Jump to content

3. Nesil Mazda 3 İçin Lip Yaptırıyoruz

Anarchist
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Goruntusu benim de hosuma gidiyor. Tekzenden internet uzerinden aldim bu lipten, aliexprestekilerden 3-5 tl daha pahaliydi ama en azindan cabuk gelir demistim... Bugun 12. gun, ne gelen var ne giden... [emoji34]

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

18 saat önce, Holydao :

Goruntusu benim de hosuma gidiyor. Tekzenden internet uzerinden aldim bu lipten, aliexprestekilerden 3-5 tl daha pahaliydi ama en azindan cabuk gelir demistim... Bugun 12. gun, ne gelen var ne giden... emoji34.png

Merhaba,

tekzen de baktım bulamadım link atmanız mümkün mü?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, Holydao :

Tekrar Merhaba,

Sizin aldığınız yapışkanlı yumuşak plastik kauçuk cinsi malzeme. Burada yapılacak olan özel yapım sert malzeme ilk resimde örneği var ben onun gibi istiyorum. ama konu eski olduğu için pek şansımız yok gibi.

güle güle kullanın..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tekrar Merhaba,
Sizin aldığınız yapışkanlı yumuşak plastik kauçuk cinsi malzeme. Burada yapılacak olan özel yapım sert malzeme ilk resimde örneği var ben onun gibi istiyorum. ama konu eski olduğu için pek şansımız yok gibi.
güle güle kullanın..

Anladim demek istediginizi. O tarz bir urun hem fiyat olarak daha pahali hem de yaptiracak bir yer bulmasi cok zor. Daha once epey kafa yoranlar olmustu bu konuda, ben kendi capimda ucuz yollu bir cozum olarak bu urune yoneldim. Tesekkur ederim [emoji4]
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Buradaki amaç fazla kişiyi bulup maliyeti düşürmek. serviste satış fiyatı 1100 tl civarı oda bizi aşar. en son buradaki maliyet 470 tl gibi bişeydi.

ama konuyu açan arkadaşta bayadır forumda gözükmüyor. benim acelem yok gelişmeleri buradan takip ederiz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Buradaki amaç fazla kişiyi bulup maliyeti düşürmek. serviste satış fiyatı 1100 tl civarı oda bizi aşar. en son buradaki maliyet 470 tl gibi bişeydi.
ama konuyu açan arkadaşta bayadır forumda gözükmüyor. benim acelem yok gelişmeleri buradan takip ederiz.

Hayirlisi olsun diyelim, 100 tl'ye duserse ben de katilirim [emoji23]
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şimdi, Mehmet Özdemir :

nasıl, kalitesi falan hoşunuza gitti mi?

Malzeme gayet sert, yapıştırdıktan sonra eğilip bükülecek ya da bozulacak bir şeye benzemiyor. Hatta artan kısmını makasla keserken zorlandım. Ürünün kendi sitesinde yapıştırmadan önce ısıtın diyor yapışkanlı kısmı ama öyle bir imkanım olmadığından tamponun alt kısmını temizledikten sonra ısıtmadan yapıştırdım. Yapıştırıcısı da gayet sağlam, hatalı yaptığım bir noktayı sökeyim düzelteyim derken tampon komple elimde kalacaktı nerdeyse... Birkaç günlük kullanımdan sonra belli olacak tabi esas kalitesi, yağmurda, yıkamada sorun çıkarmadığı belirtiliyor ama bakalım... Şimdilik çok memnunum :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet, güncelleme geliyor, acım büyük [emoji17]
Ilk siddetli yagmurdan sonra vaziyet ne yazik ki bu:

bac20bd04d6abaa83d8fd38fe9d60e68.jpg

Yapistirici etkisini yagmurdan dolayi kaybetmis anladigim kadariyla [emoji30]

