Jump to content

3. Nesil Mazda 3 Kullanıcı Yorumları

Ultrass34
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

5 saat önce, Arabalar :

Gerçekten soğuk havalarda koltuk gıcırdıyor. Bu hafta sonu aracı kullanacağım bir bakayım fiyunk fiyunk bunda da var mı:)

sesi tarifte cok zorlanıyorum hocam:) tonyukuk tonyukuk diyesim geliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Merhaba arkadaşlar... 2010 model Honda City LPG’li araç sahibiyim. Başta Honda civic elegance almayı düşünüyordum... Ancak gerek bayinin tavırları olsun gerek Honda’da oluşan fiyatlandırma politikası beni alternatif bir arabaya yönlendirdi diyebilirim. Yılda yaklaşık 10.000 km yapıyorum. Araç olarak Mazda 3 Power veya power sense, Ford focus otomatik veya Toyota corolla otomatik düşünüyorum. Aracı sıfır almayı düşünüyorum. Aracı bir aksilik olmazsa 5 seneden fazla kullanmayı planlıyorum. Siz ne önerirsiniz arkadaşlar. 2018 model Mazda 3 mü yoksa 2019 model başka bir otomatik araç mu? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

31 dakika önce, metuva :

Merhaba arkadaşlar... 2010 model Honda City LPG’li araç sahibiyim. Başta Honda civic elegance almayı düşünüyordum... Ancak gerek bayinin tavırları olsun gerek Honda’da oluşan fiyatlandırma politikası beni alternatif bir arabaya yönlendirdi diyebilirim. Yılda yaklaşık 10.000 km yapıyorum. Araç olarak Mazda 3 Power veya power sense, Ford focus otomatik veya Toyota corolla otomatik düşünüyorum. Aracı sıfır almayı düşünüyorum. Aracı bir aksilik olmazsa 5 seneden fazla kullanmayı planlıyorum. Siz ne önerirsiniz arkadaşlar. 2018 model Mazda 3 mü yoksa 2019 model başka bir otomatik araç mu? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

Şu sınavlar bitsin inşallah 2019 Corolla 1.6 cvt vs 2014 Mazda 3 Motion 1.5 skyactiv-g karşılaştırması gelecek.
Corolla sıfır düşünürseniz aracımı aldığım kişinin iletişim bilgilerini paylaşabilirim sizle. Nispeten uygun fiyatla sıfır satıyor. 

Ford'u ve Mazda'yı eğer sıfır düşünüyorsanız hiç mantıklı değil. 2. elleri daha mantıklı.

Mazda 3 powersensede donanım dolu, oyuncak fazla, sportif sürüş hissi var, zevk veriyor sürüşü. Corolla ise konfor odaklı tamamen, daha geniş iç mekana sahip, 2. eli çok daha iyi. Corolla'nın en üst donanımı passion ın da powersense den aşağı kalır yanı yok donanım anlamında.

2019 corolla en boş donanım otomatik izlenimlerime aşağıdan ulaşabilirsiniz.

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

41 dakika önce, Mutlu Tekir :

Şu sınavlar bitsin inşallah 2019 Corolla 1.6 cvt vs 2014 Mazda 3 Motion 1.5 skyactiv-g karşılaştırması gelecek.
Corolla sıfır düşünürseniz aracımı aldığım kişinin iletişim bilgilerini paylaşabilirim sizle. Nispeten uygun fiyatla sıfır satıyor. 

Ford'u ve Mazda'yı eğer sıfır düşünüyorsanız hiç mantıklı değil. 2. elleri daha mantıklı.

Mazda 3 powersensede donanım dolu, oyuncak fazla, sportif sürüş hissi var, zevk veriyor sürüşü. Corolla ise konfor odaklı tamamen, daha geniş iç mekana sahip, 2. eli çok daha iyi. Corolla'nın en üst donanımı passion ın da powersense den aşağı kalır yanı yok donanım anlamında.

2019 corolla en boş donanım otomatik izlenimlerime aşağıdan ulaşabilirsiniz.

