Jump to content

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

SalihKaya

Mazda 3 İkinci El

Tavsiye Edilen Mesajlar

SalihKaya    8
SalihKaya

Merhabalar

Uzun süredir Mazda 3 hayalim vardı hala da devam ediyor. Ancak pişman olur muyum düşüncesi ile bu istek hep erteleniyor. Malum siteyi her gün takip ediyorum. Power donanım için 69 dan 85bin tl ye kadar ilanlar var. Çoğunluğu hatasız, düşük km de.. 3000-4000 km'de olup aylardır bekleyen ilanlar var. Kafamı karıştıran sebeplerden birisi budur.

Golf, Leon aynı paraya daha performanslı ve düşük yakıt tüketimi sunuyor. Ama dsg büyük soru işareti..

Honda Civic LPG'li sıfır elegance, hemen hemen aynı performansı, sorunsuz otomatik vites, sıkıntısız servis ve yedek parça sunuyor.

Ben ne yapacağım? Mazda iyi güzel harika diyoruz da bu kadar düşük kmli ilanlar uzun zamandır neden bekliyor?

Mazdanın dizeli gelecek. Yüksek fiyatlı olur ona güç yetmez. İkinci ele düşse de gücüm yetmeyecek o belli. Ancak bu seferde benzinlinin değeri düşecek. Alıpta 6 ay geçmeden aracın değerinin düşmesi de can sıkıcı olacaktır. Alıp satma işi yapmıyoruz ama psikolojik işte..

Kafam karışık arada kaldım. Birinin bana hemen Mazda almalısın, takılma performansa, servise, yedek parçaya demesi gerekiyor :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    5.556
İlhan

Salih merhaba, 

Mazda dünyasını bilmeyen birisi için, tedirgin olduğun noktalarda haklı olabilirsin.

Öncelikli olarak sana sorum şu olacak. Alacağın otomobil ister Mazda olsun, ister bir başka marka olsun.

Satmak için mi alıyorsun ? Binmek için mi alıyorsun ?

Bu şekilde soruyorum çünkü 5 yıl önce bende senin gibi bu sorulara takılmıştım. Ve çevremde bırak Mazda otomobil kullanmayı, koltuğuna yolcu olarak bile oturmamış insanların görüş ve fikirlerini hiç ama hiç dikkate almadım. Bana denildi yahu İlhan sen ne yaptın !! Yok servisi pahalı, yok yedek parçası pahalı, yok satamazsın.... Vallahi bu güne kadar diğer kullandığım markaların yetkili servislerine ben deli paralar vermişim... Sene 2008 Honda Jazz için normal sıradan periyodik bakıma 450 lira fiyat istedi Honda Damla servisi... Sene 2016 ben daha sıradan periyodik bakım için o parayı hiç ödemedim Mazda'da.

Bir kere olsun pişman olmadım Mazda aldığıma...Her seferinde iyikide almışım diyorum. 76 daireden oluşan sitede tek Mazda sahibiyim. Garajda Fluence ve Jetta kaynıyor. Trafikte seyir halindeki durumlarını söyleyemeye lüzum yok.

Ben kendimden örnek veriyorum. Ben satmak için değil keyifle binmek için otomobil aldım. Kaldıki mali bütçem çok sık otomobil değiştirmeye müsait değil. Bana Mazda aldığımda tavır yapan abim, benim otomobilime binip kullandığında. Söylediği şey şu sen otomobil kullanıyorsun, ben araba...Kendisinde Fluence var..

Satılık ilanları bizim forumada konuluyor..Bu güne kadar hiç şahit olmadım, haftalarca aylarca bekleyen ilan. Malum sitedeki ilanlar dönüp duruyorsa, satıcıdan kaynaklı olabilir. Fiyatı yüksektir, tok satıcıdır, acelesi yoktur vs....

Alayım 3-5 ay bilemedim 1 yıl kullanır satarım diyorsan.. Mazda 3 alma...

Ben aldığım otomobilde performansda arasım diyorsan..Mazda 3 alma...

Not: Satın alma sonrası servis maliyetleri açısından. Mazda yukarıda saydığın tüm markalardan daha hesaplı ve ekonomiktir.

Hayırlısı olsun sizin için.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
hkaleli    30
hkaleli
Bir saat önce, İlhan :

Salih merhaba, 

Mazda dünyasını bilmeyen birisi için, tedirgin olduğun noktalarda haklı olabilirsin.

Öncelikli olarak sana sorum şu olacak. Alacağın otomobil ister Mazda olsun, ister bir başka marka olsun.

Satmak için mi alıyorsun ? Binmek için mi alıyorsun ?

Bu şekilde soruyorum çünkü 5 yıl önce bende senin gibi bu sorulara takılmıştım. Ve çevremde bırak Mazda otomobil kullanmayı, koltuğuna yolcu olarak bile oturmamış insanların görüş ve fikirlerini hiç ama hiç dikkate almadım. Bana denildi yahu İlhan sen ne yaptın !! Yok servisi pahalı, yok yedek parçası pahalı, yok satamazsın.... Vallahi bu güne kadar diğer kullandığım markaların yetkili servislerine ben deli paralar vermişim... Sene 2008 Honda Jazz için normal sıradan periyodik bakıma 450 lira fiyat istedi Honda Damla servisi... Sene 2016 ben daha sıradan periyodik bakım için o parayı hiç ödemedim Mazda'da.

Bir kere olsun pişman olmadım Mazda aldığıma...Her seferinde iyikide almışım diyorum. 76 daireden oluşan sitede tek Mazda sahibiyim. Garajda Fluence ve Jetta kaynıyor. Trafikte seyir halindeki durumlarını söyleyemeye lüzum yok.

