Jump to content

2009 Mazda 3 1.6 Touring - Vialle

cemkorkut
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Bir saat önce, ediz07 :

Ankaradaki bölge bayisini aradım taktık sorun yok dedi. Özellikle direkt enjeksiyon skyactiv 1.5 motor dedim. Sistem kurulumuna baktığımda manifoldu delip enjektör   Karabük de zaten bayisi yok direk gidip ana bayisine taktırmayı düşünüyorum. Sıvı lpg olması gayet güzel fiyat 1100 euro şansımıza da euro artıp duruyor :) Daha önce wolkvagen grubuna lpdi olan(pahalı baya) takılmış oda bazen sabah tek marşla çalışmama ve titreme sorunu yapıyormuş motor ısınıncaya kadar onda hiç benzin kullanmayıp çalışırken dahil lpg ile çalışıyormuş. Liquidsi size takılı degil mi? Bu sistemde ilk benzinle çalıştığı için böyle sorunlarla karşılaşılmıyor galiba.

Lpdi turbolu araçlara takılan kit, atmosferik motorlara lpi takılıyor. İlk marsta almama gibi bir sorunla karşılaşmadım. Çünkü ilk çalışma benzinle oluyor, sonra LPG'ye geçiyor. Lpdi de her daim LPG ile yürüdüğü iddia ediliyor.

Ben taktirirken de aynı fiyatti, tek fark euro 3 kusur TL idi. 

Araca özel nozzle taktiklarini söylemişlerdi o ara. 

Uyumlu bir kit varsa, güzel bir işçilikle hiç bir sorun çıkarmaz. 

Nette okuyacaginiz sorunların çoğu montaj ile alakalı ya da pompa.

Simdiden bir tüyo, Pompayi uzun dönem sorunsuz kullanmak için yakıt basıncı kırmızıya düşer dusmez doldurmak gerekiyor. Hatta tek yesile düştüğünde fullemek en iyisi. 

Birşey daha sözde taktıkları LPG filtresi 40-50 k değişim istemiyor. Bu konuyu lütfen yabana atma her 10-15 k da git adam gibi degistirsinler filtreleri. Sorun filtreleme sıkıntısı değil, yüksek basınçlı pompa bu filtrelerin içindeki yapışkan maddelerin canına okuyor. Zamanla yakıta karışıyor onlar da. Filtrenin tanesi 2 TL ye 10 tane almıştım gecenlerde. Forum da konusu da olacak.

• Teşekkürler 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Filtre konusu da burada.

Alt mesajlarda ki kesiciden çıkan filtrenin haline bakın, ne söylemek istediğimi anlarsınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu da Vialle ile 0-100 hızlanmam.

Bir de şöyle bir şey var. :D Neden inatla yokuş yukarı ve oto. modda bu testi yapıp, insanları Mazda 3 hakkında yanlış bilgilendiriyorlar anlamış değilim.

2010 Mazda 3 1.6 Impressive Otomatik.jpg

2010 Mazda 3 1.6 Impressive.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Quiteguide hocam Manuel vites değiştirince 12 sn de mi hızlanıyor otomatik vites?

Dün captiva koca cüssesiyle bana kafa tuttu ama kalkışta biraz öne geçse de sonrasında ben önde götürdüm. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Manuel de benimki böyle mutlu, 4 saniye de 50-55 km'yi görünce çoğu eleman pes ediyor zaten ışıklarda, tabi sonra geriye benim için  geçmek bilmeyen 8 saniye kalıyor :D Yalnız, Vaille LPI'nin 'nin torqueu arttırdığı tartışmasız bir gerçek. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

6 dakika önce, quiteguide :

Manuel de benimki böyle mutlu, 4 saniye de 50-55 km'yi görünce çoğu eleman pes ediyor zaten ışıklarda, tabi sonra geriye benim için  geçmek bilmeyen 8 saniye kalıyor :D Yalnız, Vaille LPI'nin 'nin torqueu arttırdığı tartışmasız bir gerçek. 

İlk kalkış güzel zaten sonrası sıkıntı. Şu supercharger la da onun da hakkından geleceksin inşallah. Sonra da ardından biz sc taktıracaz sana :D

İşten geç çıkınca deneyim dedim geçen. 0 100 lpg de ve yokuş yukarı 16 sn çıktı. Bu akşam fırsat olursa nispeten düz yerde deneyeceğim. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir dip notta; rakım yaklaşık 1200 m. 

Aracın barometric pressure sensoru 87-88 kpa yı gösteriyor.

Deniz seviyesinde hiç deneme şansım olmadı ama,100 kpa da 1-1.5 saniye kadar daha erken bir 0-100 olur gibi.

9 dakika önce, Mutlu Tekir :

İlk kalkış güzel zaten sonrası sıkıntı. Şu supercharger la da onun da hakkından geleceksin inşallah. Sonra da ardından biz sc taktıracaz sana :D

İşten geç çıkınca deneyim dedim geçen. 0 100 lpg de ve yokuş yukarı 16 sn çıktı. Bu akşam fırsat olursa nispeten düz yerde deneyeceğim. 

Sen ne kadar mübarek bir insansın, SC dedin az önce postacı Dump Valve'i getirdi :D 

IMG-20171109-WA0002.jpg

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...