Silikon ile yapistirsam nasil olur acaba? Silikon işine girmeye deger mi?
Ucuz etin yahnisi sözü geliyor aklıma...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Havalar soğuk, ısıtmadan yapıştırılınca böyle sorunlarla karşılaşılıyor, kaliteli silikon(siyah olursa iyi olur) denenebilir. Benimde iki hafta önce rüzgarlık geldi, fakat montaj yapamıyorum, havalar ısınınacak yada bir kaportacı ustasına gidip kapı metali ısıtılıp yapıştılacak, aceleye getirdiğimiz de sonuç sizin aractaki foto.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Havalar soğuk, ısıtmadan yapıştırılınca böyle sorunlarla karşılaşılıyor, kaliteli silikon(siyah olursa iyi olur) denenebilir. Benimde iki hafta önce rüzgarlık geldi, fakat montaj yapamıyorum, havalar ısınınacak yada bir kaportacı ustasına gidip kapı metali ısıtılıp yapıştılacak, aceleye getirdiğimiz de sonuç sizin aractaki foto.

Silikon deneyecegim artik musait bi zamanda.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar Merhaba küllenmiş olan konuyu alevlendirmek istiyorum.

Uzun araştırmamın sonucunda arabalarımız en sonunda uygun fiyatlı Ön tampon Lip ve yan maşpiyel yapabilecek bir yer buldum.

Ön lip için 400 tl (servis fiyatı 1.199,18 tl)

Yan maşpiyeller 2 taraf toplam 400 tl (servis fiyatı 1.126,19)

Ben gidip ölçüleri vereceğim kalıp çıkacak ve çoğaltılabilecek.

Katılım ne kadar çok olursa fiyat düşecektir.

ve aşağıdaki resimdeki gibi yapacaklarını söylediler.

Kaç kişi yaptırmak ister acaba?

IMG_3005.JPG

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

24.12.2016 at 20:43, Holydao :

Evet, güncelleme geliyor, acım büyük emoji17.png
Ilk siddetli yagmurdan sonra vaziyet ne yazik ki bu:

bac20bd04d6abaa83d8fd38fe9d60e68.jpg

Yapistirici etkisini yagmurdan dolayi kaybetmis anladigim kadariyla emoji30.png

Silikon ile yapistirsam nasil olur acaba? Silikon işine girmeye deger mi?
Ucuz etin yahnisi sözü geliyor aklıma...

Hocam aldığın ezlip orijinal değil orijinalinde böyle bir durumla karşılaşman zor.İnternetten ambalaj fontuna yazı karakterine bakabilirsin orijinal olmadığını anlaman için.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bilindiği üzere teknik konularda pek iyi değilim, ancak bu aklımın ve gözümün de iyi olmadığı anlamına gelmiyor.

Konuyu şöyle bir taradım

Her konuda olduğu gibi araç konusunda da her şeyi ingilizce yazınca daha havalı oluyor. (olduğunu sanıyorlar ) Orijinal anlamına bakınca akla daha değişik şeyler geliyor >:D

Halbuki ingilizce orijinali rubber lip

Gelelim akıl ve göz kısmına;

Türkiye şartlarında asfalt kalitesi,eğim, yükseklik vs vs gibi şartlar göz önüne alındığında pek uygun gibi görünmüyor. Hele bir de @Holydao nun yaptırmış olduğu estetik faciasından sonra :)

Holy hiç mi NİP TUCK izlemedin ? 

Merdiven altı estetik uzmanlarını seçersen aracının dudakları MORY KANTE ' ye döner

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hocam aldığın ezlip orijinal değil orijinalinde böyle bir durumla karşılaşman zor.İnternetten ambalaj fontuna yazı karakterine bakabilirsin orijinal olmadığını anlaman için.

Daha sonra arkadaslarin yardimi ile cozdum konuyu, orjinalligi ile pek alakali degil bence, hepsi uc asagi bes yukari ayni urun neticede. Esas sorun yapistiricinin isitilarak uygulanmasinda. Asagidaki yapistirici ile denedim, su an herhangi bir problem yok.

