Jump to content

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

yigithas

Alınık 2004 - 2006 Mazda 3

Tavsiye Edilen Mesajlar

yigithas    2
yigithas

Ankara içinde ikametgah ediyorum genelde de buralarda görüp baktırabileceğim Mazda 3 dynamic arayışındayım.
Yaklaşık 1 yıldır dikkatle takip ettiğim bu foruma yeni kayıt oldum.Klasik sorunları artık ezberledim yol tutuşu yakıtı sorunları vs.
İzlemediğim videoda kalmadı diyebilirim test vs...
Şuan sadece aklımda hep bu model aralığında sedan varken bir anda malum siteden hb bir araç bulup daha sonra arka kısmın görüntüsünü beğenmediğim halde bir kaç ufak dokunuşla gayet şık bir spor araç olduğunu görünce(golf focus honda hb halt etmiş yanında ) onada hayran kaldım.

Tek endişem yol tutuşu ve pazar sıkıntısı malum sedan daha çok tutuldu...Satmak için almıyoruz arabayı ama dunya hali ülke hali... ne gelir başa bilinmez...

Şehir dışı mazda pek gidip gelmek iş nedeniyle sıkıntı olacak ama forumdan gerçekten bakımları düzgün kullanıcı olan kişilerin araçlarınada bakmak için vakit harcayabilirim...

Kıstaslar ;

Mümkünse Sorun çıkarmayacağımı bilsemde 180.000 km geçmemiş olması tercih sebebi olur.

Renk Önemsiz Mazda 3 :) olsunda...

Hasar kayıt çıkabılır ağır pert vs olmadıkça tabi araba bedeli kadarda çıkmasın. (10 yaşında araba neticede...)

değişende malum takıntı biraz var kaput vs olmadıkça olur...  (10 yaşında araba neticede...)

2005 2006 2007 modeller ve sadece dynamic olmalı... o kadar donanımdan vazgeçilmez...

Fiyat 28bin, 30bin'e kadar çıkabilirim en fazla....

Herkese kazasız belasız..İyi günler Dilerim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    5.786
İlhan

Yiğit sana ilk tavsiyem yakın çevrende, Mazda otomobil sahibi olmayı bırak. Her hangi bir Mazda otomobiline yolcu olarak bile oturmamış kişilerin fikirlerini hiç kale alma.

Yok satılmazmış, servisi , yedek parçası pahalıymış vs..Dikkate alma...

Tek endişem "Yol Tutuşu" demişsin.

Şu kadarını söyleyeyim yol tutuşu konusunda"C" segmentinin en iyilerinden birisi diyebilirim. 

3.Nesil Mazda 3'ü İstanbul F-1 parkta test eden sayılı şanslı kişilerden birisiyim. 2.Nesil Mazda 3 sahibi olarak otomobilimde en çok sevdiğim yol tutuşu ve direksiyon hissiyatı idi. Bu testten sonra bir kez daha vuruldum tüm bu özelliklere. Her yeni nesilde bu özelliklerin üzerine koyuyorlar.

Mazda otomobillerinin en güzel yanı, eskimeyen bir yüzleri var. Şu an almayı düşündüğün 1.nesil mazda 3'ün iç/dış tasarımı olarak. Günümüzün bir çok yeni model otomobilinden tasarım olarak daha yakışıklı.

Sorunsuzluk konusunda zaten forumdan duymuş olman lazım..Mazda dünyanın en sorunsuz otomobilleri arasında yerini alır.

Bizde şöyle bir slogan vardır..Mazda bozulmaz ama çok güzel bozarlar..Bakımlarını işin ehli kişilere, düzgün ve zamanında yaptırdığın sürece başın ağrımaz.

Senin için hayırlısı olsun..Umarım gönlüne ve bütçene göre bir Mazda 3 bulabilirsin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
alpay99    122
alpay99

umarım gönlünüze göre bir araba bulablirsiniz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
yigithas    2
yigithas

İlginize teşekkür ederim.
2006 yılında 323 aldığımda çevremde topladığım kötü fikirler mazda kullanıcısı olmam konusunda beni daha çok tetikledi :)

Konsolunda 3 düğmeden ibaret olan hondalara 30 40 lira vermekten dense....
1993 diye efsane bildirilen toyoto corollalara 20 bin vermektense...
Şuan her ne kadar hyundai biniyor olsamda kore japon farkını hissetmektense...
al abi hemen satarsın diyip clio focus(alt yapı aynı gerçi fazla karalamayalım :) ) alıp evin önünde hangi araba benimdi ya 11231 tane aynı araçtan görmektense...
Türkiye'de 30 yerıne 50 bine gine wv marka araçları alıpta sırf logosuna para vermektense...

