Jump to content

2016 Yılın Otomobili Opel Astra Seçildi


İlhan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Yeni Opel Astra “2016 Yılının En İyi Otomobili” seçilerek sektörün en büyük ödülünü aldı.

2016 Yılın Otomobili Opel Astra

22 Avrupa ülkesinden 58 otomotiv gazetecisinin oluşturduğu jüri Astra’ya 309 puan verdi. Volvo XC90 294, Mazda MX-5 ise 202 puan aldı. “2016 Yılının En İyi Otomobili” ödülü Opel CEO’su Dr. Karl Thomas Neumann’a organizasyonun başkanı Hakan Matson tarafından Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nın hemen öncesinde sunuldu. Astra yedi finalist arasından öne çıkarak yılın otomobili ödülünü aldı. Spor araçlardan lüks limuzinlere ve SUV’lere, 40’tan fazla yeni otomobil yarışmacılar arasındaydı. Dr. Karl-Thomas Neumann ödül ile ilgili “Yeni Astra Opel’de yeni bir çağın başlangıcını temsil ediyor ve yılın otomobili seçilerek elde ettiğimiz zafer doğru yolda olduğumuzu kanıtladı. Böyle prestijli bir ödülü en önemli otomotiv gazetecilerinden almak bizim için bir onurdur” dedi. Yeni Astra piyasaya çıktığı 2015 yılında da SAFETYBEST ve Golden Steering Wheel gibi ödüller almıştı. Modelin ayrıca Euro NCAP çarpışma testlerinden beş yıldızlı performans notu bulunuyor.

 

Yeni modelin hem beş kapılı hem de Sports Tourer versiyonları tamamen yeni bir otomobil mimarisi ile inşa edilmiş. Otomobilin gücü en yeni nesil dizel ve benzinli motorlardan geliyor. Akıllı telefon entegrasyonu ve çığır açan kişisel bağlanabilirlik ve servis asistanı Opel OnStar ultra modern bağlanabilirlik sağlıyor. Astra aynı zamanda Opel’in daha önce sadece daha yüksek segmentlerden bilinen özellikleri kompakt segmentine taşıyor. Bunlar arasında IntelliLux LED® matrix aydınlatma var.

 

Avrupa Yılın Otomobili ödülü 1964 yılında başlatılan bir organizasyon. Bu yılın zaferi Opel’in yılın otomobili ödüllerini beşlemiş oldu. Opel Kadett E 1985 yılının en iyi otomobili seçilmiş ve bu ödülü alan ilk Opel olmuştu. İki yıl sonra Omega A markaya bir kez daha yılın en iyisi ünvanını getirdi. 2009 yılında Insignia, 2012 yılında Ampera bu ödülü alan diğer Opel modelleri oldu.

Kaynak: Ototeknikveri

 

Tüm haberi görüntüle

 

  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Nedense Eurovision gibi bu organizasyonda da kimin kazanacağı belli gibi. Car of the year diyorsa %95 zaten bir avrupa markasının bu ödülü alacağı aşikar

  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir Astra sahibi olarak bu beni mutlu etse de Mazda'ya karşı olan ilgimi hiçbir şey azaltamaz :) 

Umarım ayın 24'ünde New York Otomobil fuarında açıklanacak World Car of The Year ödülünü MX5 alır.

  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben içini hiç beğenmediydim. Nesi kar of dı yiır olmuş derken bir incelemeye bakayım dedim. carplay var araçta :P hadi yılın motomobili olsun :P yine de opel yani. Takoz :D 

 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben direksiyonunu hiç begenmedim. T kolların yukarı bakar gibi durması hiç hoş degil. Tabii zevk meselesi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda 3 skyactive biraz daha güçlü olsaydı... karşısında kimse duramazdı... Bu haliyle bile en iyi...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...