Jump to content
emoksis

1998 Model Mazda 626 ABS Lambası

Tavsiye Edilen Mesajlar

emoksis    0
emoksis

Merhaba lar. 98 626 arabamda 110-120hizlarda ve sonrasında abs lambası yanıyor. Alttaki hız değerlerinde bu sorun yok. Arıza tespit cihazını da hangi elektrikçiye gittiysem uymadı. Yok dediler. Konya mazda servisine gittim 2000 model altına bakmiyorlarmis. Bu tespit kablosu bulunabilir mi pahalı mıdır Konya ,karamanda bu işi yapanlar var mı bildiğiniz

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir    2.575
Mehmet Özdemir

hazır konya'ya gitmişken, gümüşler oto'ya uğrasaydınız. konya'daki en eski mazda ustasıdır, sizin araçların neyi var neyi yok her şeyi bilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emoksis    0
emoksis
24.03.2016 at 16:30, Mehmet Özdemir :

hazır konya'ya gitmişken, gümüşler oto'ya uğrasaydınız. konya'daki en eski mazda ustasıdır, sizin araçların neyi var neyi yok her şeyi bilir.

Uğradim. Ellerinde ilgili cihaz yokmuş. Aracı bırakmanız lazım dediler.. Okuyucuları her teker için tek tek saymamiz gerekiyor dediler.benim de uzun zamanım yoktu.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Sniper    0
Sniper

Sorun devam ediyor mu bilmiyorum ama benim aracımda (aynı araç) da frene bastığımda abs erken devreye giriyor ve fren çok zayıf gibiydi. Ustalar uyumlu cihaz olmadığından bakamadılar. Sonra Diagnostic bağlantı ve hata kodlarını araştırdım. Diagnos sokeyindeki TBS isimli  girişe bir kablo takıp diğer ucunu GND isimli girişe ya da şaseye bağladım. Kontağı açtığımda ABS ışığı 4 uzun ve 7 kısa yani 47 hata kodunu verdi. Sağ arka abs sensör hatası olduğunu öğrendim. Şimdi sıra ustaya sensörü kontrol ettirmek, gerkiyorsa sensörü değiştirmek kaldı. Bu konuda araştırma yapabilirsiniz saygılar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.