Mazda iyi karardır... :)

Yazdıklarım kişisel görüşlerimdir tartışma yaratmak istemem keyif meselesidir.Bahsettiğim araçlar alan alır....

Yol tutuş olarak sadece hb tasarım açısından farklı görünmesi ve internetten araştırma konusunda pek hb kullanıcı yorumu bulamadığımdandır..Yoksa çok farklı bir alt yapısı olduğunu zaten düşünmüyorum.

Umarım bulacağım mazdamı... :) Teşekkürler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
alpay99    122
alpay99
55 dakika önce, yigithas :

Ankara içinde ikametgah ediyorum genelde de buralarda görüp baktırabileceğim Mazda 3 dynamic arayışındayım.
Yaklaşık 1 yıldır dikkatle takip ettiğim bu foruma yeni kayıt oldum.Klasik sorunları artık ezberledim yol tutuşu yakıtı sorunları vs.
İzlemediğim videoda kalmadı diyebilirim test vs...
Şuan sadece aklımda hep bu model aralığında sedan varken bir anda malum siteden hb bir araç bulup daha sonra arka kısmın görüntüsünü beğenmediğim halde bir kaç ufak dokunuşla gayet şık bir spor araç olduğunu görünce(golf focus honda hb halt etmiş yanında ) onada hayran kaldım.

Tek endişem yol tutuşu ve pazar sıkıntısı malum sedan daha çok tutuldu...Satmak için almıyoruz arabayı ama dunya hali ülke hali... ne gelir başa bilinmez...

Şehir dışı mazda pek gidip gelmek iş nedeniyle sıkıntı olacak ama forumdan gerçekten bakımları düzgün kullanıcı olan kişilerin araçlarınada bakmak için vakit harcayabilirim...

Kıstaslar ;

Mümkünse Sorun çıkarmayacağımı bilsemde 180.000 km geçmemiş olması tercih sebebi olur.

Renk Önemsiz Mazda 3 :) olsunda...

Hasar kayıt çıkabılır ağır pert vs olmadıkça tabi araba bedeli kadarda çıkmasın. (10 yaşında araba neticede...)

değişende malum takıntı biraz var kaput vs olmadıkça olur...  (10 yaşında araba neticede...)

2005 2006 2007 modeller ve sadece dynamic olmalı... o kadar donanımdan vazgeçilmez...

Fiyat 28bin, 30bin'e kadar çıkabilirim en fazla....

Herkese kazasız belasız..İyi günler Dilerim

galeriden araç almaya karşıyım lakin şu araç eğer bilgiler doğruysa bakılabilir hocam.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-mazda-3-sport-1.6-dynamic-262884413/detay

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
yigithas    2
yigithas

Öncelikle ilginize teşekkürler.

O İlanı ve bir kaçını sürekli takipteyim ama nedense vatanımın doğu bölgelerin ki tecrübeyle sabit 2 parça boyalı diye gittiğim tüm araçlar en az 2 daha boya en az 2 daha değişen ve km oynanmış çıkıyor birde galeri girdimi işin içine tadından yenmiyor bu durumlar...

E kardeşim 1000 km yol yaptık geldik hanı 2 parça boyalıydı dediğinde de ben alırken öyle dediler ne yapıyım diyorlar...

O yüzden Ankara İstanbul ve çevre 200 km sınırı içindeki illere biraz daha sıcak bakıyorum.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-orjinal-km-hatasiz-lpg-li-sunrooflu-248600794/detay

Şu ilana hafta sonu bakacağım uzun süredir  satılmadı bu araçta fenada durmuyor aslında bir aksilik çıkarmazsa niyetimde bu yönde olacak sanırım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ali    760
Ali

En kısa zamanda inşallah istediğini arabayı bulursunuz. Alacağınız araba o zamanlarda en dolu c sınıfı otomobillerden bir tanesi olduğunu unutmamak lazım.  Yol tutuşu, fren mesafesi, yeterli performansı ve donanım ile diğer rakipleri ile kıyasladığınızda arabayı mantıklı düşünen alır. Bende şunu anlamıyorum bizim toplumda bir bilmediği adresi tarif etmeye çalışması ve bir kere oturmamış olduğu arabaya yorum yapmasına :D Türkiye burası normal siz alın kesin memnun kalacaksınız.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Revivo73    1.168
Revivo73

Genelde LPG takılan araçlar sürpriz km'ler yapabiliyor ve km'yi güzel gösterebilmek için kayıtları da ona göre düzenleyebiliyorlar dikkat. Zaten LPG hangi tarihte takılmış sigortadan hangi kişiler ne zaman aracın sahibi olmuş,bakıp karşılaştırınca fikir verir.

