Jump to content
AreY

1.5 Skyactiv (Benzin) Motor Yağı Önerileri

Tavsiye Edilen Mesajlar

Seriatsu
04.06.2019 at 09:59, Yasin42 :

Mazda 0w20 yag hangi serviste var ve fiyat ne kadar acaba

servislerde yok. dışarıdan alabilirsiniz.

Bir saat önce, AreY :

Hangi marka ve kaç numara yağ aldınız sonuçlarınız nasıl ?

Yağ değişim zamanı geldi, hangi markanın kaç numarasını tercih etmeliyiz kafa karışık yardım lütfen 😅

bakımı serviste yaptırmıyor musun.

gittiğin servis hangi marka yağı kullanıyor sorabilirsin. tipi 5w30

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Sergio_01

@Tarahumara Biraz önce mazda servisten 1 LT 0W-20 supra yağ aldım... (Bu aralar çok fazla gazladım yağ eksiltme yaptıda)

Arkasındaki etikette TOTAL yazıyor... Demekki mazda bu yağı TOTAL'e yaptırıyormuş.... Total'in sitesinden baktım şu yağa denk geliyor...

https://katalog.total.com.tr/tu/products/6au-2/QUARTZ-9000-FUTURE-GF5-0W-20

supraaa.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
AKayhan

Benim servis Castrol Magnatec 5W-30 yag kullaniyormus.  Faturada o yaziyor.  "Kullaniyormus" diyorum çünkü artik Yeni Otomotiv diye bir yer yok.  Umariz yakinda yeni bir Mazda yetkili servis açilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tarahumara
4 saat önce, Sergio_01 :

Biraz önce mazda servisten 1 LT 0W-20 supra yağ aldım

Keşke burada da olsa o yağdan. Bütün servisler castrol ile anlaşma yapmışlar. Mazda'nın kendi yağını kullanmıyorlar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina
10.10.2019 at 19:11, Tarahumara :

Keşke burada da olsa o yağdan. Bütün servisler castrol ile anlaşma yapmışlar. Mazda'nın kendi yağını kullanmıyorlar.

son bakımda bir ay falan önce ankara'da herter'de benim araca dexelia kullanıldı. 5-30

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Sergio_01
10.10.2019 at 19:11, Tarahumara :

@Tarahumara Mazda'nın yağı benim anladığım bu yağ TOTAL QUARTZ 9000 FUTURE GF5 0W-20

Budamı bulunmuyor Türkiyede ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tarahumara
5 dakika önce, Sergio_01 :

@Tarahumara Mazda'nın yağı benim anladığım bu yağ TOTAL QUARTZ 9000 FUTURE GF5 0W-20

Budamı bulunmuyor Türkiyede ?

Bulunsa ne olacak ki? Mazda yetkili servisinde, orjinal Mazda yağı kullandırmıyorlar. Araç garanti dışına çıkarmış. Anlaşmalı olan Castrol yağını kullanmalıymışız!

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
AreY

Liqui moly 0w20 toptec 6200 aldım deneyip göreceğiz bakalım. Pahalı bir yağ fakat servis olayını bitirdiğim için 30.000 km kullanmayı düşünüyorum. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Anarchist

Motul 5-30 yağ kullanıyorum, yüksek sıkıştırma oranına sahip motosikletlerde kullanıldığı için ustam tavsiye etti. 8100 x-clean koydum cumartesi günü.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...