Jump to content
Ultrass34

3. Nesil Mazda 3 Kullanıcı Yorumları

Tavsiye Edilen Mesajlar

Felixus

Şimdiye kadar garantiden değişenler.

* Şöför koltuğu alt iskeleti.

* Sol Ayna mekaniği.

* Sol Rot kolu

* Direksiyon simidi

* Bagaj kilidi.

* Garanti kapsamında araçtan gelen seslerle ilgili yapılan işlemlerde var (parça değişimi olmadan).

Garanti dışında değişen de var 🙂

Bu arada bugün de head-up display açılmadı, daha önce de olmuştu umarım o da patlamaz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Omur_Karaman

Merhaba Arkadaslar,

Uzun araştırmalarım sonucunda Mazda 3 de karar kıldım, test sürüsümü yaptım ve 40.000 km'de 2015 model power benzinli otomatik sedan aracımla aranıza katıldım.  Şuana kadarki  tecrubelerimden yola cıkarak  artısını eksisini yazayım ; 

+  Sürüş konforu & keyfi 

+ Yakıt tüketim değerleri (Ortalamam şehir içi ağırlıklı 6.7 lerde)

+ Donanım özellikleri tek tek yazmayacagım ama D segmenti aracların giris modellerinde olmayan, kullandıgım özellikler mevcut

+ Tasarım ( Göreceli olmakla beraber suana kadar araçla ilgili tek bir olumsuz dönüş almadım, bakan bir daha bakıyor )

+ Ön konsolda kullanılan malzeme kaliteli,  kapılar keza öyle, ha çok çok premium kalite değil ama kesinlikle kalitesiz de durmuyor. 

+ Süspansiyonlar ( Üzerinde 18" lastikler olmasına ragmen ben süspansiyonları cok basarılı buldum )

+ Şanzıman ( Vites geçişleri hemen hemen sorunsuz ve duydugum arastırdıgım kadarıyla problem cıkartmayan bir şanzıman )

+ Ses fazla alıyor demişler bazı kullanıcılar ama bence yalıtım başarılı beni kesinlikle bu anlamda üzmedi

Gelelim eksik gördüğüm yanlarına ; 

- Özellikle bagaj kısmında kullanılan malzeme & bagaj kapağı kalitesiz duruyor

- Arka tarafta havalandırma kanallarının olmayışı 

- Küçük eşya saklama gözlerinin yetersizliği

- Elektrikli olmayan ön koltuklar

- Arka koltuktan bagaja ulaşım

- Sanırım sonradan eklenebiliyormus bazı yöntemlerle ya da servise gidip parasıyla actırılabiliyormus ama bana bu da saçma geldi

Otomatik kapanmayan aynalar ( araçdan indikten sonra kapatamıyoruz icindeyken kapatacagız ), araç hareket edince kitlenmeyen kapılar, uzaktan acılıp kapanmayan camlar. 

Saygılar

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ediz07
4 saat önce, Omur_Karaman :

Otomatik kapanmayan aynalar ( araçdan indikten sonra kapatamıyoruz icindeyken kapatacagız ), araç hareket edince kitlenmeyen kapılar, uzaktan acılıp kapanmayan camlar. 

Saygılar

hayirli olsun, bununlarin çözümü forumda mevcut kendiniz de yapabilirsiniz. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.