İlginize teşekkürler...Mazda 3 Power modeline 158.000 TL fiyat aldım. Malum sitede baktığım zaman 2017 ve üstü Mazda 3 Power modellerini araştırdığımda 135.000 TL den aşağı araç bulamadım. 125-130 bin civarında 2017-2018 düşük kilometreli Mazda 3 Power bulabilsem alacağım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, metuva :

İlginize teşekkürler...Mazda 3 Power modeline 158.000 TL fiyat aldım. Malum sitede baktığım zaman 2017 ve üstü Mazda 3 Power modellerini araştırdığımda 135.000 TL den aşağı araç bulamadım. 125-130 bin civarında 2017-2018 düşük kilometreli Mazda 3 Power bulabilsem alacağım.

O fiyatlara dizel otomatiğine de bakabilirsiniz. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

bugun ankara'da kar yağınca şöyle karda bi dolaşayım dedim ve kendimi eymir taraflarında buldum. baktım ortalık sakin kimse yok dağ başlarında kendi kendime kayma hareketleri yaptim (evet dışardan bakınca çok saçma ama içeriden oldukça eğlenceli:) neyse efenim kendimce düzlükte falan gözden ırak sapa yerlerde arabayı saçmasapan kullanıyorum, sağolsun araba da buna ortak oluyor ve gayet güzel savruluyor:)) üstelik ne bir uyarı ne bir müdahale hiçbir şey yok.  gayetlen şahin ya da reno 12 nasıl davranıyorsa öyle davranıyor. kışlıklarım da gayet memnun kaldığım dunloplar, yokuş vs çıkarken karda falan canavar gibi yol tutuyor. hızım 25-30 civarları olduğu için mi pek bir müdahalede bulunmadı bilmiyorum ama bana biraz garip geldi. sorsan güya bir sürü güvenlik şeysi var. bir tek gaza ani basınca, araba patinaja girince bir kayan araba işareti çıkıyor ki onu yazın ani kalkışlarda da görüyorum bazen. 

velhasılıkelam daha da arabaya güvenerek zorlamam virajda falan, insan ister istemez bazı şeylere kanıyor demek ki.. meğerse yoldan çıkmak savrulmak falan arabanın umurunda degilmiş.

tabi bir el tutup arabayı yola koysun demiyorum ama en azından biraz çabalasa da olurdu. kısfmet 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kayan araba işaretinden başka aracı hizaya sokacak sistem yok hocam. awd olmayınca da malüm böyle oluyor. 4 matic olmayan mercedesler ne yapsın?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 saat önce, Katil Balina :

bugun ankara'da kar yağınca şöyle karda bi dolaşayım dedim ve kendimi eymir taraflarında buldum. baktım ortalık sakin kimse yok dağ başlarında kendi kendime kayma hareketleri yaptim (evet dışardan bakınca çok saçma ama içeriden oldukça eğlenceli:) neyse efenim kendimce düzlükte falan gözden ırak sapa yerlerde arabayı saçmasapan kullanıyorum, sağolsun araba da buna ortak oluyor ve gayet güzel savruluyor:)) üstelik ne bir uyarı ne bir müdahale hiçbir şey yok.  gayetlen şahin ya da reno 12 nasıl davranıyorsa öyle davranıyor. kışlıklarım da gayet memnun kaldığım dunloplar, yokuş vs çıkarken karda falan canavar gibi yol tutuyor. hızım 25-30 civarları olduğu için mi pek bir müdahalede bulunmadı bilmiyorum ama bana biraz garip geldi. sorsan güya bir sürü güvenlik şeysi var. bir tek gaza ani basınca, araba patinaja girince bir kayan araba işareti çıkıyor ki onu yazın ani kalkışlarda da görüyorum bazen. 

velhasılıkelam daha da arabaya güvenerek zorlamam virajda falan, insan ister istemez bazı şeylere kanıyor demek ki.. meğerse yoldan çıkmak savrulmak falan arabanın umurunda degilmiş.

tabi bir el tutup arabayı yola koysun demiyorum ama en azından biraz çabalasa da olurdu. kısfmet 

Sizin araçta bir sıkıntı olmasın...