Siyah ve koyu füme Mazda 3 modellerine güzel gidiyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    5.786
İlhan

Sadece fikir sahibi olman açısından paylaşıyorum. 2015 model bir otomobilin yetkili servis periyodik bakım ücreti.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
yigithas    2
yigithas

Doğru söylüyorsunuz önceliğim zaten benzinli bulmak zaten benzinli kullanılmış ve 10 sene geçmiş araçlarında kmleri malum seviyelerde oluyor.O şekilde alıp kendim malum motor subap olaylarından dolayı montajını sıfır kendım yaptırmak istiyorum.

Söylediğiniz renklere konusunda size katılıyorum beyazda eklenebilir ama siyahın malum bakımı da kafamı karıştırmıyor değil ;Ama severek alınan bir aracıda 2 haftada bi en azından yıkamak o kadar zor gelmez sanırım :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
nazarterzi    309
nazarterzi
Friday, March 04, 2016 at 11:33, yigithas :

Öncelikle ilginize teşekkürler.

O İlanı ve bir kaçını sürekli takipteyim ama nedense vatanımın doğu bölgelerin ki tecrübeyle sabit 2 parça boyalı diye gittiğim tüm araçlar en az 2 daha boya en az 2 daha değişen ve km oynanmış çıkıyor birde galeri girdimi işin içine tadından yenmiyor bu durumlar...

E kardeşim 1000 km yol yaptık geldik hanı 2 parça boyalıydı dediğinde de ben alırken öyle dediler ne yapıyım diyorlar...

O yüzden Ankara İstanbul ve çevre 200 km sınırı içindeki illere biraz daha sıcak bakıyorum.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-orjinal-km-hatasiz-lpg-li-sunrooflu-248600794/detay

Şu ilana hafta sonu bakacağım uzun süredir  satılmadı bu araçta fenada durmuyor aslında bir aksilik çıkarmazsa niyetimde bu yönde olacak sanırım.

2006 model. 27.500 belkide 26 liraya alınır  Aynısı bende var 2009  ot vites ben çok memnunum.ilani bende takip ediyorum. 5664. mesaj atın  nevar neyok çıkar  tarihlerine göre çıkar az çok. kaçırmayın bence..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
yigithas    2
yigithas
12 saat önce, nazarterzi :

2006 model. 27.500 belkide 26 liraya alınır  Aynısı bende var 2009  ot vites ben çok memnunum.ilani bende takip ediyorum. 5664. mesaj atın  nevar neyok çıkar  tarihlerine göre çıkar az çok. kaçırmayın bence..

Bu gun fırsat olursa araca bakmaya gideceğim... İlanda belirttiği gibi sigortacı arkadasımdan sorgulattım ılk el cıkıyor hasar gozukmuyor.

Kafamdakı tek tereddüt aracın hb olup manuel olması malum ulkede hb olacaksa otomatık olması mantıgı var yoksa 4 ılerı yakıt vs manuel daha mantıklı gelıyor ama ıste piyasalar malum.

piyasada da herkes memnun herhalde aracından satılık mazda yok 2 aydır..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
bosphoruss9    379
bosphoruss9
Bir saat önce, yigithas :

Bu gun fırsat olursa araca bakmaya gideceğim... İlanda belirttiği gibi sigortacı arkadasımdan sorgulattım ılk el cıkıyor hasar gozukmuyor.

