplama folyosu da o dönemde pahalı geldiğinden tekrar yaptırmamıştım.

Tavan Kaplamasını Ruhsata işletmek gerekir mi? (Evet)
Tavan kaplaması yaptırılması durumunda ( araç renginden farklı bir renk ) aracın çift renk görünümünden dolayı Ruhsata işletilmesi gerekiyor. Yasal olarak böyle bir madde var gerçekten. TUV muayenelerinden geçen arkadaşlar tamamen görevlinin duruma tolerans göstermesi ya da gözden kaçırması...vb sebeplerden dolayı geçmişlerdir. Ben o şekilde önceki aracımla muayeneye girdiğimde (Trabzon ve Samsun) hafif kusurlu olarak yazmışlardı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 ay sonra ...

Benim araçta vardı tavan kaplaması muayeneden geçemedim agır kusur yazdılar mecbur söktürmek zorunda kaldım boyaya zarar vermedi şimdi tekrar kaplatıp ruhsata işletecegim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• mustang87
      Yazan: mustang87
      Arkadaşlar merhaba,

Yaklaşık 8 ay önce aldığım aracımda ufak dokunuşlara başladım

İlk iş olarak ön tamponda bulunan plakayı monte ettiğimiz çıtayı beyaza boyattım.

İkinci olarak tavanda siyah film mevcuttu aldığımda ve bütünlük sağlaması için aynalarımı da siyah filmle kapladım ve ön farlara da ince film çektirdim. 

Son olarak da yine rahat duramadım ve içerde de ufak değişikliklere gittim
      Orta konsolda bulunan gri bölgeleri, kapı tutamaklarını ve sağ önde bulunan  torpidoyla birleşen çıtaya özel kaplama yaptım.

Umarım siz değerli arkadaşlarımın hoşuna gider.

Hepinize hayırlı günler bol kazançlar dilerim.

• Yeni Oluştur...