Jump to content

Mazda CX-3 Yakıt Filtresi Sorunu

mehmete
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Kış gelmesine gerek kalmadı. Benim araç son 1 ayda 2-3 defa tüm arıza lambalarını yakıp kendini rölantiye aldı ve malum kenara çek stop et ve yeniden çalıştır durumu. Galiba olay tam bir filtre durumu da değil. Araç rampada yada baygın kullanımdan zorlanmaya başladığında şanjumanı korumaya almak için bu hareketi yapıyor. Vites düşürmeyi gerçekleştirmiyor ve sıkışıp kalıyor gibi.

Japonya yada Belçika mazdaya bu durumu hiç yazan oldu mu ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

gençler nasılsınız? bugün ankara sabah 1 dereceydi. tabi ki müzik dinlemiyorum. motordan gelen sesle ritm tutuyorum.

bir araba düşünün

kışın radyo açmanıza gerek bırakmadan müzik yapıyor size. 

mazdaya böyle bir araba yaptıkları için teşekkür ederiz.

sorunsuzlukmuş

yersen

o değilde honda kusurlu araçlarının hatasını düzeltmek için çalışmalara başlamış. muhtemelen sorunu olan araçlarda kapsamlı bir çalışma planlıyorlarmış. üstelik satış adetlerini vurduğunuzda mazda'yı herhalde 50 ye katlar. 

mazda ise 2 yıldır süren komik bir kronik sorunu bırakın çözme yolunu, adımlarını bile atmayarak hala bekleme modunda. koca 2 yılda sadece 1 kez tapa değişim bülteni çıkardılar o da zaten soruna çözüm olmadı. 

buradan mazda türkiye yetkililerine sesleniyorum. 

nasılsınız çocuklar? oyuncak araba maketli masalarınızda sıcak kahvelerinizi huzurla yudumluyormusunuz? 

huzurlu olun tabi sövüşlerimi duymuyorsunuz!

• Şaşkın 1
  • Üzgün 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben bu mazda cx3 skandalını anlatan bir web sayfası hazırlıyorum. ilgili domainleri aldım. hem türkçe hem ingilizce olacak. 

üstelik çok da bilindik bir web sayfası olacak. seo planlaması da tamam. aramalarda en üstte çıkmasını bekliyorum faaliyete alınca.

bildiğim kadarıyla mazda türkiye sallamaz da japonya tarafı çok hassas bu konularda. 

henüz faaliyete almadım sayfayı. mazda türkiyenin resmi bir açıklama yaparak mağdur olan araçlar için bir çalışma yapmasını bekliyorum.

az bir süre kaldı. 

baktım tamamen umut yok.  o zaman .com uzantılı domaini salacağım internet alemine.

sonrasını onların reklam ve pazarlama biriminin. onlar düşünsün.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Cok gecmis olsun jackjoker. Umarim sizin ve magdur olan diger kullanicilarin sikintilari en yakin zamanda biter. Mazda bu konuyu cok uzatti kanimca. Sikinti nerede orasi belirsiz ancak simdiye coktan cozum uretmeleri gerekirdi. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@jackjoker e katılıyorum. Mazda, vurdumduymazlığın çok ötesinde tam bir yüzsüzlük abidesi. kış şartlarında rahat ederiz diye aldığımız 4x4 araçlarımızı +4 derecenin altında güvenle kullanamaz hale geldik.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aynı dönemde aldık araçları ve aynı sıkıntıları yaşadık. Sizin araçlarda filtre ve tapa değşti, bende ise filtre yatağı ile beraber filtre ve tapa değişti.

Neden sizde filtre yatağı değişimi yapılmıyor? Mazda 24 ile tekrar görüşülse ne denecek?

Bu arada bahsettim daha önce. Bende yatak değişimi kışın bitiminde oldu. Henüz soğuk, motorun ciğerine işlemediği için ne olacak bilmiyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 saat önce, Servet :

Aynı dönemde aldık araçları ve aynı sıkıntıları yaşadık. Sizin araçlarda filtre ve tapa değşti, bende ise filtre yatağı ile beraber filtre ve tapa değişti.

Neden sizde filtre yatağı değişimi yapılmıyor? Mazda 24 ile tekrar görüşülse ne denecek?

Bu arada bahsettim daha önce. Bende yatak değişimi kışın bitiminde oldu. Henüz soğuk, motorun ciğerine işlemediği için ne olacak bilmiyorum

servet hocam sanırım bir tek sende filtre yatağı değişti. benim gördüğüm ve çevremde ki cx3 kullanıcılarında servisler filtre yatağı değişimine yanaşmadı.ya da yaptılarsa benim çevremde cx3 kullandığını bildiğim kişilerde bu gerçekleşmedi.

dolayısıyla problem yeniden başladı havalar soğuyunca. sende sorun umarım giderilmiştir. bize sorun devam ediyor. kavgamız devam ediyor yani. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

34 sayfayı şaşkınlıkla okudum.her marka modelde kronik arıza,zayıf parça vs oluyor.ama bunlar bir şekilde hallediliyor.en azından değiştirilen parça ömrü kadar kullanıcı o sorunla servise gelmiyor.

