Jump to content

3. Nesil Mazda 3 Power mı Reflex mi?

Mazda3Barisss
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Ben rica ediyorum sizden gelin aracımı kullanın :). Benim öyle çok bir performans beklentim yoktu. Olsaydı daha ucuz FR leon alırdım. Yanlış anlamayın belki yaşınızdan dolayı çok fark etmiyor olabilir size. Fakat 16" jantların da etkisiyle bariz fark var arada.

Yav arkadaşlar burdayız biz bizeyiz. Yabancı yok bu numaraları birbirimize yapmayalım..

Arabayı alma nedenimiz zaten performans değil. 1,5 motor altı üstü ve atmosferik. tasarım ve donanım bizi almaya iten.

Eee ama power almayınca tasarımın canına okuyoruz. sense almayınca da donanımın

Niye şuraya dürüstçe paramız yetmedi yazmıyoruz.

Ben Mazda 6 almak istedim vallahi param yetmedi bunda utanılacak bir şey yokki. Yetmedi napıyım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yav arkadaşlar burdayız biz bizeyiz. Yabancı yok bu numaraları birbirimize yapmayalım..

Arabayı alma nedenimiz zaten performans değil. 1,5 motor altı üstü ve atmosferik. tasarım ve donanım bizi almaya iten.

Ben Mazda 6 almak istedim vallahi param yetmedi bunda utanılacak bir şey yokki. Yetmedi napıyım.

Son 3 mesajda aynı şeyi yazdınız, görmezden geldim. Ben aracımı aldığımda power ile arasında 5 bin lira fark vardı. Aracıma uyguladıklarım ve aldıklarım en azından 4 bin lira ediyor. Daha fazla cevap vermeye gerek yok bence. Otomatikle manuel arasında performans farkı yok evet, iyi forumlar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Manuelin power donanımda olmadığını gözden kaçırıyorsunuz.

evet yani mesele para değilse power sense düz alsaydın :) Nasıl bir bakıştır bu....

Tamam paranız var :)))

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Para falan değil de sıkıntımız sizin üslubunuz

Doğru söylediğim için mi? Power sense alamayıp sonrada 1,5 motorlu aile tipi sedan için performans için almadım demek komik ama sevgili adminim..

birinin de kral çıplak demesi lazım dimi.

Power sensenin de düzü var onu diye almadınız diye sorar biri :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yok işte power donanım manuel yok

yokmuş evet... sizde sırf o 1 sn içen canım arabayı almadınız :) bizde buna inandık sizi kırmamak için

Neyse tamam ben yine yazayım 165 beygirlik mazda 6 yı cidden çok istedim. Ama param yetmedi alamadım. Benim tek nedenim bu para

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yahu neyin performansı araba nerden baksan 1,5 motor 120 beygir. sense alsan hani biraz ağırlık olur belki bir 0.05 saniye filan gecikir.

otomatikte de en fazla 1 saniyedir olay onu da takıntılıysanız kulakçıklar üzerinden vites atarsınız.

hani duyanda 500 beygirlik bir araba üzerinden konuşuyoruz sanır.

Altı üstü 1,5 motor bir c segmenti bir aile tipi sedan bu yahu.

Öncelikle benim için 1.3 saniye önemlidir. Çünkü eski kasa mazda3 arabamı satıp yeni kasa bir araba aldığımda daha atik bir araç istiyorum. Sollamalarda rahat  ve alt devirlerde canlı güzel ivmelenme istediğimden. Birde dünya para bayılıp performansı vasat araba alsam benim beklentilerimi karşılamaz. Ben bu arabayı yarış için almıyorum zaten eski kasadan sonra biraz daha seri araba istiyorum. Ben eski kasa mazda3 ile yaşadığım tecrübelerimle beni bu tarz bir araç almaya itiyor. Siz gider sağ şeritte takılırsınız o sizin seçeneğinizdir. Türkiye de yaşıyorum ve pazarın beklentisi ortada burda seri araç isteyen herkes bir şeyleri bildiğinden istemeyende kendi sürüş karakterini bildiğinden istemez. Ben mazdayı seven ve beğenen bir insan olduğumdan bu tasarıma daha farklı motor beklemem veya seri araç istemem gayet normal. Herkesin seçimi kendine eski kasalarda full donanım manual getiren mazda şuan getirmiyor bence yanlış. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

performans isteyen yanlış araba alıyor arkadaşlar pisaya da bir sürü turbo var onları alacaksınız.