3a65c632f08004261c10e44355923c66.jpg

77d6446180f5326f21924f165ce0c115.jpg

Bu arada karsilastigim problem ile ilgili olarak iyi kotu cozum uretmeye calisanlara gonulden tesekkur ederim.

Gelelim diger tür yaklasimlara... Velev ki orjinal degil, kaldi ki bu konuda bir iddiam yok zaten, dikkat de etmedim acikcasi orjinal mi degil mi diye. Cok basit, plastik, alelade bir urun. Farkli marka/modeller arasindan ne cok pahali ne de cok ucuz olani sectim, yani ortalama bir secim yatim.

Hadi beni gecelim de, bence bundan sonra yardima ihtiyaci olan birine hatasini ya da icinde bulundugu durumu aciklamak yerine cozum bulmasina yardimci olun. Daha yerinde bir davranis olur. Siz de sakin orjinal olmayan urun almayin, aman ha, sakin ha!..

Holy hiç mi NİP TUCK izlemedin ? 
Merdiven altı estetik uzmanlarını seçersen aracının dudakları MORY KANTE ' ye döner

Hayir, izlemedim.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

11 dakika önce, Holydao :

Daha sonra arkadaslarin yardimi ile cozdum konuyu, orjinalligi ile pek alakali degil bence, hepsi uc asagi bes yukari ayni urun neticede. Esas sorun yapistiricinin isitilarak uygulanmasinda. Asagidaki yapistirici ile denedim, su an herhangi bir problem yok.

3a65c632f08004261c10e44355923c66.jpg

77d6446180f5326f21924f165ce0c115.jpg

Bu arada karsilastigim problem ile ilgili olarak iyi kotu cozum uretmeye calisanlara gonulden tesekkur ederim.

Gelelim diger tür yaklasimlara... Velev ki orjinal degil, kaldi ki bu konuda bir iddiam yok zaten, dikkat de etmedim acikcasi orjinal mi degil mi diye. Cok basit, plastik, alelade bir urun. Farkli marka/modeller arasindan ne cok pahali ne de cok ucuz olani sectim, yani ortalama bir secim yatim.

Hadi beni gecelim de, bence bundan sonra yardima ihtiyaci olan birine hatasini ya da icinde bulundugu durumu aciklamak yerine cozum bulmasina yardimci olun. Daha yerinde bir davranis olur. Siz de sakin orjinal olmayan urun almayin, aman ha, sakin ha!..
Hayir, izlemedim.

Dostum aldığın lip'in neden bu hale geldiğini açıkladım sana bilmemek ayıp değil bilgi sahibi olmayı reddetmek yanlış bence,orijinal olmadığını bilmeyebilirsin bu senin eksikliğini göstermez kızmanı gerektirecek bir durum yok ortada,ayrıca ürün hammeddesi kauçuk tabiki ama bu kadar basit değil olay onlarında kalitesi ve esnekliği farklı olarak üretilenler var en kalitelisi orijinal ez-lip'tir.Şimdi sen extrdan yapıştırıcı almışsın kauçuğu yapıştırmışsın sorun yok fakat çıkartınca o yapıştırıcının tamponun altında oluşturacağı izlerden haberin varmı belki boyasını kaldıracak.Ayrıca kauçuk malzemenin kalitesizliğinden sis farının altına bak dalgalı duruyor ve gerçekten kötü duruyor.Orijinalinden asla böyle tümsekler olmaz.Yani araca extradan görsel tamamlayıcılar katmak güzel tabi ama bu tarz olunca hoş durmuyor.Çok istiyorsan ben kendim içinde sipariş vericem amerikadan sanada sipariş geçeyim tak kullan.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dostum aldığın lip'in neden bu hale geldiğini açıkladım sana bilmemek ayıp değil bilgi sahibi olmayı reddetmek yanlış bence,orijinal olmadığını bilmeyebilirsin bu senin eksikliğini göstermez kızmanı gerektirecek bir durum yok ortada,ayrıca ürün hammeddesi kauçuk tabiki ama bu kadar basit değil olay onlarında kalitesi ve esnekliği farklı olarak üretilenler var en kalitelisi orijinal ez-lip'tir.Şimdi sen extrdan yapıştırıcı almışsın kauçuğu yapıştırmışsın sorun yok fakat çıkartınca o yapıştırıcının tamponun altında oluşturacağı izlerden haberin varmı belki boyasını kaldıracak.Ayrıca kauçuk malzemenin kalitesizliğinden sis farının altına bak dalgalı duruyor ve gerçekten kötü duruyor.Orijinalinden asla böyle tümsekler olmaz.Yani araca extradan görsel tamamlayıcılar katmak güzel tabi ama bu tarz olunca hoş durmuyor.Çok istiyorsan ben kendim içinde sipariş vericem amerikadan sanada sipariş geçeyim tak kullan.