Kafamdakı tek tereddüt aracın hb olup manuel olması malum ulkede hb olacaksa otomatık olması mantıgı var yoksa 4 ılerı yakıt vs manuel daha mantıklı gelıyor ama ıste piyasalar malum.

piyasada da herkes memnun herhalde aracından satılık mazda yok 2 aydır..

sözüm meclisten dışarı ama ne alırsan al galeriden alma,,hayatımda 4-5 kişi gördüm galeriden araç alan hepsi aynı durumlara düştü parayla rezillik en fazla o kadar oluyor herhalde,

aradıgınız arac sahıbıyım,o paralara alınabilecek en güzel araba diyebilirm,,ismi toyota,honda die gayet eski km uçmuş araçlara ne paralar isteniyor,bu arabaya o para az bile,

2.eli yok lafına inanmayın ben arkadasımdan aldım,zorla aldım denebilir herif ilana koymadan,satıştan 3ay önce anlasarak sattı,,

araban temizse ne olursa olsun satarsın,araban kötü olsun bin kişi gelir bakar ama hiçbiri almaz,bu kadar basit, 

sizide aramızda görmekten mutluluk duyarız

araçla ilgili merak ettiğiniz varsa seve seve yardımcı olabilirim,araç 2yıldır bnde 3yılda arkadasımdaydı,,5senedir kullanıcısyım diyebilirim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
yigithas    2
yigithas
22 saat önce, bosphoruss9 :

sözüm meclisten dışarı ama ne alırsan al galeriden alma,,hayatımda 4-5 kişi gördüm galeriden araç alan hepsi aynı durumlara düştü parayla rezillik en fazla o kadar oluyor herhalde,

aradıgınız arac sahıbıyım,o paralara alınabilecek en güzel araba diyebilirm,,ismi toyota,honda die gayet eski km uçmuş araçlara ne paralar isteniyor,bu arabaya o para az bile,

2.eli yok lafına inanmayın ben arkadasımdan aldım,zorla aldım denebilir herif ilana koymadan,satıştan 3ay önce anlasarak sattı,,

araban temizse ne olursa olsun satarsın,araban kötü olsun bin kişi gelir bakar ama hiçbiri almaz,bu kadar basit, 

sizide aramızda görmekten mutluluk duyarız

araçla ilgili merak ettiğiniz varsa seve seve yardımcı olabilirim,araç 2yıldır bnde 3yılda arkadasımdaydı,,5senedir kullanıcısyım diyebilirim

Haklılık payınız varmış..
Hoş bende aynı şeyi düşüyordum galeri konusunda dün aradım arkadaşları söyledikleriniz dışında sağ tarafındaki boya dışında bir şey varımdır diye sorduğumda dürüstlük yaparak aracı sigorta şirketinden aldıklarını 15.000 tl hasar kaydının olduğunu degısen sadece çamurluk ve far olduğunu ekleyerek durumunu anlattılar...

Araba arayışına devam ediyoruz artık... Hb Hoşuma gitsede sedan önceliği ile aramaya devam :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
yigithas    2
yigithas

Merhabalar

Nereye konu açacağıma tam emin olamadığım için eski konumdan devam etmek istedim (sonuç değişmedi hala araba arıyorum) mevcuttaki aracımı da sattığım için 2 gün bile yetti arabasızlık şuan :)

Yaklaşık 10 yıldır hiç arabasız kalmadığım için dolmuş bile binince ne kadar deyip ankara da ücreti ödeyince yuh dedim... (bedava geziyormuşum eski arabamla 60 liralık lpg ile 320 km ) 

Neyse konumuza döneyim çok kafa şişirmeden şimdi mazda 3 eskiden açtığım konularda manuel takıntım olmasına rağmen şuan eşiminde araç kullanması gerektiğinden ötürü artık o kadarda manuel takıntım kalmadı...

şuan limitleri gine zorlayınca 30.000 e kadar çıkıyoruz ama gel gelelim 200 bin altı araç dynamic olması şartıyla ne hb ne sedan bulamıyoruz malum sitelerde peki bu kilometrelerde bu araçları almak bizim başımıza ne iş çıkarır ciddi anlamda yakıt tüketimi ve 200bin geçti artık ciddi sorunlar maddi anlamda başıma gelebilecek bakım maliyetleri siz üstadlara sorma gereği duydum....

Birde hasar olayı var onu hiç anlamadım hasar kayıtlı araçları alsak ne olacak ağır hasar diyor... Baktıracağız sonuçta... servis usta vs araba airbag sağlam özellikler düğmeler sorunsuz vs ise neden almayacağımı anlayamadım bir türlğ çünki malum sitelerde gine 30 liraya bulamazken araç şimdi bakıyorum 26 a satanlar var sırf 10 15 bin hasar kaydı var diye...Zaten 2 çamurluk değişse bi airbag hasar olsa 7 8 bin çıkar diye düşünüyorum...

İlginize şimdiden teşekkürler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.