Jump to content
Semih Uluca

Honda Accord'u Nasıl Bilirsiniz?

Tavsiye Edilen Mesajlar

bosphoruss9

abi bnde aksine 2011model mazda 6nın dısını essiz buluyorum..jantları arkadan gorunumu cıft cıkıs egzozları vs dehset.accordun iç tasarımı daha guzel gelıyor.motoruda daha guclu ve ekonomıktır muhtemelen accord guzel bir tercih.alacak arkadasa hayırlı olsun

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Semih Uluca

abi bnde aksine 2011model mazda 6nın dısını essiz buluyorum..jantları arkadan gorunumu cıft cıkıs egzozları vs dehset.accordun iç tasarımı daha guzel gelıyor.motoruda daha guclu ve ekonomıktır muhtemelen accord guzel bir tercih.alacak arkadasa hayırlı olsun

Mazda dan vazgeçemiyorum ve muhteşem bir kararsızlığım var hala. :) Mazdam ayrı ya. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
bosphoruss9

suan abim aynı ikilemde(onda clio var)hatta bnde  aynı durumdayım..bir kaç sene içinde evlilik fln  D sınıf araç düşünüyorum.benimde bütçe70bin civarı bu paraya dizel araçlar c segmenti ve boyutları daha küçük,,D sınıfı dizel 2.0alırım onlardan 100binden pahalı..yuksek modellı dusuk kmli.bi mazda6,accord,avensis bulunabiliyor.

avensisi ben şahsen düşünmüyyorum..bana uyan accord ve mazda 6

mazda6nın jant dıs tasarım kombinasyonuna bitiyorum..yollarda arasına gördükçe kahroluyorum

accordun iç tasarımı süper.motoruda daha iyi..

bariz fiyat avantajı+cok temiz,bulunabilirse mazda6 alırdım herhalde,ama sırf tasarım için yani 

ama accordan bariz bi fiyat avantajı olmazsa accord alırım,sizede bu yaklasımı tavsiye ederim 

neden illa accorddan baya ucuz olcak derseniz,nedenimide açıklayayım;mazdanın servis ağı az,marka bilinilirliği honda kadar yok,yedek parça temin konusunda honda daha iyi,2.el satım noktasında honda avantajlı,muhtemelen accord 1lt fln da daha az tüketiyordur..

bütün bu - lerine rağmen mazda almam içinde cazip olan bir tarafı olmalı bnce.yüksek fiyat + bu dezavantajlar,,mazda6 yı mantıklı tercih noktasından uzaklastırıyor bnce

2.el dedşk ama suda bir gerçek 2.0 olup benzınlı accordda olsa,mazda6 da olsa 2.eli ölü denebilir :2funny:

70-80bin verip 2.el 2.0 benzınli araç artık macera bu ülkede,,1.6dizel almakta haklı millet

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Semih Uluca

suan abim aynı ikilemde(onda clio var)hatta bnde  aynı durumdayım..bir kaç sene içinde evlilik fln  D sınıf araç düşünüyorum.benimde bütçe70bin civarı bu paraya dizel araçlar c segmenti ve boyutları daha küçük,,D sınıfı dizel 2.0alırım onlardan 100binden pahalı..yuksek modellı dusuk kmli.bi mazda6,accord,avensis bulunabiliyor.

avensisi ben şahsen düşünmüyyorum..bana uyan accord ve mazda 6

mazda6nın jant dıs tasarım kombinasyonuna bitiyorum..yollarda arasına gördükçe kahroluyorum

accordun iç tasarımı süper.motoruda daha iyi..

bariz fiyat avantajı+cok temiz,bulunabilirse mazda6 alırdım herhalde,ama sırf tasarım için yani 

ama accordan bariz bi fiyat avantajı olmazsa accord alırım,sizede bu yaklasımı tavsiye ederim 

neden illa accorddan baya ucuz olcak derseniz,nedenimide açıklayayım;mazdanın servis ağı az,marka bilinilirliği honda kadar yok,yedek parça temin konusunda honda daha iyi,2.el satım noktasında honda avantajlı,muhtemelen accord 1lt fln da daha az tüketiyordur..

bütün bu - lerine rağmen mazda almam içinde cazip olan bir tarafı olmalı bnce.yüksek fiyat + bu dezavantajlar,,mazda6 yı mantıklı tercih noktasından uzaklastırıyor bnce

2.el dedşk ama suda bir gerçek 2.0 olup benzınlı accordda olsa,mazda6 da olsa 2.eli ölü denebilir :2funny:

70-80bin verip 2.el 2.0 benzınli araç artık macera bu ülkede,,1.6dizel almakta haklı millet

Macerayı severim. :) Ben şuan ki aracımı aldığımda yaşadığım şehirde 2. nesil Mazda 3 yoktu. :) Herkes hayalet görmüş gibi bakıyordu. :) Yok parçası yok bunların, yok satamazsın, yok servisi pahalı, yok çok yakar. He he deyip geçiyordum. :)