son tahlilde bu küçük motorlu turbolar size her türlü nal toplatır. İlk hızlanma güç, tork hepsi iyi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ne numarası yapılacak Allah aşkına biraz daha  seri araba istiyoruz. İnsanlarda bu fikirde arabana al beş kişi  veya 4 kişi aç klimayı gel bir gidelim uzun yola yükleyelim bagajını anlarsın ne demek istediğimi. Yalovadan bursaya hafif rampayı tırmanırken nasıl bayılıyor arkadan selektör yiyorsun. Ondan sonra düşük devirde kalınca sağ şeritte hadi oğlum git diyor muyuz demiyormuyuz. Onu geçtim siz arabanızdan memnun olabilirsiniz insanların beklentisi farklı almanlar' da mal değil hem fullun manual ve otomatiğini getirsin. Gerçi aralarında pek fark yok ama onlarda neyse uslubunuz bencede doğru değil.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ne numarası yapılacak Allah aşkına biraz daha  seri araba istiyoruz. İnsanlarda bu fikirde arabana al beş kişi  veya 4 kişi aç klimayı gel bir gidelim uzun yola yükleyelim bagajını anlarsın ne demek istediğimi. Yalovadan bursaya hafif rampayı tırmanırken nasıl bayılıyor arkadan selektör yiyorsun. Ondan sonra düşük devirde kalınca sağ şeritte hadi oğlum git diyor muyuz demiyormuyuz. Onu geçtim siz arabanızdan memnun olabilirsiniz insanların beklentisi farklı almanlar' da mal değil hem fullun manual ve otomatiğini getirsin. Gerçi aralarında pek fark yok ama onlarda neyse uslubunuz bencede doğru değil.

mazda performans için alınacak bir araba değil Mazda 6 dahil buna. 2.0'lık mazda bile 1.6 lık 180 beygirlik turbonun performansını veremez.

mazda sağlam konforlu, estetik ve donanımı yüksek arabalar yapıyor.

Ama  siz paramız var ama almadık diyip. konfor estetik ve donanımdan feragat ediyorsunuz.

derdiniz performans olsa gider bir turbo alırsınız.

son tahlilde performans fakiri bir araba aldınız zaten.

haksız mıyım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Haksızsınız. Çünkü siz bizim beklentimizi anlamıyorsunuz. Bir arabadan memnunum ve yenisini alacagım fakat eski arabamdan dolayı bu arabanın biraz daha atik olmasını istiyorum bundan dolayi bana manual karlı geliyor. Ayrıca insanların beklentileri farklı burda herkes çok aşıri performans istese gidip turbo alır. Ben bu markadan menunum ve arabamın biraz daha atik olmasini istediğimden manual seçmem size gore parasizlik bana göre beklentimi karşılamasidir. Adamın iki trilyona yakın taksi plakası var gidip taksiye era alıyor parasızmı degil beklenti farklıdır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Haksızsınız. Çünkü siz bizim beklentimizi anlamıyorsunuz. Bir arabadan memnunum ve yenisini alacagım fakat eski arabamdan dolayı bu arabanın biraz daha atik olmasını istiyorum bundan dolayi bana manual karlı geliyor. Ayrıca insanların beklentileri farklı burda herkes çok aşıri performans istese gidip turbo alır. Ben bu markadan menunum ve arabamın biraz daha atik olmasini istediğimden manual seçmem size gore parasizlik bana göre beklentimi karşılamasidir. Adamın iki trilyona yakın taksi plakası var gidip taksiye era alıyor parasızmı degil beklenti farklıdır.