Erzurum da eskisi gibi olmasa da 4-5 ay karlı buzlu yollarda geçer. 2. Nesil 3 de, sky mazda6  da hiç bir sıkıntı yaşamadım ki benim sürüşümü bilen bir kaç arkadaş vardır forumda. 

Mazda’ nın şöyle bir eleştirisi olabilir. Esp vag grubuna, bmw ye göre biraz daha fazla açı da devreye girer ama toplar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

58 dakika önce, M.E.G :

Sizin araçta bir sıkıntı olmasın...

Erzurum da eskisi gibi olmasa da 4-5 ay karlı buzlu yollarda geçer. 2. Nesil 3 de, sky mazda6  da hiç bir sıkıntı yaşamadım ki benim sürüşümü bilen bir kaç arkadaş vardır forumda. 

Mazda’ nın şöyle bir eleştirisi olabilir. Esp vag grubuna, bmw ye göre biraz daha fazla açı da devreye girer ama toplar. 

belki de vardır hocam bilmiyorum, nasıl tespit edilebilir onu da bilmiyorum. kadranda kayan araba dışında bir uyarı var mı yok mu onu da bilmiyorum. bildiğim tek şey gayetlen güzel kayıp hiç müdahalede bulunmadığı. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

18 saat önce, Katil Balina :

belki de vardır hocam bilmiyorum, nasıl tespit edilebilir onu da bilmiyorum. kadranda kayan araba dışında bir uyarı var mı yok mu onu da bilmiyorum. bildiğim tek şey gayetlen güzel kayıp hiç müdahalede bulunmadığı. 

Gösterge panelinde kayan araba yanıp sönüyorsa sistem çalışıyor. Aracın sağından solundan sert fren sesleri gelmesi lazım arka çok açılıyorsa.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, M.E.G :

Gösterge panelinde kayan araba yanıp sönüyorsa sistem çalışıyor. Aracın sağından solundan sert fren sesleri gelmesi lazım arka çok açılıyorsa.

yok hocam sadece patinaja düşünce o yanıyor. öbür türlü tık yok. yani sağa sola kayarken müdahale ediyorsa hadi diyelim ki ben sesleri duymuyorum,  ekranda da bir şey çıkmıyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 saat önce, Katil Balina :

yok hocam sadece patinaja düşünce o yanıyor. öbür türlü tık yok. yani sağa sola kayarken müdahale ediyorsa hadi diyelim ki ben sesleri duymuyorum,  ekranda da bir şey çıkmıyor. 

Hocam sağa sola kırdığında araç kaydığı halde ekranda kayan araba olmuyorsa ve sert fren sesleri gelmiyorsa sıkıntı var sistemde. Esp koymayı mı unutmuşlar acep sizin araca 😂

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

06.01.2020 at 17:18, Katil Balina :

Beni Mazda'da en çok bağlayan ve en çok tedirgin eden şey buydu. :D

Biraz geç devreye giriyor VSC. Öyle düşük hızlarda kar yağdığında otoparkta, sabah buz üstü karda el frenini çekip oynamak çok güzel hissettiriyor. O esnada benim BL'de de devreye girmezdi.

Ama yüksek hızda kayma başladıktan belli bir süre sonra yola sokardı. Sırf bu nedenle orta şeritte normal giderken virajda arkadan kayma başlayıp geç farkedip, VSC düzektmeyip az kalsın solumdaki aracı sıyırdığım olmuştu. 

