Jump to content

Dijital Fotoğraf Makinesi

MuRDoC_111
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Panasonic Lumix DMC-FX100 : Panasonic, üstün performanslı Lumix dijital fotoğraf makinelerine yeni bir modelini ekledi. Yeni Panasonic Lumix DMC FX100 dijital kamera 1/1.72 inç büyüklüğünde ve 12.2 megapiksel çözünürlükte görüntü algılayıcıya ve 28mm Leica DC geniş açı objektife sahip. Lumix FX100 kameranın 35mm film eşdeğeri 28 - 100mm odak uzaklık değerlerine sahip olan objektifinin 3.6x optik zum yeteneği ve f/2.8 diyafram eğeri bulunuyor. Leica DC, Lumix FX100 dijital kamera için özellikle yeni tasarlanmış bir objektif. Lumix DMC FX100 dijital fotoğraf makinesinin 12.2 megapiksel çözünürlüğü kullanıcıların son derece canlı, berrak ve zengin detaylara sahip yüksek çözünürlükte fotoğraflar çekmelerini sağlıyor.

Panasonic Lumix DMC FX100

Panasonic yeni modeli Lumix Fx100’de 28 mm geniş açı objektifi ve büyük CCD görüntü algılayıcıyı ince ve zarif bir gövdede bir araya getirmeyi başarmış. Panasonic DMC-FX100 dijital fotoğraf makinesi sahip olduğu özelliklerle kompakt ve şık kameralardan oluşan Lumix FX serisinin en ilgi çekici modeli olmaya aday bir ürün. DMC FX100 kameranın kalitesi kağıt üzerindeki teknik özelliklerinin de ötesine geçiyor. Panasonic, DMC FX100 modeli ile, her seviyeden kullanıcının net, berrak ve kaliteli fotoğrafları kolay ve basit şekilde çekebilmesi yolunda büyük aşamalar kaydetmiş. Panasonic FX100 dijital kameranın kolay kullanım özelliklerinin temelinde tüm yeni Lumix modellerinde bulunan Intelligent Image Stabilization (Akıllı Görüntü Sabitleme) sistemi yatıyor. Bu sistem, mükemmel görüntüleri kolay bir şekilde fotoğraflamayı sağlayan iki benzersiz özelliği bir araya getiriyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar acil bir şekilde fotoğraf makinası almam lazım ama gram anlamıyorum bu işlerden,anlayan arkadaşların yardımı olursa sağlam bi makine almak istiyorum...fiyat pek problem değil...

Volkan, sana SONY DSC T20 yada T100 öneririm.İkisi de çok kaliteli makinalar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Volkan, sana söyledim daha önce Panasonic'lerin objektifi Leica, dünyada Leica objektif üzerine yok... Yalnız buraya yazdığın makinenin optik zoomu çok düşük, sana aşağıda linkini verdiğim makineyi öneririm yani Panasonic Lumix DMC-TZ3, pişman olmazsın.. :)

http://www.letsgodigital.org/tr/news/articles/story_12521.html

Başka bir şey alma sakın, şikayetin olursa benim yakama yapış....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Selman abi Formula için iyi midir bu makina  ???

Her şey için iyidir yeter ki o zamana kadar bul ve elinde olsun, Yalçınlar'a bir bak Konak ve Alsancak mağazaları var, bir de hepsiburadaya....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

o ne ola ki Erman,Selman abinin dediği makinede var mı bu özellik  ???

Volkan sen bilgisayarına bakım yapmaya üşeniyorsun, olmadık özelliklere kafanı takma, Erman kasıyor biraz, aha işte burada makine, ara Yalçınlar'ı, yarın git al, hayatını yaşa....Ayrıca HDMI uyumlu olup olmadığını bilmiyorum, TV bağlantısıyla ilgili bir zımbırtı olsa gerek, sorarsın...:D

http://www.yalcinlar.com.tr/product.asp?numRecordPosition=13&P_ID=2426&strPageHistory=cat&strKeywords=&SearchFor=&PT_ID=177

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

HD REady bir TV (plazma veya LCD) yoksa HDMI çıkışı işe yaramaz.  Ben fotoğrafların ve videonun TV de daha kaliteli görünmesi dışında bir işe yarayacağını sanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Volkan'cım ben panasonic olanı tercih ederdim. 28 mm geniş açı olması başka zamanlarda daha fazla işine yarayacaktır, konudan çok fazla uzaklaşmadan daha geniş bir alanı çekebilmeni sağlar. Titreşim önleme sistemi de çok işine yarayacak zira normal bir makinada çektiğin fotoların yarısının bulanık olduğunu görüp hayal kırıklığına uğrama ihtimalin daha fazla.

F1 için dersen bunların hiçbirisi seni tatmin etmeyecektir. Dijital zum hikayedir, optik zum olarak maksimum 100 mm de senin çıplak gözle görebildiğinin yaklaşık 2 katı büyütme sağlayacaktır sana. Yakın çekimler için iyi iş çıkarırlar, ancak tribünden arabaları çekeyim diyorsan hiç bekleme en az 10 optik zumlu bir makina gerek (min 300 mm).

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sinan abi fikirlerin için çok teşekkür ederim,yanlız Selman abinin söylediği makinanın optik zumu 10x imiş,baya iyi gibi diğerlerine nazaran,%99 ihtimalle onu alıcam  O0

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

10x optik zoom'da 300'le önünden geçen arabaları yakalaman çok zor olacak Volkan, şimdiden başarılar :D

Dediğinde haklısın. onu başarabilmesinin tek yolu star finishin sonundaki açık tribünün önüne yerleşmek. Onda da 10x yetmez. Ya da araç geldiği anda ardı arkasına 20-30 tane çektirip içinde güzel olanları seçecek.

Ama araçları değil pit kızlarını çekecekse yeterli olur :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...