Jump to content
Mustafa Yılmaz

3.Nesil Mazda 3 Multimedia Arkaplan Resmini Değiştirme

Tavsiye Edilen Mesajlar

Mustafa Yılmaz    156
Mustafa Yılmaz

Merhaba arkadaşlar;

Bu konuyu konu başlıkları arasında göremedim. Multimedia sisteminin arka planında ki resmi değiştirmek isteyen arkadaşlar için bu açıklamayı yapmak istedim. Yapmamız gerekenleri sırası ile anlatacağım oldukça kolay bir yöntem:

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Öncelikle bir Flash bellek temin ediyoruz.

- Belleği FAT 32 sistemi ile biçimlendiriyoruz.
- Daha sonra ekteki dosyayı indirip rar dan çıkarıyoruz.
Önemli nokta burası CONFİG klasörünün içerisindeki BACKGROUND resim dosyasını istediğimiz bir resim dosyası ile değiştirmemiz gerekiyor.
- Resimlerimizin boyutları (800 x 480) boyutlarında ve .PNG uzantısında olmalıdır.
- Yeni resmimizi belirtilen konumdaki Background.PNG ismindeki resimle değiştiriyoruz.
- Bu oluşturduğumuz dosyaları direkt olarak Flash Belleğin içerisine atıyoruz.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ve artık araçta yapmamız gerekenlere sıra geldi.

Önemli Not: Öncelikle araçta Harici bellek varsa (navigasyon,flash bellek v.s) bunları çıkarıyoruz.

- Oluşturduğumuz Belleği artık araçta USB girişine takıyoruz.
- Aracın Start düğmesine basarak ekranın açılmasını bekliyoruz.
- Bu esnada artık hiç bir işlem yapmamıza gerek yok sistem otomatik resmi yükleyecek ve size işlemin tamamlandığına dair bir msj verecektir.
- İşlem Tamamdır......
- Şimdi sistemi yeniden başlatmamız gerekli bunun için GERİ TUŞU+NAV+MUTE düğmelerine basılı tutuyoruz.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sistem yeniden başlıyor ve karşınızda Yeni ARKA PLANINIZ. HAYIRLI OLSUN....

BU YÖNTEMİ BİREBİR UYGULAMIŞ VE SONUCU TEST ETMİŞ BULUNMAKTAYIM. SONUÇ GAYET OLUMLU.

Bilmeyenler için;
Belleği nasıl Fat32 yapacağınıza dair resim aşağıda ekte mevcut arkadaşlar.

v55.753_Apply_Tweaks_USB_MASTER_BUNDLE.rar

Resim1.jpg

1.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mustafa Yılmaz    156
Mustafa Yılmaz

Arkadaşlar özür diliyorum konuyu yanlış yere açmışım. Multimedia bölümüne konuyu tekrar açtım. Admin den ricam buradaki konunun kapatılması. Tekrar kusura bakmayın Teşekkürler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.