Ama sabahın 5'inde Isparta'dan geçerken dönüşte denk gelen çamur nedeniyle kaymayı engelleyip tamamen aracı yoluna soktuğunu da bilirim. O sabah sersemliğiyle pek refleks kalmıyor malum.
Bu nedenlerle çok da güvenmemek lazım yine de. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

9 saat önce, M.E.G :

Hocam sağa sola kırdığında araç kaydığı halde ekranda kayan araba olmuyorsa ve sert fren sesleri gelmiyorsa sıkıntı var sistemde. Esp koymayı mı unutmuşlar acep sizin araca 😂

olabilir:)) en olmadı "pardon ben bi esp alacaktım da" diye servise gideyim:)

8 saat önce, Mutlu Tekir :

Beni Mazda'da en çok bağlayan ve en çok tedirgin eden şey buydu. :D

Biraz geç devreye giriyor VSC. Öyle düşük hızlarda kar yağdığında otoparkta, sabah buz üstü karda el frenini çekip oynamak çok güzel hissettiriyor. O esnada benim BL'de de devreye girmezdi.

Ama yüksek hızda kayma başladıktan belli bir süre sonra yola sokardı. Sırf bu nedenle orta şeritte normal giderken virajda arkadan kayma başlayıp geç farkedip, VSC düzektmeyip az kalsın solumdaki aracı sıyırdığım olmuştu. 

Ama sabahın 5'inde Isparta'dan geçerken dönüşte denk gelen çamur nedeniyle kaymayı engelleyip tamamen aracı yoluna soktuğunu da bilirim. O sabah sersemliğiyle pek refleks kalmıyor malum.
Bu nedenlerle çok da güvenmemek lazım yine de. 

beni de şu an en çok soğutan şey bu hocam:) umarım yüksek hızlarda devreye giriyordur bir seyler.

gerçi bir iki yıl önceydi galiba aynı araçla yanlış hatırlamıyorsam 100 km civarlarında bir virajda devreye girmişti de fena tırsmıştım ama işe yaramış gibiydi. şimdi hatırladım. 

velhasılıkelam kara düzen sürmek en iyisi galiba, oyuncaklı zamazingolara çok güvenmemek lazım dediğiniz gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Katil Balina :

beni de şu an en çok soğutan şey bu hocam:) umarım yüksek hızlarda devreye giriyordur bir seyler.

gerçi bir iki yıl önceydi galiba aynı araçla yanlış hatırlamıyorsam 100 km civarlarında bir virajda devreye girmişti de fena tırsmıştım ama işe yaramış gibiydi. şimdi hatırladım. 

velhasılıkelam kara düzen sürmek en iyisi galiba, oyuncaklı zamazingolara çok güvenmemek lazım dediğiniz gibi.

Oynamaya izin vermesin sürekli tutsun dersen Corolla'ya bekleriz.  😂 

Mazda'nın karakter böyle. :)

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, Katil Balina :

Merak etmeyin.Yüksek hızlarda  virajda arka açarsa devreye giriyor ve aracı çizgisine geri döndürüyor. Yeterki lastikler kötü durumda olmasın.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 saat önce, Mutlu Tekir :

Oynamaya izin vermesin sürekli tutsun dersen Corolla'ya bekleriz.  😂 

Mazda'nın karakter böyle. :)

tipim değil hocam, elektrik alamıyorum:)) (alırsam bu sefer de "baba aküyü çalmışlar" durumu söz konusu olabilir:)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, Mehmet Özdemir :

@ozgur35 hayatta mısın sen? 2 gün oldu şuraya bir crv önerisi bırakmadın?

söz konusu olan yol tutuşu olduğu için olabilir mi:))

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yaklaşık 2.5 yıl yorumu yazayım arabayla ilgili. 2017 makyajlı power 21.000km de, ben sevis kitapçığındada yazdığı için 6 ayda bir bakıma götürüyorum.

