Jump to content
mynxx33

1.Nesil Mazda 3 Motordan Gelen Şıkırtı Sesi

Tavsiye Edilen Mesajlar

mynxx33    1
mynxx33

Sevgili mazda ailesi iyi akşamlar birinci nesil mazda 3 var yaklaşık bin km yol yaptım bir kaç gün içinde uzun yol ama şuan aracın motorunda hafif gaz verince gazı sabit tutunca yaklaşık 2000 ve 2500 devirde motorla aynı devir seyrinde şıngırtılar geliyor tüp enjektör sesi gibi benzide denedim bariz belli aracım lpli 1.6 sizce sebebi nedir bana sıkıntılar verir mi yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir    1.247
Mutlu Tekir

V kayış gergi kasnakları rulmanlarını değiştirdiniz mi? Bunun dışında değen borular, gevşemiş vidalar da olabilir. Lpg regülatörünün bağlantısı gevşemiş olabilir ya da regülatör veya filtre aracın şasesine vuruyor olabilir.

Dururken o devirlerde yapıyor mu?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
mynxx33    1
mynxx33

Evet rölantide bu devirlerde net alıyorum sesi hareket halindeykende içerden az miktar duymak mümkün

Ama motorun içinden geliyor gibi sanki subap vuruyor gibi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Salih çetin    1
Salih çetin

Aynı sorun bende de vardı şır şır diye gelen bir ses usta kayış bilyalarından dedi çok büyük bir maliyeti yokmuş muhtemelen seninkide aynıdr 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Salih çetin    1
Salih çetin

Bende de aynı ses vardı kasnak bilyası demişti usta büyük ihtimal öyledir diye düşünüyorum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
PiMan    4
PiMan

V kayisi ve Bilyeler diğer araçlardan uygun olan var mı.  Ağrı dan parça bulmada biraz sıkıntı yaşıyorum.  Bilgisi olan var mı.  Ford olabilir mi acaba?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.