Jump to content

Alışamadığım 2006 Mazda3 Dynamic Aracımı Sattım

67Bulent1976

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar 1hafta bile kullanamadığım Mazda 3 aracımı sattım.Uzun yıllar 2010 Mazda6 ya bindikten sonra mazda3 ü kullanmak zor geldi bana alışamadım.Aracı eski sahibine sattım tanıdıkdı geri de aldı (tabi 1000 TL zararım oldu ama hayırlısı :)  ).Mazda6 daki yol tutuşu,performansı,yol sessizliğini bulamadım mazda3 de doğal olarak.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Maksimum kaç paraya kadar bir araç düşünüyorsunuz.Mazda6 alınabilirse ayırdığınız bütçeye alın çünkü ben pişman oldum hemen sattım mazda3 ü

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, 67bulent1976 :

Arkadaşlar 1hafta bile kullanamadığım Mazda 3 aracımı sattım.Uzun yıllar 2010 Mazda6 ya bindikten sonra mazda3 ü kullanmak zor geldi bana alışamadım.Aracı eski sahibine sattım tanıdıkdı geri de aldı (tabi 1000 TL zararım oldu ama hayırlısı :)  ).Mazda6 daki yol tutuşu,performansı,yol sessizliğini bulamadım mazda3 de doğal olarak.

Ohv. Bahsettiğin olay baha ilginç. İnsanın kendisine en cok uyacak seceneği bulması bazen böyle uğraştırabiliyor. Ancak 6 ile 3 arasında sadece kasa boyutu, özelliklerden cok imaj ve hava farkı da var bence 6, Mercedes en az C gibi bir hava veriyor. 3 başka bir klasmanda.

Eski sahibi cok takdir edilecek birşey yapmış, öyle herkes hemen sattığı arabayı geri almaz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda3 lerin touring otomatiği 15 jant olduğundan daha yumuşak ,  konforlu gelir, izmirde sunroof gerekli ,biraz daha sportif olsun denirse impressive seçmeli... Mazda3 den büyük başka bir Mazda araca  alışmadıkça mazda3 pişman etmez aksine memnun eder diğer markalardan gelenleri :) 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

18.03.2016 at 20:38, 67bulent1976 :

Bu anlattığınız durum bana çok tanıdık geldi :D ( aynı birkaç ay önceki ben :D ) ,  bir kaç yıl yaşlı olursa olsun ama mazda 6 alın diye zamanında dediydik  :D . 

Mazda 6 ile virajlarda hissedilen o rayda gitme hissi ve sürüş konforu ne mazda 3 de, nede Tiguan'da yakalayamadığım bir his. Tiguan'ında viraj kabiliyeti gayet iyi ama mazda 6 kadar iyi değil, Tiguan 4 çeker, yüksek, içi ferah, azına kadar dolu vs. ama şehirler arası yollarda asfaltın inişini çıkışını, asfalt hatalarını çok fazla hissettiriyor, arka koltuktakiler çok rahatsız oluyor özellikle, hele ki biraz virajlarda hız yapayım derseniz yolda kalitesiz asfalt ise allah allah sanki tank ile arazide hız yapıyormuş gibi her yöne sert şekilde sarsılıyorsunuz.  Aynı yolu Mazda 6 ile hiç sarsılmadan giderdim zamanında. Hala daha sahibinden'e girip göz ucuyla 2011 mazda 6 lara bakıyorum arada bir :) .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

13 saat önce, GökayT :

Bu anlattığınız durum bana çok tanıdık geldi :D ( aynı birkaç ay önceki ben :D ) ,  bir kaç yıl yaşlı olursa olsun ama mazda 6 alın diye zamanında dediydik  :D . 

Mazda 6 ile virajlarda hissedilen o rayda gitme hissi ve sürüş konforu ne mazda 3 de, nede Tiguan'da yakalayamadığım bir his. Tiguan'ında viraj kabiliyeti gayet iyi ama mazda 6 kadar iyi değil, Tiguan 4 çeker, yüksek, içi ferah, azına kadar dolu vs. ama şehirler arası yollarda asfaltın inişini çıkışını, asfalt hatalarını çok fazla hissettiriyor, arka koltuktakiler çok rahatsız oluyor özellikle, hele ki biraz virajlarda hız yapayım derseniz yolda kalitesiz asfalt ise allah allah sanki tank ile arazide hız yapıyormuş gibi her yöne sert şekilde sarsılıyorsunuz.  Aynı yolu Mazda 6 ile hiç sarsılmadan giderdim zamanında. Hala daha sahibinden'e girip göz ucuyla 2011 mazda 6 lara bakıyorum arada bir :) .

Siz  ve @İlhan hocam beni uyarmıştınız hatırlıyorum tavsiyenizi :) Haklı olduğunuzu daha iyi anladım.İnsan Mazda6 ya alıştı mı diğer modelleri pek benimseyemiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
  • Yeni Oluştur...