Jump to content
Ultrass34

3. Nesil Mazda 3 Lastik Tavsiyesi

Tavsiye Edilen Mesajlar

Katil Balina
26 dakika önce, emc6767 :

Bu arada geçmiş olsun değince noktalama işaretine dikkat etmedim. Lastikleri aldığım için söylüyorsunuz sandım:). Bakalım bende fikirlerimi paylaşırım kısa zamanda.

yok sağlığınız için dedim:)

lastiklere gelince hepsinde sorun olacak diye bir sey yok, umarım bir sorun yaşamazsınız..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
serkan306
2 saat önce, emc6767 :

Yazamadım kaç gündür kusura bakmayın. Ufaklık hanım ben komple hastayız. Sizi dinledim siparişi verdim . Ze 310 225/40/18 salı günü takılacak. İnşallah memnun kalırız. Sizede teşekkür ederiz.

Şu anda aracımda dört mevsim AS210 takılı, bu sabah da dün gece de kar ve buzda test ettim. Yarın da Bolu'da test edeceğim inşallah ama şimdiki izlenimim için mükemmel diyebilirim. Zaten AutoBild gibi Alman yanlısı bir derginin testinde bile aldığı sıralama ortada. Yazlıkta eski seri için çok iddialı konuşamam ama araştırdığım kadarıyla ZE310'dan çok memnun kalıp, benim gibi etrafınızdaki herkese önereceksiniz diye düşünüyorum :) 

Bu arada geçmiş olsun ve ben teşekkür ederim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina

tavsiyem yeni lastiklerle bir de rot ayarı yaptırmanız. benim üzerinde gelen michelin'ler kenarlardan parça pinçik olduydu. 3. nesilde genelde öyle bir sorun var. kenarlardan yiyor lastikleri.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
serkan306

Son yazdığım yorumdan sonra konuyu hortlatma gereği duydum. Lastikleri Bolu'da yaklaşık 15 cm ham kar dahil, buzlaşmış karda ve ezilmiş karda test ettim. Sonuçtan çok memnunum, çok dik yerlerden dahi sorunsuz olarak çıktım. Beklentilerimin de üstünde çıktı. @emc6767 siz de lastikleri taktırmış olmalısınız, izlenimleriniz nedir acaba meraktayım :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emc6767
5 saat önce, serkan306 :

Son yazdığım yorumdan sonra konuyu hortlatma gereği duydum. Lastikleri Bolu'da yaklaşık 15 cm ham kar dahil, buzlaşmış karda ve ezilmiş karda test ettim. Sonuçtan çok memnunum, çok dik yerlerden dahi sorunsuz olarak çıktım. Beklentilerimin de üstünde çıktı. @emc6767 siz de lastikleri taktırmış olmalısınız, izlenimleriniz nedir acaba meraktayım :) 

Lastiklerden memnunum tavsiye içinde teşekkür ederim. Titreme olmadı hissedilir derecede. Hatta uzun süre tripte gezdim titriyor mu diye. Tümseklerde ve setlerde farkedilir derece yumuşadı araba. Hava imkan verdikçe yol tutuşunuda denedim. Oda gayet başarılı. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Arabalar
31.05.2018 at 09:35, Arabalar :

Frenleme performansı iyice düşünce Michelin'in ürünü olan ekonomik seriden " Tigar Sigura 205x60x16 " dört adet lastik satın aldım. Toplam 960 TL. Dandik bir şeye benziyor. Performansını kullandığımda yazarım.

Tigar Siguraları alalı 7-8 ay olmuş. Aracı kullanmadığım için kış lastiği de almamıştım. Bugün aracı kullanırken baktım ki hoplaya zıplaya gidiyor. Havalarını kontrol ettiğimde 26-26-26-25 psi çıktı. Halbuki lastik basınç ikazı dahi vermemişti. Hem inik olup hemde hoplaması zıplaması, lastiklerin dandik ötesi olduğunu göstermek için yeterli. Aklınızda olsun bu markayı tercih etmeyin :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
tansu87
17 dakika önce, Arabalar :

Tigar Siguraları alalı 7-8 ay olmuş. Aracı kullanmadığım için kış lastiği de almamıştım. Bugün aracı kullanırken baktım ki hoplaya zıplaya gidiyor. Havalarını kontrol ettiğimde 26-26-26-25 psi çıktı. Halbuki lastik basınç ikazı dahi vermemişti. Hem inik olup hemde hoplaması zıplaması, lastiklerin dandik ötesi olduğunu göstermek için yeterli. Aklınızda olsun bu markayı tercih etmeyin :)

Lastik olması gerekenden şişkin olursa zıplatır ama olması gerekenden düşük olursa da zıplatır. Bence kriter olmamalı bu. Yol tutuşu, frenleme mesafesi, abs’ye düşüşü nasıl ona bakmak lazım

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Arabalar
6 dakika önce, tansu87 :

Lastik olması gerekenden şişkin olursa zıplatır ama olması gerekenden düşük olursa da zıplatır. Bence kriter olmamalı bu. Yol tutuşu, frenleme mesafesi, abs’ye düşüşü nasıl ona bakmak lazım

Onların hepsine bakmıştım. Dandik hepsi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Leanback

Konusu yukarı çıkmışken, bu konuda daha önce 225/40R18 kış lastiği taktım, memnunum sorun yaşamadım yazmıştım ama işin sonu öyle olmadı. Geçen aralık başında çayyolundaki keskin bir çukurdan dolayı lastiğim kenardan yarıldı ve yolda kaldım. Gittim 430tl'ye yenisi aldım taktım, geçen salı da kısacık bir keskin çukur yüzünden bu kez de diğer ön lastiğim yarıldı, yine yollarda kaldık gittik sıfır aldık. 225/40 yanak kış koşullarında, bozuk şartlarda bana fazla ince geldi, jant kesiyor lastiği. Üstelik XL yanak olmasına rağmen böyle.

Bunda aracımdaki spor yayların daha yüksek damping değerlerinin etkisi olduğundan da şüpheleniyorum. 215/45 ile spor yay güzel de 225/40 ile bu ülke için fazla kaçıyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Arabalar
31 dakika önce, Leanback :

Bunda aracımdaki spor yayların daha yüksek damping değerlerinin etkisi olduğundan da şüpheleniyorum.

İnce yanak , spor yaylardaki darbe sönümlenmesinin azalmasının etkisi ile birleşince mevcut yol koşullarında iyice sorunlu hale geliyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
bsokollu
18.01.2019 at 23:12, Arabalar :

İnce yanak , spor yaylardaki darbe sönümlenmesinin azalmasının etkisi ile birleşince mevcut yol koşullarında iyice sorunlu hale geliyor.

Şu aralar yoldaki çukurlardan veya kaldırıma ufak sürtmelerle yırtılan çok fazla ince yanaklı lastik görüyorum. Bizim yol şartlarımıza bakarak normalde üreticiler görece kalın yanaklı lastiklerinde bile güvence vermiyorlar..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.