Yakıta pek yorum yazmayacağım şu an iş-ev arası 3km ve yokuş dolayısı ile değerlerim yüksek. ancak 9 civarı olması gereken ortalama 2 ay önce bir bakayım dedim ( hep kalan mesafe açık duruyor bende) 11+ ve yükseliyordu gariplik var diyip resetledim şu ara 9.8 ve normal. neden bir ara değerler uçtu anlamadım. ( uzun mesafe iş-ev zamanında 7-7.5 arasıydı )

Bugüne kadar sağ ayna motoru garantiden değişti sadece. Solda bir ara takıldı kaldı bayram zamanıydı servis kapalı diye mecbur beklerken kendiliğinden 2 gün sonra düzeldi.  2 ayna açılmama sorunuda otoyıkamadan sonra oldu. su girincemi sapıtıyor napıyor anlamadım.

Arabanın 1-2 kere kendi fren yapmışlığı var. Birkaç kerede uyarı yazısı "BRAKE" i gördüm sesle beraber. Karanlıkta, yağmurda, alacakaranlıkta çalışmıyor zaten. Geri kamera açıkken sesle ve ekranda arkadan geçen var uyarısını vermesini seviyorum.

Lastik basınç uyarısı 2-3km sonra geliyor. inmiş lastiğe 3km sonra uyarı verdi. birde hangi lastik olduğunu yazsa tadından yenmeyecekte bu kadar basit şeyi neden koymazlarki.

hafif sürtmeler dışında bir kazam olmadı. uzun yolda kullanmayı seviyorum konforlu rahat basınca gidiyo. Ben biraz basanlardanım.

Ekranla ilgili bazı sorunlarım vardı servis zorlayarak güncelletince düzeldi büyük kısmı.

Yağmur sensörü ile bi anlaşamadık tüm seviye ayarları sanki aynı gibi geliyor bana bilemedim sorun bendede olabilir.

Kışın aynaları otomatik kapatamamak gıcık çünkü donabiliyorlar ve açılmıyorlar. Ben arabanın kitlendiğini aynalardan anlıyorum. Pimpirikliyim eski arabamda defalarca geri dönüp kapıyı yoklamışlığım vardır. yazın süper tabi kapıyı kapat yürü şöyle bi arkaya bak aynalar kapalıysa devam :)). anahtarsız giriş çıkışsız zor yaşarım bundan sonra ...

aracın içindeki parlak siyah plastik kısımlar aşırı çizildiler. Muhtemelen temizlerken otoyıkamacılarda olmuştur. Gözüme batıyor bir dahakine alır almaz bu tarz yerleri şeffaf kaplatıcam.

Anahtarın pili bitti uyarısı hiç vermedi ama 1-2 kere arabayı çalıştırınca anahtar yok uyarısı verdi, bir seferde arabayı açamadım baya cebelleştim. tam eve dönüp yedek anahtarı alacakken Allahtan açıldı çalıştı hemen gün içinde pilini değiştirdim. cr2032 değilmiş pili ama olsun biraz zorlayınca oda sığıyor. Sonuçta aynı pilin 0.7mm ince modeli kullanılmış açınca gördüm. cr2025

önden kaldırıma hafiften dokunmuştum  ufak bir göçük oldu , bir tanıdıkta tamponu düzeltip lokal boyadılar. gözle zor anlarsınız. Biri sağ arkadan sürttü diye tampon serviste lokal yerine tamamen boyadılar. gözle boyalı olduğunu anlarsınız. Bir daha servise boyattırmam.

Bir kerede garip bir uyarı verdi. Baktığımda arabayı sağa çek motoru kapat servisi ara yazıyordu menüde. arabayı kapatıp 1-2dk bekleyip çalıştırdım bir daha aynı uyarıyı vermedi sanırım 1 yıl kadar önceydi.

yukarıdaki yazılara ufak bir ek yapayım çok sert yokuş dibi sağa dönüşte arka atarken toparlaladığına şahit oldum onun dışında pek aksiyonum olmadı kıç atmayla ilgili.

Aklıma gelenler şimdilik bunlar gene gelirse ek yaparım.

Sonuçta arabadan ben memnunum. yeni kasası yeni motorla gelirse alırım. aynı motorla gelirse pek bilemedim. içi zaten çok benzer ekranın olduğu yer hariç. Sunrooflu getirseler iyi olur. Albenisi artar.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...