Bencede 2 trilyonluk taksi plakasına hyundai yakışmıyor ali'm.O iki plakanın arasına bir saab iyi giderdi be :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Otomobil alırken herkesin kendine göre sebepleri var.   Bunu herkes biliyor.  

Ali abi ile aylardır bu konuyu konuşuyoruz zaten ve ali abi'nin kesinlikle otomatik araba istemediğini bizzat kendim biliyorum, her gün konuşuyoruz.  Kaldı ki herkesin maddi durumu farklı olabilir;  bir kişi şu veya bu sebep yüzünden power almıyorum derse ona karşılık olarak  '' yalan söyleme, param yetmiyor de vs..''  yorumlar gördüm ve çok rahatsız oldum.  Bu tamamen insanın kendi tercihi. Bizi bu forumda birleştiren şey, maddi durumlar değil başka sebeplerdir.  Maddi durum gibi konular tamamen özel hayattır ve böyle ulu orta konuşulmasının yanlış olduğunu düşünüyorum.

Tartışmanın içine çok dahil olmak istemiyorum açıkçası ama şunu da belirtmek isterim..

1.3 sn kimi insan için önemlidir, kimi insan için değildir. Açıkçası ben bir arabayı sevdiysem  1.3 saniyeye takılmam ama 1.3 saniyeye önem veren insana saygım sonsuzdur. 

Bugün Türkiye'de Otomobil Pazarlama konusunda şüphesiz en iyi kuruluşlardan biri Doğuş Otomotivdir.  Gerçekten çok iyi pazarlama yapıyorlar ve size bir örnek vereyim.

Yeni Passat,  1.4 TSI versiyonu 125 ve 150 olmak üzere iki farklı güç seçeneği ile sunuluyor. 

1.4 TSI 125 hp  0-100 Hızlanması:  9.7 sn.

1.4 TSI 150 hp  0-100 Hızlanması:   8.4 sn.

İki motor seçeneği arasındaki hızlanma farkı yine   1.3 saniye.

Ve size iki motor seçeneği arasındaki fiyat farkını da söyleyeyim.

Tam olarak   8500 TL.

Doğuş gibi  pazarlama işinde çok başarılı olan bir firma,  1.3 saniye için 8500 TL fark alıyorsa, bu taktiği yıllardır uyguluyorsa ve Passat, D segment satışlarının %50sine sahipse demek ki  1.3 saniyeyi önemseyen birsürü  kullanıcı var

80.000 TL'lik bir araçtan bahsediyoruz,  80.000 TL bir arabaya veren kişi,  5.000 TL az verip bir alt modelini seçiyorsa bu seçim tamamen kendi seçimidir; herkesin maddi hesabı kendinedir.

Dolayısıyla, yorum yazarken üsluba biraz daha özen gösterilmesi gerekiyor diye düşünüyorum yoksa tartışmalar maalesef büyüyüp gidiyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Performans farkı sadece 1.3 sn değil. Arabadan anlayan biri ara hızlanmalarda, ilk kalkışta, son hızda, sürüş hissiyatında vb. manuelin özellikle tork konvertörlü bir şanzımandan çok daha önde olduğunu bilir. Ben power araç ile test sürüşüne çıktım. Çoğu markayı test ettikten sonra tereddütsüz mazda alacam dedim. Ama o araç yokuş aşağı yolda bile gaza basınca çok yavaş hızlanıyordu. Ben araca 70-80 bin lira verecem ama accentler, 301ler, linealar yanımdan geçip gidecek. Ben genç bir insanım. 2 tane kullanmayacağım donanım için o performansı istemedim. 

Benim önceliğim performans olsaydı dediğim gibi gider leon alırdım, en azından golf alırdım. 80 bin lira verip hem benzinli hem tork konvertörlü mazda almazdım. Mazda alma sebebim ise görünüm dışında sürüş zevki ve yol tutuşudur. Asla performans 1. sırada olmadı. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...