Jump to content
zenozenalis

2.Nesil Mazda 3 İçin Birkaç Sorum Var

Tavsiye Edilen Mesajlar

zenozenalis    2
zenozenalis

Merhaba arkadaşlar,

2010 Mazda 3 1.6 Touring Otomatik Siyah Sedan Benzinli bir araç için son kararları vermek üzereyim.

Aracı bi 3 km kullandım. Konforu beni tatmin etti.Yol tutuşu iyiydi.

Şimdi kafama takılan soruları sormak istiyorum.

1-Araca en son 40 bin km de bakım yapılmış. Araç şu an 55 bin km de. Bu araçların bakım aralığı kaç km de birdir?

2-Otomatik şanzuman yağı kaç km de değişmesi gerekir?

3-Triger zincirli midir?

4-Lpg konusuna göz atacağım fakat aklına gelen varsa buradanda cevaplarsa sevinirim. Km kullanımı fazla olacağından lpg taktıracağım. Hangi marka önerirsiniz?

Şimdiden cevaplar için teşekkürler arkadaşlar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir    1.248
Mutlu Tekir

1- 10bin km.

2- fabrika verilerine göre 100bin km. ama kahverengileşince 60-70bin km. gibi değiştirmek en mantıklısı. Son dakikaya kadar beklememeli.

3- zincirli

4- hangi usta iyiyse. atikerin ustası çok iyiyse atiker obd öneririm. Lovato obd öneririm, bunlar olmazsa yıldız otogazda prins taktırmanızı öneririm.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
quiteguide    321
quiteguide
Bir saat önce, Mutlu Tekir :

Mutlu arkadaşın söylediklerine katılmakla beraber, LPG konusunda vialle liquidsi de arastirmanizi tavsiye ederim. 15.000 kmdir kullaniyorum. Sıfır sorun. Sıvı puskurtme maximum performans. LPG de 0-100 hızlanmasını yukleyecegim bir ara. Tabi ki bütçeye gore, iyi bir ustanın elinden yapılan iş ilk tercih olmalı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mazda41    149
Mazda41

Hocam bence lpg taktirmayin Mazdalara yaramıyor lpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
quiteguide    321
quiteguide
Bir saat önce, Mazda41 :

Ne gibi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir    1.248
Mutlu Tekir
1 saat önce, Mazda41 :

Deneyimleriniz varsa paylaşın, subjektif yorumlarla bir yere varılamaz. Herkes lpg nin çıkaracağı subap sorununu biliyor. o sorun çıkasıya kadar en az 5-6 subap değişim ücreti kâra geçiliyor. şehiriçinde 10-12 lt benzin yakıp gaza basamayarak kullanacağıma lpg ile kullanırım daha iyi diyorlar. Ayrıca her sistemin bir dezavantajı var, dizel motorlarda da turbo ve enjektör sıkıntıları görülebiliyor 100bin km. sonrasında.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.