Bilip bilmemek ilgisi yok, zaten 40 tl'lik urun, ben de biliyorum 300-400 tl'ye kaliteli urunler oldugunu. Tercih ve butce meselesi bu, ben deneme yanilmaya musaade eden fiyatta bir urun aldim.

Geldigi halin esneme ile ilgisi yok, yapistirici kaynakli.

O tarz bir yapistirici ya da vidalama yontemi disinda bu lipi sabitkeme imkani yok zaten, bunu da tecrube ettim. Diger tum tecrube sahipleri de bu yonde gorus beyan etti zaten.

Yapistiricinin tamponun altinda birakacagi izleedd haberim var. Hatta bir tur yapistirip soktugum icin tecrubem de var. Yere yatarak bakmazsan farkedilmiyor. Kaldi ki cikarmayi dusunmuyorum, hep orda kalacak. Bu yapistirici ile kalmazsa vida ile kalacak. Illa ki kalacak, sen de bunu bilmiyorsun...

Sis farinin altindaki tjmsek tamponun alt kisminin tamaminin ayni olmamasindan kaynaklaniyor. Farkli kalitede kaucuk da aynisonucu verecek guzzel kardesim. Yani senin arabanda da yapsak 400 tl'lik urunle de yapsak tampon ve camurluk ayni hizada olmadigi icin dogal bir dalgalanma var. Bu da yere yatip bakilinca fark ediliyor, goz hizasindan degil.

Bunlari biliyorum cunku tecrube ettim, forumdaki birkac fotograf uzerinden yola cikarak afaki konusmalar yapmiyorum yani, dikkatine...

Sen Amerika'dan al, Avrupa'dan al istersen Antarktika'dan al. Cok guzel olursa tavsiye edersin bize de. Biz de degerlendiririz.

Saatlerimi vererek caba harcadim, deneme yanilma ile dusuk butceli bir proje yarattim. Yere uzanip, ustumu kirletip emek vererek yaptim, Amerika'dan bilmem kac dolara almadim. An itibariyle de goruntu olarak bir bozukluk yok, merak ediyorsan belirteyim. Once saygi duyun, takdir edin, sonra elestirin lutfen. Hatta elestiriden once de cozum odakli calisma gayreti icinde olun rica ederim.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence bu fiyata güzel bir çalışma olmuş, öyle eğreti bir duruşu yok, orjinal gibi duruyor, Holydao arkadaşımızın tek hatası bu ürünü yaz sıcaklarında değilde, kışın montajlamış olması. Herşeyi pahalı ürünlerle tasarlamak pek ekonomik değil, mesele daha ekonomik ürünlerle tasarımlar oluşturmak, zamanla bozulursa yenisi montaj yapar, orjinale bir şey olunca insan üzülüyor mutlaka ki, sonuçta çok para harcıyorsunuz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...