Jump to content

1. Nesil Mazda 3 için Android 4.4 Multimedia İnceleme

Manjimurai
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar,

Bir süredir incelemesini yapmak istediğim ama hastalık nedeniyle sürekli ertelediiğim Android 4.4 işletim sistemine sahip Pumpkin marka Multimedia cihazı tanıtmak istiyorum.

Ürünü ebay'den satın aldım;

http://www.ebay.com/itm/7-HD-Car-DVD-Player-GPS-Navi-Radio-3G-For-Mazda-3-2004-2005-2006-2007-2008-2009-/190900535785?hash=item2c728f01e9:g:I6cAAOSwpzdWqYrZ

Satıcı ile uzun süren bir pazarlık sonrası kargo dahil 250$'a satın aldım. Satıcı iyi niyetli ama bizim "acaba kargoda hıyar çıkar mı?" sorumuz gibi kargoyu almadım diyip ürünü hiç ederler mi acaba? diye korkuyordu :) Sağolsun ebay harici paypal ile güvenli bir şekilde alışverişi kabul ederek ürünü gönderdi. Konuştuğumuz gibi kargoda 100$ etiketi ve faturası ile gönderdi. Sağolsun DHL faturaya inanmadı ve ürünün fiyatı $300 dolar diyerek fazladan %20 vergi ücretü aldı. Cihazı yaklaşık 900 TL'ye almış oldum. 100 TL'de montaj için ücret verdim.

Artıları
Cinaz hızlı, Android olması sebebiyle çoğu programı sorunsuz yükleyebiliyorum.  Bağlantı hızı gayet iyi. Bluetooth olarak kullanabiliyoruz, Torque ve diğer programlar uyumlu. Müzik, film vb. her türlü etkinlikte takılmadan çalışıyor.

Dokunmatik hissiyatı çok iyi, bir çok multimedia denedim ama bunun kadar hızlı değillerdi, hatta bir ara Windows sistemli vurdurmatik ekranı test ettim :) 1.6 Ghz işlemci, 1 GB ram, 8 GB dahili hafızası mevcut.

Eksileri;

Wifi var ama mesafe biraz kısa gibi geldi. Radyoyu bir türlü yapamadım çok az kanal var.Belki de sorun bendedir bilmiyorum.

Sonuç olarak piyasada bulunabilecek çoğu multimedia cihazından daha kaliteli, daha ucuz bir cihaz olduğunu düşünüyorum. Yurdışı alışverişlerde bilginiz varsa tavsiye ederim. Yoksa macera aramayın.

Buarada video ekliyorum youtube'a, yükleme bitince buraya da eklerim. Biraz heyecan, biraz acemelik sebebiyle iyi bir tanıtım olmadı :) Yine de fikir verebileceğini düşünüyorum. Teşekkürler.

Buarada videoyu nihayet youtube'a yüklemeyi başarabildim. Çok acemice oldu kusura bakmayın :) ;

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Cihaziniz hayirli olsun.bende boyle bir urun almak istiyorum. Size birkac sorum olacak.

1- Urun gercekten android isletim sistemli mi? Yoksa android gorunumlu windows yada java isletim sistemli mi.

2- Direksiyondaki kumandayi kullanabiliyormusunuz?

3- Orjinal bilgi ekranindaki klima ve yol bilgisayari gostergeleri hala calisiyor mu?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Cihaziniz hayirli olsun.bende boyle bir urun almak istiyorum. Size birkac sorum olacak.

1- Urun gercekten android isletim sistemli mi? Yoksa android gorunumlu windows yada java isletim sistemli mi.

2- Direksiyondaki kumandayi kullanabiliyormusunuz?

3- Orjinal bilgi ekranindaki klima ve yol bilgisayari gostergeleri hala calisiyor mu?

Teşekkürler hocam,

Daha iyisi sizin olsun. Aracımı seviyorum, böyle güzellikler yapmak gerek bence. Hem araca değer katıyor hemde görsellik güzel. Olmadı ayrı satarsiniz zarar ettirmez.

Google Play store girip kullanıyorsun, herhangi bir yavaşlama donma veya android değil gibi gelmedi. Tablet kullanmaktan farkı yoktu açıkçası. Direk android ekran açılıyor zaten.

Hiç java veya Microsoft tabanlı Android kullanmadım. APK kurduğuna göre orjinal olduğunu düşünüyorum.

Direksiyon daki tuşları atama yapabiliyorsunuz, istediğiniz şekilde değiştirilebiliyor.

Orjinal yol bilgisayarı ekranı tüketim bilgisi hariç aynı şekilde çalışıyor. Klima, sıcaklık göstergesi ve saat var yani. Diğerleri bildiğim kadarıyla tüm duouble din multimedia larda calismiyor bildiğim kadarıyla.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 hours ago, Mehmet Özdemir said:

Hayırlı olsun.. Forumda epey hareketli şu sıralar multimedya konuları. Geri görüş kamerası yok anladığım kadarıyla 

Teşekkür ederim. Geri görüş kamerası ben var zannediyordum :) Meğer 10$ daha vermem gerekiyormuş. Bende geri görüş kamerası vardı zaten, ama montaj yaptırmamıştım. Satarım diye duruyor öyle. Bana göre olmasa da olur birşeydi. Yine de içinde olsa idi daha iyi olurdu tabiiki.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@Manjimurai Cihaz güzel görünüyor. Türkçe menü olması da bir avantaj. Kafama takılan; GPS kartı cihazla birlikte mi geliyor ? Google Maps veya Yandex Harita uygulamalarını kurup onların navigasyon ve haritalarını kullanmak mümkün oluyor mu ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 hours ago, spade35 said:

@Manjimurai Cihaz güzel görünüyor. Türkçe menü olması da bir avantaj. Kafama takılan; GPS kartı cihazla birlikte mi geliyor ? Google Maps veya Yandex Harita uygulamalarını kurup onların navigasyon ve haritalarını kullanmak mümkün oluyor mu ?

Cihazda GPS kartı var. İstediğiniz herhangi bir navigasyon programını yükleyebiliyorsunuz. Bende 3 tane vardı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Hocam linke tıkladığım zaman Win CE işletim sistemli bir cihaz çıkıyor. Acaba sizin satın aldığınız Android işletim sistemli cihazın linkini paylaşabilirmisiniz ??

Ekran Alıntısı.JPG

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...