Ben kendimden örnek veriyorum. Ben satmak için değil keyifle binmek için otomobil aldım. Kaldıki mali bütçem çok sık otomobil değiştirmeye müsait değil. Bana Mazda aldığımda tavır yapan abim, benim otomobilime binip kullandığında. Söylediği şey şu sen otomobil kullanıyorsun, ben araba...Kendisinde Fluence var..

Satılık ilanları bizim forumada konuluyor..Bu güne kadar hiç şahit olmadım, haftalarca aylarca bekleyen ilan. Malum sitedeki ilanlar dönüp duruyorsa, satıcıdan kaynaklı olabilir. Fiyatı yüksektir, tok satıcıdır, acelesi yoktur vs....

Alayım 3-5 ay bilemedim 1 yıl kullanır satarım diyorsan.. Mazda 3 alma...

Ben aldığım otomobilde performansda arasım diyorsan..Mazda 3 alma...

Not: Satın alma sonrası servis maliyetleri açısından. Mazda yukarıda saydığın tüm markalardan daha hesaplı ve ekonomiktir.

Hayırlısı olsun sizin için.

Şu an 5. Mazdam Ben 2010 astra j cosmo ile takas  2010 mazda 6 yı aldığımda bana da ''ya hu ne yapıyorsun?''demişlerdi.''Satamazsın falan...'' Ben o aracı 6 ay sonra 46 ya satarken astra 41 bine hala müşteri bekliyordu.

Sattığım 4 mazdadan da para kazandım hiç birinden zarar etmedim.

180 beygirlik turbo astra 147 beygirlik mazda 6 yanında nal toplar.Şu anki 120 hp lik mazda3 ü bir vites düşük kullanın performans ve konforu görün.

donanım,sağlamlık ve kalite de cabası.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
SalihKaya    8
SalihKaya

Mesajlarınız için teşekkür ederim. Tamamen Mazda yı kullanmak için alıyorum. Al-sat gibi bir fikrim hiç olmadı. Maddi olarak hazırım, kafa olarak büyük oranda hazırım sadece ilanlardan birini gözüme kestirip hadi bismillah demek kalıyor. Hayırlısı olsun ..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ultrass34    41
Ultrass34
29.02.2016 at 06:28, SalihKaya :

Mesajlarınız için teşekkür ederim. Tamamen Mazda yı kullanmak için alıyorum. Al-sat gibi bir fikrim hiç olmadı. Maddi olarak hazırım, kafa olarak büyük oranda hazırım sadece ilanlardan birini gözüme kestirip hadi bismillah demek kalıyor. Hayırlısı olsun ..

Dostum seninle tamamen ayni fikirdeydim onceki aracim golf 7 idi. Oyle bir araci birakip mazda 3 almak kolay degildi aynen dedigin gibi yaptim ilanlardan birini gozume kestirdim adami aradim ertesi gün babamla gidip araci aldik simdi arabama bindigim her gun garajimda gordugum her gun iyiki almisim diyorum her aksam eve geldigimde arabayla gezmek icin sudan sebeblerle bahaneler uretip disari cikiyorum golf 7 ye 3 sene bindim.

O arabaya hic bir zaman bu sekilde baglanamadim mazda3 ise resmen arabanin ruhu var sanki performans konusuna gelince ben arabaya bindigim hic bir an bu araba gitmiyor nebicim motor bu demedim arac sakin kullanimda zaten cok keyifli ama performansli kullanmak istedigindede vitesi manuel moda alip direksiyondan kulakciklarla dogru vites degistirme oranlarini yakaladigin zaman ve yüksek devir cevirip motorun o muthis sesini duydugun zaman arac sana istedigin performansı kesinlikle veriyor

haa ozaman yakit ne oluyor diyeceksin her araba gibi buda yakiyor ben nekadar zorlarsamda performans denemelerimde 9 lt gecmedi unutmadan arabanin en buyuk surus zevki sagliyan ozelliginide soylemeden gecmeyim bu arabada muthis bir yol tutus ve direksiyon hissi var daha onceki actigim konularda bulabilirsin basimdan gecen talihsiz bir olay yuzunden ambulans takip ederek hastane acil servisine yetismek zorunda kalmistim araba beni o esnada gosterdigi performans ve yol tutusla ilgili sorularima cok guzel cevaplarla cok mutlu etmisti dedigim gibi onceki aracim golf 7 o arac turbo olmasina ragmen hic bir zaman mazda3 bana eski aracimi aratmadi soyle biseyde var esim golfu ariyor o araba bastimi hemen gidiyordu.

Bu sonradan aciliyor diyor oda sundan kaynakli bir durum esim ileri surus teknikleri konusunda pek tecrubeli degil yol hakimiyeti iyidir ama duz bir surucudur otomatik vites arabayi manuel modda bile kullanmaz onun icin bu arabinin performansini pek ortaya cikaramadigi icin ona gitmiyor gibi geliyor sizin soforlugunuzle ilgili bilgim yok soylediklerimi degerlendirip ona gore karar verin anlattiklarimla yardimci olduysam sevinirim ama hala soru isaretleriniz varsa eger istanbul anadolu yakasindaysaniz size yuz yuze arabayi anlatir hatta size trafikde istediginiz sekilde deneme imkanı vermekten mutluluk duyarim çünkü durumunuzu anliyorum zor bir karar onemli bir esikdesiniz insallah gonlunuzdeki araca sahip olursunuz iyi günler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.