Birkaç aylık aracın çekiciyle servise gelmesi,servisin bunun tekrarlayabileceğini bile bile asprin çözümle müşteriye aracı teslim etmesi,müşterinin bir gün tekrar yolda kalacam düşüncesiyle aracına binmeye devam etmesi.

sorunu yaşayan arkadaşa sabırlı olun denmiş.1,5 yıl olmuş.ne sabrıdır bu anlayamadım.hakikaten üzüldüm büyük geçmiş olsun.

bu konuyu okuyan kişi mazda almaktan falan vazgeçer.almış olan kişi de hergün aracının motor sesini dinler garip bir durum var mı diye.normal sesleri bile vesvese yapar.

paranla kepaze olmaktır bu.yazık

• Beğen 1
  • Teşekkürler 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

24 dakika önce, gökhanbilge :

bu konuyu okuyan kişi mazda almaktan falan vazgeçer.almış olan kişi de hergün aracının motor sesini dinler garip bir durum var mı diye.normal sesleri bile vesvese yapar.

paranla kepaze olmaktır bu.yazık

Ne sen sor ne biz söyleyelim... Söylersek ağzımızdan sinkaflı kelimeler çıkar çünkü...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ya sorunu tespit edip çözsünler neyi bekliyorlar anlamadım. 

Bu arada 100 bin tl lik 4x4 araba alıpta kış aylarında yolda kalma endişesiyle araba kullanma psikoljisini düşünüce  şu an klavye başında canım sıkıldı yemin ederim. 

>:(>:(:-

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Aralık ortası oldu, her nekadar mevsim itibari ile havalar ılık geçsede, doğuda veya yüksek yerlerde gece baya dondurucu soğuklar oluyor, arkadaşlardan şikayet gelmiyor sanki şu yakıt filtresi ile ilgili sorunlar halledildi gibi algısı oluştu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

17.12.2017 at 20:43, Renegade :

Aralık ortası oldu, her nekadar mevsim itibari ile havalar ılık geçsede, doğuda veya yüksek yerlerde gece baya dondurucu soğuklar oluyor, arkadaşlardan şikayet gelmiyor sanki şu yakıt filtresi ile ilgili sorunlar halledildi gibi algısı oluştu.

Çözülmeyen bir iki araba kaldı galiba. Biri kuzenimde :) Maalesef kimse hakkını aramadığı için (çoğumuz da nasıl yapacağımızı bilmiyoruz) konu buralara geldi. Mahkemeye verip araçların değişmesi sağlanmalıydı. Belki biz ilk oluruz :P 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gelişmeler sevindirici. Tasarım olarak yüksek albenisi olan CX 3'leri satın alan ve Mazda ile yeni tanışan insanları hüsrana uğratması üzüntü verici idi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

52 dakika önce, Renegade :

Gelişmeler sevindirici. Tasarım olarak yüksek albenisi olan CX 3'leri satın alan ve Mazda ile yeni tanışan insanları hüsrana uğratması üzüntü verici idi.

Arkadaşta crv var. benzer bir ses sorunu mevcut. Bu ara arabayı değiştirecekler. sonuçlansın paylaşacağım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

merhaba

geçtiğimiz hafta Ankara Mazda Herter tarafından arabama filtre ve kütük değişimi yapıldı. Değişimden önce ses geliyordu. Bu forumda zaten bilmeyen yok.

Kütük değişiminden sonra ses kesildi. Bu süre boyunca arabayı dışarıda soğuk da bıraktım. Hatta gece sıfırın altında da oldu. Gerek ilk çalıştırma gerekse soğuk motor esnasında ses gelmedi. Hala da gelmiyor. Allah Nazardan saklasın. Mazda CX-3'e bindiğim ilk günden ( 2 yıl ) bugüne kadar geçen sürede ilk defa ses gelmeden soğuk havada kullanıyorum. Tabi bu nereye kadar sürer yada kalıcı olur mu zaman gösterecek. Buradan Ankara Mazda Herter ve @dr_azoom a çok teşekkür ederim ilgilerine ve desteğine.

Mazda Türkiye müşteri memnuniyeti konusunda sınıfta kaldı ancak Herter'in tersine pozitif ve müşteri odaklı politikası ve mücadelesi sonucunda bu noktaya geldik ve kütük değişimi yapıldı. Teşekkürler.

• Beğen 6
  • Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...