Alışılmışa meydan okuyoruz işte. Mazda felsefesi. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
bosphoruss9

bnde sizden farksızım,ha hep kızıyoruz ya takoz reno,fiat nasıl satılıyor diye,üstteki avantajları oldugu için satılıyor,,

bnde alırken sizin gibi parça servis 2.el fln zırvalayıp durdular,,kaza yapmazsam parçaya gerek yok,,bakım dediğin zaten ya ve filtre buda koeniggseg fln değil yahiçbiyerde bulunmasın gayet satılan bir araç,,tamm diğerleri kadar her dükkanda bulunmazda,,bulunan bir dükkan bilsem yeter hep ordan alırım))))2.el konusunda bnce kısmen avantaj bile ortalıkta mazda3 az var birde sahip oldugunuz araç düşük km temiz bişeyse,,mazda3 almak isteyenler için biçilmiş kaftan oluyor,,bnzer paraya alınabilecek tüm araçlardan iç ve dıs tasarımı daha güzel zaten...2006bndeki kokpit tasarımı harıka geliyor bana vites tek basına cubuk gibi ayakta dikilmiyor..göğüs ile bağlamıslar bir bütün gibi duruyor.hem 2 koltuk arasındaki boş kötü görüntü kapanmıs hem süper görüntü sağlanmıs..suan son cıkan arabaların %80i bu sekılde konsol vites bir bütün gibi,,bndeki araç 9yıllık.maşallah

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan

Şimdi herkes her şeyin daha iyisini ister elbet. 

Allah hepinize daha iyisini nasip etsin inşallah.

Lakin şu an senin için gereksiz bir harcama olarak düşünüyorum. Bunu bir abin olarak samimiyetimize istinaden söylüyorum. Yaşın genç, iş güç, kariyer planların var. İlerleyen dönemde söz-nişan-evlilik planları vs olacak.

Ekmek artık aslanın ağzında değil midesinde..Para kolay kazanılmıyor..

Gül gibi otomobilin var. Şu an bir çok kişinin sahip olmak isteyeceği türden bir otomobile biniyorsun. Bence böyle bir işe kalkışma..

İşin, gücün otururur..Tamam burada devam edeceğim dersin. Evlenirsin, evini, köyünü, eşyanı kurup düzenini oturtursun..Belki çoluk çocuk olur vs..O zaman tamam ihtiyaçtır kalkış derim..

Biliyorum heves var..bu dünyaya bir kere geliniyor..Ama yazık etme parana...Sen o bütçeyi başka işte kullan Semih'çim.

Otomobili her şekilde alırsın sen zaten...Bence önceliklerine yönel.. O0  

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ismail1903

passat al evleneceğin zaman aldığın fiyatın iki katına sat O0

o kadar para veripte asfalt ve rüzgar sesi duymak yerine avrupa araçlara bin gitsin. yakıt gerçekten sıkıntı değilse 2.0 ecoboost motorlu mondeo selective bulabilirsin. 1.6 tdi passat da alır hem ekonomi hem düşük vergi ödeyerekte yaşayabilirsin. Japon araçları asfaltın düzgün yakıtın ucuz olduğu yerlerde ilk sırada tutulabilir. ama atmosferik motorlar 4000 devir altında zevk vermiyor biliyorsunuz hepiniz

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Semih Uluca

Şahin, doğan gibi her yerde passat var ne yapayım passatı. :) WV grubu kadar tiksindiğim başka bir marka daha yok benim :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
PAN

Şahin, doğan gibi her yerde passat var ne yapayım passatı. :) WV grubu kadar tiksindiğim başka bir marka daha yok benim :)

Al benden de o kadar dünyadaki son araba ww grubu olmadıkça binmem.... nefret ediyorum nefret.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
bosphoruss9

passat al evleneceğin zaman aldığın fiyatın iki katına sat O0

o kadar para veripte asfalt ve rüzgar sesi duymak yerine avrupa araçlara bin gitsin. yakıt gerçekten sıkıntı değilse 2.0 ecoboost motorlu mondeo selective bulabilirsin. 1.6 tdi passat da alır hem ekonomi hem düşük vergi ödeyerekte yaşayabilirsin. Japon araçları asfaltın düzgün yakıtın ucuz olduğu yerlerde ilk sırada tutulabilir. ama atmosferik motorlar 4000 devir altında zevk vermiyor biliyorsunuz hepiniz

yol sesi rüzgar sesi biraz göreceli kavram galiba,,zira bendeki araç benim için gayet sessiz,o gözle bakılsa eminim kötüdür de arabaya ya tek biniyorum ya baska insanlarla,zaten sehir içi kullanımda 90-100den öteye gidilmiyor,yanımda biri varsa zaten sohbet edıyoruz,yoksa radyo acık oluyor,yollar berbat,kimse kimseye yol vermıyor,süreklı kalabalık trafik,arac kullanırken aklıma gelen en son şey lastik sesi,rüzgar sesi..ha uzun yola cıkıp 180le gidince o zaman sesli gelir eminim,ama uzun yolada cok cıktım,rüzgar sesinden şikayetim olmadı ama yol sesi gerçekten kafamı şişirdi birkeresinde,,ha bunun için tercih değişirmiydim asla!

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...