Jump to content
Ultrass34

3. Nesil Mazda 3 Kullanıcı Yorumları

Tavsiye Edilen Mesajlar

Devrim Babacan
19 saat önce, smookeus :

Bir kerede garip bir uyarı verdi. Baktığımda arabayı sağa çek motoru kapat servisi ara yazıyordu menüde. arabayı kapatıp 1-2dk bekleyip çalıştırdım bir daha aynı uyarıyı vermedi sanırım 1 yıl kadar önceydi.

Aracınız dizel mi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
smookeus
2 saat önce, Devrim Babacan :

Aracınız dizel mi?

Benzinli hocam.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina

bir hafta falan evvel kullanıcı yorumu olarak karda eğlencesine kayarken dsc'nin devreye girmediğini söylemiştim. daha doğrusu araç kayarken herhangi bir ışık yanmıyordu kadranda. dsc 20 km üzerinde devreye giriyormuş, ben de 25-30 km civarlarında kaydırmıştım hatırladığım kadarıyla, belki de fren sonrası hız düşünce devreye girmemiştir şimdi bilemedim.

ancak bugün hava ankara'da sıfırın altındayken keskin bir  virajda hafiften kıçı attı ama yine ne bir ışık ne de bir ses vs duymadım ama hemen toparladı, hızım 35 km civarında idi. hızım düşük olduğu için araba kendi kendine herhangi bir destek olmadan da toparlamış olabilir. ben herhangi bir kontra harekette bulunmadım. 

kitapçık sistem eğer çalışmıyorsa ışığın devamlı yanacağını söylüyor. bu durumda benim araçta çalışıyor olması gerekiyor ama arkadaşın bi müdahalesini henüz görmedim. bugünkü deneyim de hiç hoşuma gitmedi. ama kitapçıkta ilgimi çeken bir sey gördüm, yanlış anlamadıysam çalışıp çalışmadığını kontrol etmek mümkün. normalde dsc kapatmak için düğmeye iki üç saniye basılı tutulunca hem çarpışma önleme hem de dsc off ışığı sürekli yanıyor, ama eğer 10 saniyeden fazla basılı tutarsanız ve sistem çalışıyorsa ışıklar sönüyor ve bu sistemin hesapta çalışıyor olduğunu gösteriyor. şu şekilde anlatılmış, 

IMG_20200117_052400.thumb.jpg.a3272abfd3b21abbde360dd3469939a1.jpg

bilgi olarak bulunsun, bi ara fırsat bulursam da servise uğrayayım bakalım. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...