Jump to content
Guest KTASKAN

3. Nesil Mazda 3 Çift Egzoz Uygulaması - Performans

Tavsiye Edilen Mesajlar

Mustafa Yılmaz

Arkadaşlar merhaba

Çift egzoz taktıran arkadaşlar ses konusunda çok büyük değişme meydana geliyor mu? Bende aracıma taktırmayı düşünüyorum fakat ses konusu kafamı karıştırıyor. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tarahumara
Arkadaşlar merhaba
Çift egzoz taktıran arkadaşlar ses konusunda çok büyük değişme meydana geliyor mu? Bende aracıma taktırmayı düşünüyorum fakat ses konusu kafamı karıştırıyor. 

Evet her turlu ses degisiyor. Dusuk devirlerde pek fark yok ama devir yukseldikce ses baya toklasiyor. Modifiyeli apaci arabalarindaki gibi osuruk sesi degil, hos bir ses. Sanirim headersin etkisiyle boyle.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mustafa Yılmaz
Bir saat önce, Tarahumara :

Evet her turlu ses degisiyor. Dusuk devirlerde pek fark yok ama devir yukseldikce ses baya toklasiyor. Modifiyeli apaci arabalarindaki gibi osuruk sesi degil, hos bir ses. Sanirim headersin etkisiyle boyle.

Cevap için teşekkürler @Tarahumara Benim merak ettiğim de tamda buydu. ( apaci ) Sevmediğim ve aracımda istemediğim bir ses

Çift egzoz konusunda bir önerileriniz var mı? Resimdeki gibi bir egzoz ucu kullanmayı düşünüyorum.

1141.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tarahumara

Ben büyük çaplı krom başlıklar taktım. Egzoz yuvaları biraz büyük olduğundan orjinal başlığı ve sizin paylaştığınız fotoğraftaki gibi ufak başlıklar biraz komik duruyor. Benim taktıklarım biraz büyük ama estetik olarak tam oturuyor. 

EJ7YXA.jpg

mLVPQR.jpg

DJLMQO.jpg

dbMyVp.jpg

VYD6av.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mustafa Yılmaz
3 dakika önce, Tarahumara :

Ben büyük çaplı krom başlıklar taktım. Egzoz yuvaları biraz büyük olduğundan orjinal başlığı ve sizin paylaştığınız fotoğraftaki gibi ufak başlıklar biraz komik duruyor. Benim taktıklarım biraz büyük ama estetik olarak tam oturuyor. 

Evet söylediğiniz mantıklı sizin uygulamanız gibi yaptırmayı düşünüyorum teşekkürler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Devrim Babacan
34 dakika önce, Tarahumara :

dbMyVp.jpg

Onu bunu boşver de. Yahu bu nasıl bir kırmızı?! :) Yakıyor valla!

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Koray74

Motor soğukken yaklaşık 1 dakika çalışırken güzel tok bir ses çıkıyor sonra normale dönüyor. Yuvarlak ve çapı büyük uç daha hoş duruyor.d4cd06e3f41c30e7a18e3c2ef3f402a4.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tarahumara
Onu bunu boşver de. Yahu bu nasıl bir kırmızı?! [emoji4] Yakıyor valla!

Nazar etme ne olur. Cilala senin de olur :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mustafa Yılmaz

Evet arkadaşlar hafta sonu  bende çift egsoz uygulamasını yaptırdım. Yakıştı beeeee. 

Bu arada Denizli de bu işi en iyi bilenlerden biri Egsozcu Murat ustaya teşekkürlerimi sunuyorum. Denizli civarında bu işi yaptıracak arkadaşlara kesinlikle tavsiye ediyorum. 

http://eksozcumurat.com

IMG_20170501_135936.jpg

IMG_20170501_114637.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Koray74

Güzel günlerde kullanın...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mustafa Yılmaz

Çift egsoz yakışıyor bu araca. O0

IMG_20160809_090424.jpg

IMG_20170501_135936.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Leanback

Şaşmazdaki çopur egzozda yapıldı, işçilik güzel, 275tlye yapıldı.

IMG_20180209_135410_1.jpg

IMG_20180209_141354.jpg

IMG_20180209_141609.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Leanback

Bu arada eklemeyi unuttum, egzozdan sonra çok düşük devirlerde hafif gazla 1200-1400 devir gibi giderken eskiden gaz emrinde hiç ses gelmezdi, şimdi derin bir boomlama var. Arabayı dinlemeyen adam anlamaz bile belki ama her gazda derinden boom boom :) 1800 devire doğru ses kesiliyor, yani uzun yolda rahatsız edecek bir durum değil ama düşük devirlerde açılan egzoz çıkışının sesini hissettim. Devirlenme sesinde (bizim motorlara özgü ince tınıda) hafif artış hissettim ama bu psikolojik de olabilir. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Medi76

Tavsiye üzerine Bayrampaşa/İst' da iyi bir egzoz ustasına gittim, çift çıkışta arabanın çekişi arttı sesi çok keyifli çevreyi rahatsız etmeyen, arabanın Kw gücünü hissettiren ses, maliyet konusunda 5 yıl krom uçların pazlanmazlık garantisi ile 400 tl maliyeti oldu. Yapmak isteyen arkadaş tereddüt etmeden yaptırmasını tavsiye ederim.Güvenli sürüşler.

P_20180211_150422_vHDR_Auto.jpg

P_20180211_150433_002.jpg

P_20180211_150429_vHDR_Auto.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
kadirgündüz

2 hafta önce bende yaptırdım gayet güzel oldu 450 tl mal oldu

IMG_2497.JPG

IMG_2498.JPG

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
münürb
Bir saat önce, kadirgündüz :

2 hafta önce bende yaptırdım gayet güzel oldu 450 tl mal oldu

IMG_2497.JPG

IMG_2498.JPG

Gayet güzel olmuş güle güle kullanın.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.